J U D G E D
Thursday, July 25, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Younger, Beverly Anne Star-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903092 |
Bailey, Debra Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902149 |
Barnes, Nathan Daniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902357 |
Bates, Tara Nicole-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902506 |
Bowie, Georgina Bell-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903183 CR1902556 |
Butler, Kelsey Denise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903246 |
CastanedaMoreira, Maximiliano Alexander-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903146 |
Chandler, Jeffery Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804020 CR1700392 |
Cooper, Kody Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602928 |
Copeland, Kevin Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903271 |
Frost, Tommy Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903387 CR1901481 |
GarciaCervantes, Jorge A-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901802 CR1900295 |
GarciaCervantes, Jorge G-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800214 |
Harmon, Heidi Michelle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1404994 |
Haselip, Michael Seth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902249 CR1902088 |
Hunter, Casey Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903214 |
HuntzingerCarlson, Chelsea DeliaStar-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604072 |
Huntzinger, Chelsea Delia Star-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903268 |
Jewell, Cassidy Shelby-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903273 CR1902203 CR1803646 CR1703494 |
Keithley, Emerald Marie Rose-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803669 |
Keithley, Emerald Rose Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1500239 |
King, Dustin Kyle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902445 |
Larocque, Andre Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902854 |
Lemmon, Charles Kaleb-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903275 CR1903274 |
Liebel, Michael Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903263 |
Lyman, Kellee Richard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903272B |
Macaluso, Kyle Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903269 |
Martinez, Anthony -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903090 |
Morrell, Alexandre Frederick-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903249 |
Nelson, NehWan Kehdi-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903295 |
Nichols, Sarah Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903181 CR1800184 CR1602858 CR1600671 |
Pace, Leslie Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902035 |
Perkins, Peter Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903245 |
Prater, Ryan Andrew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803424 CR1404643 |
Sharp, Alisha Lizann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903178 |
Simms, Madlen Laura-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903130 |
Simpson, Brian Alfred-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903179 CR1605310 |
Stevens, Dale Andrew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903304 |
Washburn, Isaac William-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1500554 |
Westphal, Verna Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903158 |
Williamson, Adelene Amber-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903182 |
Wilson, Jamey L-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803456 |
Wilson, Jamey Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602203 |
Windschitl, Erik John-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903244 |
Dalby, Mark Christian-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802871 CR1704784 |
Fuller, Carrie Marie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802408A CR1501036 |
GensawCrum, Raymond Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902495 |
Hines, Jacob Allen-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805409 CR1805032 CR1800149 CR1800103 |
Hungerford, Aaron Douglas-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902619 CR1900673 CR1900388 |
Seymore, Chancellor Kenneth-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901247B CR1704271 |
P. Profant vs. Option One Bank of America -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Fetzer, Wendy Anne-Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Fetzer, Wendy Anne (doe 1)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Hardcastle, Kelli (doe 7)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Leonard, Jane -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One O Mara, Courtney -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Option One -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Partners Mortgage -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Peterson, Steve -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Prime Pacific -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Alexandra -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Alexandra -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, John -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, John -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Peter -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Peter -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Marie Jeanne-Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Marie Jeanne (doe 11)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Marie Jeanne (doe 4)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Neil Sylvan (doe 6)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Ray -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Ray (doe 10)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Ray (doe 3)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Ray and Marie Jeanne Raphael Living Trust 2006 (doe 5)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Ray and Marie Raphael Living Trust 2006 (doe 10)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Realty World-Selzer Home Loans (doe 12)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Sawyer Lionel & Collins -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Selzer, Richard P (doe 2)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Trustees of the Raphael 2006 Living Trust-Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Villaire, Carole K (doe 8)-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Villaire, Carol K-Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR150158 |
Craig, Dustin Dartanuan-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804927A CR1804185 CR1803790 CR1704495 CR1702447 CR1601422 |
Crews, Harvey Robert Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1801058 CR1800650 CR1404817 |
Cudney, Gary Joel-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1800994 |
