J U D G E D
Thursday, June 20, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Allen, Adam Troy Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902605 CR1902432 |
Asencio, Justin -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902599 CR1902598 CR1803236 CR1605801 |
Barisdale, Tyler Eugene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902714 CR1901683 |
Billy, Michelle Joy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800385 |
Brause, Alex Donovan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902604 CR1902074 |
Christie, Thomas Garner Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902359 CR1800282 |
Cook, Matthew Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803936 |
Cooper, Theresa Leanne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902582 CR1705261 |
Dalfors, Julie -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902630 |
Deem, Clark James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605033 |
Eberhard, Ryan Dean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902566 |
Farias, Alexia Danielle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805860 |
Foster, Titus Marcus-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902592 |
Gavin, Daniel Richard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902603 |
Gihlstrom, Clifford Ernest-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602979 |
Gray, Laura Gene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902597 |
Grossman, Kimberly Anne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902568 |
Hardin, Dominick Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902596 |
Hendrich, Justin Alexander-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902344 |
Lassiter, Larry W-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804690 |
McNeese, Casei Ryan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902606 CR1704872 |
Mirabal, Jessica Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902587 |
Nicholson, William Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902608 CR1804659 CR1701494 CR1700891C |
Packard, John Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704132 |
Parris, Steven James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901239 |
Person, Louis -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902607 |
Peters, Brandin Neil-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902595 |
Rainey, Tara Nocole-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901061 |
Risling, Michael Ryan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804760 CR1705084 |
Stearns, William Connery-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902569 |
Sundquist, Tammara Joy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902593 |
Temple, Glenn William Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902594 |
Thompson, Brian Andrew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902567 |
Wise, Dustin Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902570 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz California Public Employees Retirement System-Claimant |
Eight | 8:01 a.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz County of Humboldt -DCSS |
Eight | 8:01 a.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Brook -Petitioner |
Eight | 8:01 a.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Kenneth Adam-Respondent |
Eight | 8:01 a.m. | FL130294 |
Co. of Hum. vs. J. Pollock County Of Humboldt -Petitioner |
Eight | 8:01 a.m. | FS990190 |
Co. of Hum. vs. J. Pollock Pollock, James Leslie-Respondent |
Eight | 8:01 a.m. | FS990190 |
Co. of Hum. vs. J. Pollock Wilson, Kadee Marie-Other Parent-Mother |
Eight | 8:01 a.m. | FS990190 |
Garner, Carnell Demon-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805746 |
Gates, Derick Thomas-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1803020 |
Graham, Tyler Elexis-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900744 CR1604931 |
Hall, Richard Scott-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805736 |
Jones, Tyrone Beuford-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902341 CR1901167 CR1805404 |
Tatom, Rayanna -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1602772 |
Anderson, Melissa Claire-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804910A |
Cornejobecerra, Rolando -Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901329A CR1802743 |
Crumbley, Justin Derrick-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1605102 |
Dockstader, Crystal Linda-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901329B |
A. Lund vs N. Lund County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180487 |
A. Lund vs N. Lund Lund, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180487 |
A. Lund vs N. Lund Lund, Nicholas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180487 |
B. Dorgan vs. T. Dorgan Dorgan, Bryon J-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180580 |
B. Dorgan vs. T. Dorgan Dorgan, Tracy E-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180580 |
B. Lara vs. A. Nix-Pack Lara, Brandon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180329 |
B. Lara vs. A. Nix-Pack Nix-Pack, Alexandra -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180329 |
C. Gilbride vs. J. McFarland Gilbride, Clancey -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190394 |
C. Gilbride vs. J. McFarland McFarland, Jessica -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190394 |
C. Leach vs. S. Villamor Leach, Catherine -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180911 |
C. Leach vs. S. Villamor Villamor, Stephen Samuel-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180911 |
