J U D G E D
Tuesday, July 30, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Battles, Brandon DennisScott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903236 |
Burhus, Keenan Todd-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903204 |
Cochran, George JC-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903327 CR1902328 |
Colefield, Jason Edward-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902299 |
Colegrove, Francis -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804285 CR1701934 |
Cummings, Cameron Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903213 |
Deskins, Alan E-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901872 |
Frizzell, Jeffrey George Phillip-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902458 CR1700524 |
GarciaVasquez, Jose -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903240 |
Gonzalezvielma, Alberto Evari-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903324 |
Gruell, Patrick Kelly-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901117 |
Helberg, Thomas Paul-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903184 |
Hoaglen, Clinton Floyd-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903235 |
LopezFregoso, Nora Sinai-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903094 |
Lovemore, Darrion Treveon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903093 |
Marshall, Ericka Elaine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805030 |
Nicholson, William Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903314 CR1902608 CR1804659 CR1701494 CR1700891C |
Powell, Brittany Anne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901384 |
Rihn, Zachary Bryan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903205 |
Silvacandia, Johnny Hans-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902964 |
Steckelberg, Bryon Christopher-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903328 |
Swain, Erron -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903325 |
VanderMooren, Tyler James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903225 |
Walborn, Kristopher Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1900756 |
Wallace, Saeed Christopher-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903202 |
Warvi, Richard Eldon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903234 CR1804453 CR1800374 |
Watson, Jarrod Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903219 CR1803218 |
Whiffing, Carolyn Lea-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903238 |
Graham, Wayne Ralph-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902946 CR1900533 CR1701176 |
Miller, Jeffery Cody-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902239A CR1705346 |
Miller, Jeffrey Cody-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902263 CR1902240 |
Ramos, Ed Jessie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902239B |
Schuetz, Todd Allen-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901558 CR1901229 |
Anderson, Melissa Claire-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804910A |
Cameron, Larry Darnell-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805902 CR1601834 |
Collins, Justin Eugene-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901778 |
A. Atkins vs. S. Atkins Atkins, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180606 |
A. Atkins vs. S. Atkins Atkins, Shawn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180606 |
A. Mannix vs. Z. Lesnick Lesnick, Zack -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190343 |
A. Mannix vs. Z. Lesnick Mannix, Ashley -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190343 |
Andrew Joseph vs. Carlota Hanson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150450 |
Andrew Joseph vs. Carlota Hanson Hanson, Carlota -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150450 |
Andrew Joseph vs. Carlota Hanson Joseph, Andrew T-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150450 |
A. Pecora vs. J. Smith Pecora, Alicia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP150252 |
A. Pecora vs. J. Smith Smith, James Charles-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP150252 |
B. Lara vs. A. Nix-Pack Lara, Brandon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180329 |
B. Lara vs. A. Nix-Pack Nix-Pack, Alexandra -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180329 |
B. Sharp vs. A. Sharp Sharp, Amber -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180206 |
B. Sharp vs. A. Sharp Sharp, Billy Gene-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180206 |
E. Eschker vs. K. Eschker Eschker, Erick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180784 |
E. Eschker vs. K. Eschker Eschker, Kathleen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180784 |
J. Blake vs. A. Cummings-White Blake, Joseph -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190380 |
J. Blake vs. A. Cummings-White Cummings-White, April -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190380 |
J. Dearwester vs. A. Cardelli Cardelli, Autumn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190514 |
J. Dearwester vs. A. Cardelli Dearwester, Justin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190514 |
J. Mitchell vs. D. Mitchell Mitchell, Danelle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180728 |
J. Mitchell vs. D. Mitchell Mitchell, John -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180728 |
J. Seaman vs. D. Smith, III Seaman, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120114 |
J. Seaman vs. D. Smith, III Smith, Donald Roy III-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120114 |
J. Spagel vs. D. Spagel County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL190098 |