Hicks, Dennis Earl Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804353 CR1701474 CR1602167 CR1601719 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold Benjamin, Samuel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold Cox, Caroline -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
D. Oliver vs. M. Oliver Oliver, David -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180420 |
D. Oliver vs. M. Oliver Oliver, Madai -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180420 |
E. Diaz vs. T. Diaz CalPers -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170912 |
E. Diaz vs. T. Diaz Diaz, Edgardo -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170912 |
E. Diaz vs. T. Diaz Diaz, Teresa Marie-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170912 |
E. Stone vs. A. Dixon Dixon, Alexander -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190078 |
E. Stone vs. A. Dixon Stone, Emily -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190078 |
K. Kehm vs. S. Barajas Barajas, Isaiah -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas Barajas, Sergio -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas Kehm, Katherine M-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Olsen vs. P. Olsen County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140358 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Kregen -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140358 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Pamela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140358 |
K. Pollex vs. J. Pollex Pollex, Jennifer -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190299 |
K. Pollex vs. J. Pollex Pollex, Kyle -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190299 |
L. Gustafson vs. S. Smith Gustafson, Liesl -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170909 |
L. Gustafson vs. S. Smith Smith, Seth -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170909 |
Matter of: J. Fosnaugh Fosnaugh, Christopher -Other Parent-Father |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
Matter of: J. Fosnaugh Fosnaugh, Jeddidiah -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
Matter of: J. Fosnaugh Williams, Trinity -Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
Matter of: M. Keener Edmonds, Ava -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180072 |
Matter of: M. Keener Edmonds, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR180072 |
Matter of: M. Keener Keener, Eric -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR180072 |
Matter of: M. Keener Keener, Michael -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR180072 |
Matter of: M. Keener Rainey, Tara -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR180072 |
P. Bachemin vs. C. Bachemin Bachemin, Paul -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190083 |
P. Bachemin vs. C. Bachemin Smith, Cynthia -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190083 |
R. Dickey vs. V. Dickey County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lucas -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Lura -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Rolland -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Stan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Theresia -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
R. Dickey vs. V. Dickey Dickey, Valisha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
S. Warren vs. K. Warren Warren, Kathy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170318 |
S. Warren vs. K. Warren Warren, Steve -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170318 |
T. Christiansen vs. D. Christiansen Christiansen, David -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190287 |
T. Christiansen vs. D. Christiansen Christiansen, Trisha -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190287 |
Ramirez, Alexis Gonzalo-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1903382 |
Tomson, Ladelle Jean-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1902723C CR1902108B |
Ulrich, Timothy Robert Jr-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900490 |
Warne, Jessica Ann-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1902411 |
Wickerd, Michael Samuel-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1700862 CR1700059 |
Logan, Shawn -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805124 CR1703555 |
McTigue, Patrick William Francis-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803132 |
Newcomb, Christopher Gregory-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1800098A |
Bichard, Michael J V D-Defendant | One | 8:31 a.m. | CR1800232 |
Bauer, Lin Sun-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900091 |
Bergman, Samantha Rose-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1800576 |
Davis, Geoffrey Alexander-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1305768 |
Dinwiddie, Alexander Kent-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802973 |
Earl, Wesley Emerson-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803285 CR1803284 CR1803019 CR1704090 CR1601792 |
Erickson, Larry Joseph Charles-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801697 |
Formby, Tricia Rene-Defendant | Five | 9:15 a.m. | E75203M CR973309M |
Garner, Lloyd Roy Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701736 CR1601486 CR1305330 |
Graham, Teresa Louise-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1705188A |
Linthicum, Rachel Christine-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1805047 |
Markey, Tina Louise-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900668 CR1803721 |
Nichols, Christopher Stephen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1800137 CR1704643 |
Patterson, Ronald Wayne-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802130 |
Payton, Nathan Thomas-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1901571 CR1805731B CR1804648 CR1800444 CR1703293 CR1603231 CR1600087C |
Pittman, JD -Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902655 CR1900165 |
Reynolds, Nathaniel Howard-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801167 CR1703952 |
Thompson, Kayla Hanhee-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804960 |
Thompson, Vincent Edward-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902011 CR1702781 |
Bianchi, Nicholas Gerrard-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902259 CR1901038 |
Diamond, Kerry Michael-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1702906 |
Hunsucker, Andrea Frances-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900890 CR1805107 CR1506051 |
Jacobs, Jake Lee-Defendant | Three | 9:15 a.m. | TR1904463 CR1902174 CR1804576 CR1803180 |
Kesner, Brian Robert-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1703605 |
Osborn, Tom -Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801654 |
Reyes, Jose E-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1701755 |
Letterman, Dee Cleo-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900417 |
Baszler, Kenneth Eldor-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901985 |
Bergan, Max Jacob-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901803 |