D. Murguia vs. D. Rush Murguia, Dana -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180435 |
D. Murguia vs. D. Rush Rush, Daniel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180435 |
D. Nilsen vs. M. Nilsen Nilsen, Dennis A.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL950471 |
D. Nilsen vs. M. Nilsen Nilsen, Dennis -Plaintiff |
Six | 8:30 a.m. | FL950471 |
D. Nilsen vs. M. Nilsen Nilsen, Marilyn S.-Defendant |
Six | 8:30 a.m. | FL950471 |
D. Nilsen vs. M. Nilsen Nilsen, Marilyn S.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL950471 |
J. Blake vs. A. Cummings-White Blake, Joseph -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190380 |
J. Blake vs. A. Cummings-White Cummings-White, April -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190380 |
J. Garcia vs. K. Garcia Garcia, John -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL060383 |
J. Garcia vs. K. Garcia Long, Katherine Ann-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL060383 |
K. Switzer vs. B. Burt Burt, Brandon -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL060332 |
K. Switzer vs. B. Burt County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL060332 |
K. Switzer vs. B. Burt Switzer, Kelsey -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL060332 |
L. Arias vs. J. Arias III Arias, Jesse III-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Arias vs. J. Arias III Arias, Lori -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Arias vs. J. Arias III County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Arias vs. J. Arias III Recology Humboldt County -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Arias vs. J. Arias III Western Conf of Tmstrs Pension Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
Matter of: M. McCutchan Blind, Donald -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170284 |
Matter of: M. McCutchan McCutchan, Bobby -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170284 |
Matter of: M. McCutchan McCutchan, Kristen Ann-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR170284 |
Matter of: M. McCutchan McCutchan, Madelyn Rose-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR170284 |
Matter of: M. McCutchan McCutchan, Tim Dale-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR170284 |
Matter of: M. McCutchan McGowan, Marvene -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170284 |
Matter of: M. McCutchan Williams, Kathleen -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170284 |
May Silva vs Michael Silva County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120485 |
May Silva vs Michael Silva Silva, May -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120485 |
May Silva vs Michael Silva Silva, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120485 |
M. Coelho vs M. Cooper Coelho, Klynt -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
M. Coelho vs M. Cooper Coelho, Mykal -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
M. Coelho vs M. Cooper Cooper, Meredith -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
M. Coelho vs M. Cooper County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
M. Sonke vs. B. Sonke Sonke, Blake -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180114 |
M. Sonke vs. B. Sonke Sonke, Martina -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180114 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas County of El dorado -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas Kijsriopas, Kaela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas Kijsriopas, Opas -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas Kijsriopas, W -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
R. Eggel vs. B. Anderson Anderson, Bambi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140601 |
R. Eggel vs. B. Anderson Eggel, Robert -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140601 |
S. Madley vs. S. Greenfield Greenfield, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190243 |
S. Madley vs. S. Greenfield Madley, Six -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190243 |
S. Vincent vs. K. Vincent County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160097 |
S. Vincent vs. K. Vincent Vincent, Kenny -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160097 |
S. Vincent vs. K. Vincent Vincent, Sarah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160097 |
S. Warren vs. K. Warren Warren, Kathy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170318 |
S. Warren vs. K. Warren Warren, Steve -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170318 |
V. Wimmer vs. J. Nicklas Nicklas, John -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170727 |
V. Wimmer vs. J. Nicklas Wimmer, Valerie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170727 |
W. George vs. M. George George, Mervin L Jr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160755 |
W. George vs. M. George George, Wendy L-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160755 |
Robison, Maxx Carson-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1603049 |
Shermis, Benjamin Taylor-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804682 CR1504859 |
Silva, David Mathew-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1902370 CR1800970 |
Toborg, Nathan Michael Dean-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1801692 |
Miranda, Omar Miranda-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1702432 |
Baldenegro, Jason Phillip-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902647 CR1902625 CR1604154 |