J. Spagel vs. D. Spagel Spagel, Dustina -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190098 |
J. Spagel vs. D. Spagel Spagel, Justin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190098 |
L. Arias vs. J. Arias III Arias, Jesse III-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Arias vs. J. Arias III Arias, Lori -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Arias vs. J. Arias III County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Arias vs. J. Arias III Recology Humboldt County -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Arias vs. J. Arias III Western Conf of Tmstrs Pension Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Gribi vs. R. Gribi Gribi, Dan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180677 |
L. Gribi vs. R. Gribi Gribi, Leanna -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180677 |
L. Gribi vs. R. Gribi Gribi, Lisa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180677 |
L. Gribi vs. R. Gribi Gribi, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180677 |
Matter of: N. Steinberg Kasnitz, Deborah -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR190158 |
Matter of: N. Steinberg Steinberg, Naomi -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR190158 |
Matter of: N. Steinberg Steinberg, Sal -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR190158 |
Matter of: N. Steinberg Wyland, Ayoub -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR190158 |
R. Smith vs. K. Smith Smith, Kathleen R.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160076 |
R. Smith vs. K. Smith Smith, Roy H.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160076 |
S. Crosswhite vs. S. Crosswhite Crosswhite, Seth -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180864 |
S. Crosswhite vs. S. Crosswhite Crosswhite, Stacey -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180864 |
S. Toews vs. N. Toews Toews, Nathan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190364 |
S. Toews vs. N. Toews Toews, Shawna -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190364 |
M. Dorman vs. A. Brater Brater, Alexandra -Respondent |
Three | 8:30 a.m. | CV190209 |
M. Dorman vs. A. Brater Dorman, Mary -Petitioner |
Three | 8:30 a.m. | CV190209 |
M. Dorman vs. J. Clark Clark, Joan -Respondent |
Three | 8:30 a.m. | CV190207 |
M. Dorman vs. J. Clark Dorman, Mary -Petitioner |
Three | 8:30 a.m. | CV190207 |
Ames, Christopher Morgan-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1705027 CR1600203 CR1502350 |
Confidential | Three | 8:30 a.m. | CV010582 |
Leen, Daisy Mae Opal-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805153 CR1803175 CR1705203 CR1403653 |
Olan, Teresa Roseann-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900901 |
P. Profant vs. Option One Bank of America -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Fetzer, Wendy Anne-Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Fetzer, Wendy Anne (doe 1)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Hardcastle, Kelli (doe 7)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Leonard, Jane -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One O Mara, Courtney -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Option One -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Partners Mortgage -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Peterson, Steve -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Prime Pacific -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Alexandra -Cross Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Alexandra -Plaintiff |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, John -Cross Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, John -Plaintiff |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Peter -Cross Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Profant, Peter -Plaintiff |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Marie Jeanne-Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Marie Jeanne (doe 11)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Marie Jeanne (doe 4)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Neil Sylvan (doe 6)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Ray -Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Ray (doe 10)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Raphael, Ray (doe 3)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Ray and Marie Jeanne Raphael Living Trust 2006 (doe 5)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Ray and Marie Raphael Living Trust 2006 (doe 10)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Realty World-Selzer Home Loans (doe 12)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Sawyer Lionel & Collins -Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Selzer, Richard P (doe 2)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Trustees of the Raphael 2006 Living Trust-Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Villaire, Carole K (doe 8)-Defendant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
P. Profant vs. Option One Villaire, Carol K-Cross Complainant |
Four | 9 a.m. | DR150158 |
B. Aultman vs. N. Rodriguez Aultman, Brittney -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180483 |
B. Aultman vs. N. Rodriguez County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL180483 |
B. Aultman vs. N. Rodriguez Rodriguez, Nikko -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180483 |
K. Maher vs. J. Heflin Heflin, James -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL190403 |
K. Maher vs. J. Heflin Maher, Katie -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL190403 |
Scott Lukowski vs Kristen Lukowski County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL150102 |