Bhullar, Narvail Singh-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901977 |
Brodowski, Ethan Andrew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902145 |
Cheng, Pia -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901221 CR1803709 CR1604645 |
Cross, Brigid Katie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901154 |
Dilley, Matthew Lyle-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902967 CR1902966 CR1805840 CR1804244 |
Eller, James Anthony-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901336 CR1803042 CR1703166 |
Foley, Kiera Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902128 CR1803018 CR1801435B |
Galindo, Stephen -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902167 |
Hart, Avanlea Eunice-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902444 CR1802442 |
Horn, Jeffery Craig-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902070 |
Lindberg, Gloria Pearl-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803997 |
Murphy, William George-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901680B CR1603223 |
Olea, Pedro Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901745 CR1900244 CR1504125 |
Quinteros, Wendy Leigh-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903021 CR1902868C CR1600542 CR1405033 |
Rocheleau, Iris Dorene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902218 CR1703878 CR1503634 |
Schmidt, Kristin Nancy-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901245 CR1802702 |
Stohlman, Steven Mathew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902153 |
Windbigler, Shayln Summer-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901752 |
Woodall, Jeffrey Ray-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902724 |
Wright, Cirstafer Eugene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902156 |
Davis, Joshua Dean-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1703988 |
Eshghipour, Maziar -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1702795 |
Felder, Kimberly Ann-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1702574 |
Lane, Gregory Evan-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR021037S |
Marcks, Jeramy Merle-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1901386 |
ODonnell, Oliver Kyota-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1804988 CR1800573 |
Sheeks, Hugh Kevin-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1903106 |
East, Adriaunna Tailorsahvaun-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800010B |
Humphrey, Austin James-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703721 |
Laipple, John Christopher-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1902529 |
Terranella, Joshua Lee-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805395 |
Co of Humboldt vs Daon Hufnus County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180218 |
Co of Humboldt vs Daon Hufnus Hanson, Jennifer Ann-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180218 |
Co of Humboldt vs Daon Hufnus Hufnus, Daon William-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180218 |
Co of Humboldt vs Israel Widmark County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS050854 |
Co of Humboldt vs Israel Widmark Taylor, Nawitka C.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS050854 |
Co of Humboldt vs Israel Widmark Widmark, Israel D.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS050854 |
Co of Humboldt vs Simon Cruz Adkins, April Ann-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co of Humboldt vs Simon Cruz County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co of Humboldt vs Simon Cruz Cruz, Simon Rios-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co of Humboldt vs Simon Cruz Wright, Guadalupe -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS9701359 |
Co. Of Hum. vs. Jason Ballew Ballew, Aleta F.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS951277 |
Co. Of Hum. vs. Jason Ballew Ballew, Jason Calvin-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS951277 |
Co. Of Hum. vs. Jason Ballew County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS951277 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL130046 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi Rychlik, Lyle -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL130046 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi Seals, Chelsea -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL130046 |
S. Newcomb vs. M. Newcomb County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180269 |
S. Newcomb vs. M. Newcomb Newcomb, Mark D.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180269 |
S. Newcomb vs. M. Newcomb Newcomb, Sarah -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180269 |
W. Jackson III vs. S. Niggli-Jackson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL120220 |
W. Jackson III vs. S. Niggli-Jackson Jackson, William III-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL120220 |
W. Jackson III vs. S. Niggli-Jackson Niggli-Jackson, Silvia F.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL120220 |
Ba, Elhadji Mamadou Woury-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903384 |
Barnes, Jason Ryan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903370 CR1903037 CR1902512 CR1704362 CR1703797 |
Bennett, Sherry Jo-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903371A |
Cade, Jonathan James-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1901472 |
Devaul, Joel Skeeter-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900680 |
Friend, Amber Lynn-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802907A CR1605216 |
Lozolla, Jose -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902934 |
Mann, Travis Robert-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903371B |
Ryan, Michael Lee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1901216 |
Scott, Benjamin D-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1901913 CR1801952 |
Strange, Joshua Seth-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804227 |
Thomsen, Jeff Peter-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1900056 |
Vandorn, Forrest Dean-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1604043 |
Bramlett, Trinton Williams-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903078 |
Brown, Dustin Edward-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902829 CR1803872 |
Bryant, Courtney Louise-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903089 |
Christ, Elizabeth Anne-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903392A |
Courtemanche, Shane Allen-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902401 CR1803786A |
Gyenis, Stephen Michael-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902300A |
Jackson, Ernest Eugene Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1703320 |
Lasinski, Jeffrey Charles-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903392B |
Pricer, Ashely Janea-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903091 |
Pricer, Ashley Janea-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805134 |