Camacho, Carlos Flores-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900455 |
Conness, Richard Andrew-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902741 |
Doty, Suree Lynn-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1901915A |
Hardy, Ronald Okeefe Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802123 |
Keeler, Carl Krystopher-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902267 CR1901189 |
Lloyd, Charles Richard-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902148 |
Mclaughlin, Amy Lyn-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1901265 |
Morrison, Douglas Anthony-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803801 CR1701198 |
Roberts, Cory Matthew Michael-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701988 |
Stone, Shannon Lee-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902462 CR1902461 CR1805623 |
Alexander, Robert William III-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804024 |
Arnold, James Kenneth Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1401968 |
Bagley, Shaun Dale-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902699 CR1900992B CR1703123 |
Barnes, Jason Ryan-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902512 CR1704362 CR1703797 |
Bell, Quentin Laone-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901367 CR1900975 CR1703307 CR1702778 CR1701789 CR1700060 |
Castillo, Vanessa Eileen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900812 |
Cooper, Timothy Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902400 |
Cunnan, Hope Lila-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805662 |
Hass, Paul Joseph-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801571 |
Hayes, Rebecca Lynn-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900266 |
Howarth, Bradly Warren-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902427 CR1902422 CR1902421 CR1900426 CR1900425 CR1805792 CR1804404 |
Kirk, Larry Dale Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805426 |
Long, Kenneth James-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803362 CR1803305 CR1701983 |
Mallory, Stephen V-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802085 |
Mann, Jill Kay-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900097 |
Nichols, Christopher Stephen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1800137 CR1704643 |
Pettit, Darren Eugene-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1400733 CR1305061 CR1303840 |
Sereno, Janice Renee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1705012 |
Slater, Joshua Matthew-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1700503 |
Thompson, Malik Trubbie-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901052 CR1900509 CR1805530 CR1805046 |
Thomsen, Jeff Peter-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900879 CR1900056 |
Barisdale, Tyler Eugene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901683 |
Bedell, Amber Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803848A |
Bruce, Rickey Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802038 |
Burgh, Julie Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902060 |
Collins, Eric James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901756 |
Eldridge, Trevor Abram-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901298 CR1900345 CR1803334 |
Giles, Allison Kimberly-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900200 |
Green, Jason Louis-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805835 |
Gunther, James William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901686 |
Khaled, Numair Amir-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804097 CR1303812 |
King, Michael -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900284 |
Lallier, Samantha Gene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805816 |
Lowry, Taunja Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1601999 |
Mayocote, Brittany Jaci-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901538 CR1900833 |
Wilcox, Anya Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | TR1802447 CR1804832 CR1802210 |
Williams, Demetrius Ray-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805012 |
Ayon, Jose Ochoa-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1805005A |
Gallego, Jose Carlos Sanchez-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1805005B |
Garcia, Gilberto Castello-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1805005C |
Ham, Kathy Lucille-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1701484B |
Juranovich, Timothy John-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1802045 CR1701404 |
Kaminsky, Lindsay Michelle-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1502602 |
Koenig, Michael Anthony Jr-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902068 CR1601345 CR1504449 |
Petty, David Ray-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902674 |
Pschaida, Jeffrey Allen-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902777 CR1703857 CR1701372 |
Ridenour, Gerald Eugene-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1006434 |
Ridenour, Gerald Eugene Sr-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901566 CR1805061 |
Schultz, Harry Robert-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1501309 |
Starritt, Wesley Lee-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1802674 CR1800532 CR1704043 CR1701283B |
Alvarado, Taqurri Raquel-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703784 |
Coborn, Brandon Alan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805894 |
Gerace, Michael James-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800478 |