Scott Lukowski vs Kristen Lukowski Lukowski, Kristen -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL150102 |
Scott Lukowski vs Kristen Lukowski Lukowski, Scott -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL150102 |
Achane, Jacoby James-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901137 |
Bernstengel, Narada Andrew-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1800560 |
Cobb, Miranda Alice-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801664 |
Cooke, Jon Henry-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1605018 CR1401779 |
Cooper, Timothy Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902400 |
Dissel, Kelsey Sommer Van-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900889 |
Dixon, Ron -Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803604 |
Downs, Suntalena Kiaya-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901691 |
Farrow, Curtis Michael-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805212 |
Hodges, Guy Tristan-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902740 CR1805817 CR1801511 |
Hughes, Charles Edwin-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805309 |
Painter, Matthew Robert Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804730 CR1804609 CR1804142 CR1803916 |
Patmon, Jason J-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804986 |
Plant, Margaret Ann-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1800975 |
Ramirez, Damien Envy-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902214 CR1902176 |
Schneider, Edmund J-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803917 |
Swafford, Kenneth Dale Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804246 |
Uzcategui, Charlotte Marbeth-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1104104 |
Wright, Damon Patrick Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901183 CR1805887 CR1801603 CR1704917 CR1703027 CR1700749 |
Ba, Elhadji Mamadou Woury-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903384 |
Briggs, Gordon Dale Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901882A |
Cade, Jonathan James-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901472 |
Darling, Paula Sue-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902976 CR1805474 CR1801647 CR1401943 |
FilyauAlfred, Cheyenne Autumn-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901882B |
Fitzgerald, Jennifer Jean-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902815 |
Friend, Amber Lynn-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1802907A CR1605216 |
Glascoe, Zachary Logan-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1404162 |
Greene, Elijah Samuel-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903190 CR1902862 CR1902861 CR1902860 |
Jeffries, Carl Franklin-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805145A |
Jeffries, Jessie Franklin-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805145B |
Koenig, Michael Anthony Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902068 CR1601345 CR1504449 |
Oliver, Muhamed Barri-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1703399 CR1703279A |
Pool, Pares TerranceTerrill-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903390 |
Simpson, Darian Joe-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902543 |
Smith, Jennifer Lynn-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901482 |
Allman, Dorothy Hellyn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703575 |
BachMcgaha, Dorothy HellynAllman-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901255 |
Barba, Anthony Javier-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900194 |
Bean, James Wesly-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801473 |
BecerraAguilar, Jasmine Elizabeth-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801133 |
Beyer, Jacob Paul-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901270 CR1805745 |
Collings, Alan Jay-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901143 CR1804675 CR1803448 CR1802700 CR1704743 |
Conn, Keith Duane-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903293 |
Dawson, James Sean Eric-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902392 CR1803863 |
Irigoyen, Martin Castorrecar III-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901285 |
Irigoyen, Martin Castor Recarte III-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602516 |
Kanter, Jaesen Douglas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805481 |
Kauffman, Lindsey Maria-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902661 CR1900963 CR1605479 |
Knezevich, Jason Alan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900738 |
Long, Steven Jeremy-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1401134 |
Porter, Brian Scott-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900172 CR1804119 |
Rios, Karon Lezly-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901355 |
Shaw, Ryan Gordon-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902133 |
Weber, Casey Loren-Defendant | Eight | 10 a.m. | TR1514135 |
Wilson, Taylor Brooke-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902043 CR1901295 |
Bryant, Courtney Louise-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903089 CR1802488 |
Bunney, Nickolas Aaron-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901983 |
Bunney, Nickolas Erin-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900679 |
Chase, Gerald Gordon-Defendant | One | 10:15 a.m. | 90CR0442S |
Gunter, Chadwick Delany-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903456 |
Guthart, Jordan Marty-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903399 CR1901867 CR1901475 CR1700077 CR1605548 |
Hnilo, Samuel John-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1602200B CR1600350 |