Matter of: B. Criner Criner, Betty Jo-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190051 |
Matter of: B. Criner Criner, Delbert -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190051 |
Matter of: B. Criner Dept. of Health Care Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190051 |
Matter of: B. Ross Capital One Bank (USA), N.A -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180088 |
Matter of: B. Ross Ross, Betty Wyonia-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180088 |
Matter of: B. Ross Ross, Penny -Executor |
Six | 2 p.m. | PR180088 |
Matter of: B. Ross U.S. Bank National Assoc. -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180088 |
Matter of: D. Dickey Dickey, David Phillip-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190134 |
Matter of: D. Dickey Dickey, Marian C-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190134 |
Matter of: Emma Tompkins Family Trust Tompkins, Emma -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180310 |
Matter of: Emma Tompkins Family Trust Tompkins, Hermann -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180310 |
Matter of: Emma Tompkins Family Trust Tompkins, Roberta -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180310 |
Matter of: G. Devaney Devaney, Gregory Lee-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180232 |
Matter of: G. Devaney Lindquist, Kirsten -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180232 |
Matter of: K. Hammer Hammer, Kathie Lynne-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190049 |
Matter of: K. Hammer Turner, Janet -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190049 |
Matter of: M. Billington Billington, Michael Richard-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190150 |
Matter of: M. Billington Wiltrout, Londa B-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190150 |
Matter of: M. Pelletier Allen, Amina A-Objector |
Six | 2 p.m. | PR180074 |
Matter of: M. Pelletier Hay, Michele Pelletier-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180074 |
Matter of: M. Pelletier Pelletier, Marc G-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180074 |
Matter of: R. Kerr Kerr, Roger Allen-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180267 |
Matter of: R. Kerr Stephens, Charlene -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180267 |
Matter of: Vernon B. Revocable Living Trust Brausa, Alexis -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190089 |
Matter of: Vernon B. Revocable Living Trust Van Der Zee, Peter -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR190089 |
Aumiller, David Matthew-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1903452 |
Ostlund, Lance Eric-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1902789 CR1902672 CR1802616 CR1802363 |
Sanchez, Daniel Pacheco-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1903455 |
Shepard, Ervin Leroy-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1903459 |
Urich, Caitlyn Jo-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1903457 CR1902775 |
Wright, Charles Timothy-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1903458 CR1902828 |
Wright, Charles Timothy Lee-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1801234 CR1800531 |
Davis, Devon Elizabeth-Defendant | Three | 2:01 p.m. | CR1704590 CR1702599 CR1402981A |
Matter of: A. Norton Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180021 |
Matter of: A. Norton Norton, Alfred -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180021 |
Matter Of: A. Strom Strom, Ardell -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR110148 |
Matter Of: A. Strom Strom, Rodney -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR110148 |
Matter Of: B. Tanferani Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: B. Tanferani Tanferani, Bonnie M.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: B. Tanferani Tanferani, Brett -Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter of: C. Green Green, Cordell Wilson-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR120062 |
Matter of: C. Green Green, Sandra K-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR120062 |
Matter of: C. Green Green, Willie A-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR120062 |
Matter of: C. Higgins Higggins, Constance Grace-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180202 |
Matter of: C. Higgins Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR180202 |
Matter of: D. Deer Deer, Deborah -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR160084 |
Matter of: D. Deer Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR160084 |
Matter Of: D. Ross Davenport, Barbara S.A.F.E Planner-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR050257 |
Matter Of: D. Ross Herrera, Ramon -Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR050257 |
Matter Of: D. Ross Public Guardian -Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR050257 |
Matter Of: D. Ross Ross, David D-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR050257 |
Matter Of: D. Ross Ross, Teri -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR050257 |
Matter Of: D. Ross Walsh, John J-Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR050257 |
Matter Of: E. Tornroth II Cedeno, Betty A-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter Of: E. Tornroth II Humboldt County -Public Guardian |
Six | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter Of: E. Tornroth II Tornroth, Edward H II-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter Of: E. Tornroth II Tornroth, Genevieve M-Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter Of: H. Goad CourtCall, LLC -Creditor |
Six | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard H.-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Howard J.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter Of: H. Goad Goad, Jo Ann-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR9700097 |
Matter of J. Miller Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190139 |
Matter of J. Miller Miller, James -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190139 |
Matter Of: M. Rose Dept. of Health Care Services -Previous Creditor |
Six | 2:15 p.m. | PR23507 |
Matter Of: M. Rose Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR23507 |
Matter Of: M. Rose Rose, Melodie -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR23507 |
Matter of: S. Hoyos Hoyos, Sara -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170248 |
Matter of: S. Hoyos Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170248 |
Matter of: S. Miller Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190140 |
Matter of: S. Miller Miller, Shirley -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190140 |
Matter of: W. Nickerson Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR130019 |
Matter of: W. Nickerson Nickerson, Wayne -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR130019 |
Confidential | Six | 2:16 p.m. | PR190121 PR110278 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR190155 PR190103 PR180311 PR180082 PR170065 PR140097 PR140081 PR120003 PR110278 PR050220 PR020150 |