Lussow, Jesse Rawlin-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702555A |
Sanders, Garrick Wade-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804864 |
Welhoff, Holly Lynn Katherine-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805051 |
Card, Kindra Marielyn-Defendant | Five | 1:28 p.m. | CR1602809 |
Jantz, Tasha Ticheal-Defendant | Five | 1:28 p.m. | CR1700875 CR1501698 |
Marshall, Dennis Eugene-Defendant | Five | 1:28 p.m. | CR1602527B |
Mellon, Kevin Christopher-Defendant | Five | 1:28 p.m. | CR1902561 |
Sturtzen, Linda -Defendant | Five | 1:28 p.m. | CR1800725 |
Duniphin, Michael Allen-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1902850 |
Moon, Little Eagle-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1900133 |
Sanderson, Perry Dale-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1901837 |
Welsch, Troy Aaron-Defendant | Five | 1:29 p.m. | CR1902666 |
Antoinette Stubbs v Joshua Bosie Bosie, Joshua -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180141 |
Antoinette Stubbs v Joshua Bosie County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS180141 |
Antoinette Stubbs v Joshua Bosie Stubbs, Antoinette -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180141 |
Co of Humboldt vs Conte Watson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS170217 |
Co of Humboldt vs Conte Watson Holifield, Stephanie A-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS170217 |
Co of Humboldt vs Conte Watson Watson, Conte L-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS170217 |
Co of Humboldt vs Misty Brisco Brisco, Misty A-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130361 |
Co of Humboldt vs Misty Brisco County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130361 |
Co of Humboldt vs Misty Brisco Ervine, Richard D-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS130361 |
Co of Humboldt vs Misty Brisco Richardson, Lesley D-De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130361 |
Co of Humboldt vs Ronald Sanchez Brisco, Misty A.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090566 |
Co of Humboldt vs Ronald Sanchez County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS090566 |
Co of Humboldt vs Ronald Sanchez Sanchez, Ronald S. II-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090566 |
C. Tustin vs. K. Moor Moor, Katherine -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180755 |
C. Tustin vs. K. Moor Tustin, Cheyenne -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180755 |
M. Willburn vs. C. Willburn-Rodacker County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL070603 |
M. Willburn vs. C. Willburn-Rodacker Willburn, Misty -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL070603 |
M. Willburn vs. C. Willburn-Rodacker Willburn Rodacker, Christopher Jarrett-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL070603 |
S. Reed vs. S. Rice County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Reed, Stacy -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Laurie -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Sean A-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Thomas -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Russell vs. C. King II County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140609 |
S. Russell vs. C. King II King, Cedric II-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140609 |
S. Russell vs. C. King II Russell, Samantha -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140609 |
Carrillo, Moises H-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1604183 |
Lerma, Nathan A-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902095 CR1800633 |
Powell, Michael Thomas-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902434 |
S. Simonian vs. Cypress Grove Chevre Inc Cypress Grove Chevre, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170080 |
S. Simonian vs. Cypress Grove Chevre Inc Simonian, Sonny -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170080 |
Confidential | Four | 1:30 p.m. | CV190253 |
Aguilar, Jeffrey -Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803658 |
Aguilar, Jeffrey Omar-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1902211 |
Carbonneau, Megan Nicol-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1902147A CR1801518 |
Hooven, Aaron Chris-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804175 |
Jones, Jeremy Jonah-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804155B |
Lenhart, Loren Michael-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1800430 |
Ortega, Fredrica Ray-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1705127 |
Osenbaugh, Jesse Daniel-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1902107 CR1901599 CR1800419 |
Redd, Kenny Terrell-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1902402 CR1900757 |
Sanchez, Silverio Parrosnider-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1603514B |
Sepulveda, Randi Lynn-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1901976B |
Therres, Jessica Lea-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804357 CR1804210 CR1801290 CR1700240 CR1500265 |
S. Reed vs. S. Rice County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Reed, Stacy -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Laurie -Claimant |
Six | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Sean A-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL120047 |
S. Reed vs. S. Rice Rice, Thomas -Claimant |
Six | 1:30 p.m. | FL120047 |
Faulknerwolf, Eileen Marie-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1802814 |