Keeler, Carl Krystopher-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1104431B |
Longnickel, Gerald Gregory-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900243B |
Peel, Leon Rockwell-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901829 CR1804578 CR1802043 |
Pool, Dennis Warren-Defendant | One | 10:15 a.m. | 93CR0221S |
Vitolo, Darin Blaine-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902959B CR1901866 CR1701368 |
Asti, Ashley Morgan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900897 |
Escalante, Evaristo Medrano-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1801092 CR1503670 |
Felix, Bradley John-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1603703 |
Hewitt, Calvin Gabriel-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805164 |
McReynolds, David Jasper-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804573 |
Angela Tapia vs Javier Tapia County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL130196 |
Angela Tapia vs Javier Tapia Tapia, Angela -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL130196 |
Angela Tapia vs Javier Tapia Tapia, Javier -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL130196 |
B. Lakios vs. K. Martens County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180418 |
B. Lakios vs. K. Martens Lakios, Brian -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180418 |
B. Lakios vs. K. Martens Martens, Katrina -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180418 |
Co of Humboldt vs Krissey Hanley County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS140118 |
Co of Humboldt vs Krissey Hanley Hanley, Krissey J-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS140118 |
Co of Humboldt vs Krissey Hanley John, Alan J-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS140118 |
Co of Humboldt vs Michael Giles County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190162 |
Co of Humboldt vs Michael Giles Giles, Michael Anthony-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190162 |
Co of Humboldt vs Michael Giles Lindsay, Raena M-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS190162 |
Co of Humboldt vs Ross Nelson II County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS150191 |
Co of Humboldt vs Ross Nelson II Lewis, Kanita Sue-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS150191 |
Co of Humboldt vs Ross Nelson II Nelson, Ross Allen II-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS150191 |
Co of Humboldt vs Yolla Montalbin County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS050343 |
Co of Humboldt vs Yolla Montalbin Karges, Kel L. -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS050343 |
Co of Humboldt vs Yolla Montalbin Montalbin, Yolla M. -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS050343 |
R. Oneill vs. V. McLaughlin Jr. County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL150060 |
R. Oneill vs. V. McLaughlin Jr. McLaughlin, Virgil V-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150060 |
R. Oneill vs. V. McLaughlin Jr. ONeill, Rhonda L-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150060 |
Yao Saelee vs Angela Garcia County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS190012 |
Yao Saelee vs Angela Garcia Garcia, Angla Daniela-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190012 |
Yao Saelee vs Angela Garcia Saelee, Yao Tah-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190012 |
Confidential | Eight | 1:30 p.m. | CV190436 |
Cooper, Michael Keith Jr-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1902465 |
Latham, Kevin Todd-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1900371 |
Medley, Tyrell Hassan-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903454 |
Melvin, Royce Earl III-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804391 |
Pope, Anna Lynn-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1700782B CR1604768 |
Sanchez, Daniel Pacheco-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903455 |
Urich, Caitlyn Jo-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903457 CR1902775 |
Gregory, Charity Ann-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903191 CR1704618 |
Lewis, Todd Christopher-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903135 |
Olsen, Adrian Markus-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903088 |
Brown, Ninette Marie-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1903546 CR1901476 |
Valdovinos, Juan Mendoza-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900623 |
D. Yirka vs. J. Gregorio County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL090309 |
D. Yirka vs. J. Gregorio Gregorio, Jennifer -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL090309 |
Jeremy Benn vs. Andrea Benn Benn, Andrea -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL070472 |
Jeremy Benn vs. Andrea Benn Benn, Jeremy -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL070472 |
Jeremy Benn vs. Andrea Benn County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL070472 |
Tanya Morzenti vs Jeffrey Rousseau County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS180268 |
Tanya Morzenti vs Jeffrey Rousseau Morzenti, Tanya J-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS180268 |
Tanya Morzenti vs Jeffrey Rousseau Rousseau, Jeffrey T-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS180268 |
Yirka, Dustin -Petitioner | Eight | 2:30 p.m. | FL090309 |
R. Livengood vs. APA Enterprises Abrahamsen, Alfred K-Defendant |
Six | 4 p.m. | DR170341 |
R. Livengood vs. APA Enterprises APA Enterprises -Defendant |
Six | 4 p.m. | DR170341 |
R. Livengood vs. APA Enterprises Livengood, Rosa -Plaintiff |
Six | 4 p.m. | DR170341 |