Graves, Terenzia Danae-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1901281 CR1900643 CR1900039 CR1804040 CR1804039 CR1804038 |
Holden, Michelle RaeQuamshu-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1901927 CR1900243A CR1802375 CR1705204 |
Matter of: B. Lechuga Armstrong, John Paul Jr-Objector |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Department of Health Care Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Dillard, Vicki -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Lechuga, Buryl Lee-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: B. Lechuga Lechuga, Janette -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170330 |
Matter of: C. Moen Denniston, Vivian E-Executor |
Six | 2 p.m. | PR190017 |
Matter of: C. Moen Dept. of Health Care Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190017 |
Matter of: C. Moen Moen, Corinne Vivian-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190017 |
Matter of: James Ray Long Living Trust Long, James Ray-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190112 |
Matter of: James Ray Long Living Trust Long, Mason -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190112 |
Matter of: J. Ponzetti Ponzetti, James Sr-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190123 |
Matter of: J. Ponzetti Ponzetti, John Michael-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190123 |
Matter of: K. Collins Collins, Jennifer -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180126 |
Matter of: K. Collins Collins, Kenneth James-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180126 |
Matter of: K. Condon Bank of America -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon CA Franchise Tax Board -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon City Ambulance of Eureka -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon Coast Central Credit Union -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon Condon, Keith Gene-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon Condon, Lacey D-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon Dinsmores Inpatient Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon Hill, James J-Previous Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon Humboldt County Tax Collector -Previous Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon L&M Renner Inc -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: K. Condon State of CA Franchise Tax Board -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180093 |
Matter of: L. Luiz Howard, Vicki Lynn-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180119 |
Matter of: L. Luiz Luiz, Leona Lucille-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180119 |
Matter of: L. Luiz Probate Advance, LLC -Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR180119 |
Matter of: L. Marshall Marshall, Loretta Slota-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180217 |
Matter of: L. Marshall Marshall, Matthew -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180217 |
Matter of: L. Marshall Umpqua Bank -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180217 |
Matter of: M. Pelletier Allen, Amina A-Objector |
Six | 2 p.m. | PR180074 |
Matter of: M. Pelletier Hay, Michele Pelletier-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180074 |
Matter of: M. Pelletier Pelletier, Marc G-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180074 |
Matter of: M. Randall Gloeggler, Frank X-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160271 |
Matter of: M. Randall Randall, Minnie Laverne-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160271 |
Matter of M. Shemet Fortuna Rehab and Wellness Center -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190009 |
Matter of M. Shemet Shemet, Margaret Fayerweather-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190009 |
Matter of M. Shemet Shemet, Michael Alexander-Executor |
Six | 2 p.m. | PR190009 |
Matter of: N. Delany A & I Roofing, Inc. -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190023 |
Matter of: N. Delany Delany, Heintz -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190023 |
Matter of: N. Delany Delany, Norris Walter-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190023 |
Matter of: N. Glidden Glidden, Norman William-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180301 |
Matter of: N. Glidden Vanwekum-Glidden, Martje -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180301 |
Matter of: P. Lillesand Lillesand, Peter Ole-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180155 |
Matter of: P. Lillesand Scott, Anne -Administrator |
Six | 2 p.m. | PR180155 |
Matter Of: P. Yocom Henderson, Susie -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR070195 |
Matter Of: P. Yocom Rees, Joanna -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR070195 |
Matter Of: P. Yocom Yocom, Lisa Marie-Guardian Ad Litem |
Six | 2 p.m. | PR070195 |
Matter Of: P. Yocom Yocom, Lisa -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR070195 |
Matter Of: P. Yocom Yocom, Paul R-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR070195 |
Matter of: R. Harmon Harmon, Eric -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190128 |
Matter of: R. Harmon Harmon, Roger Keith-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190128 |
Matter of: T. Slater Slater, Thomasine B-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180037 |
Matter of: Vernon B. Revocable Living Trust Brausa, Alexis -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190089 |
Matter of: Vernon B. Revocable Living Trust Van Der Zee, Peter -Respondent |
Six | 2 p.m. | PR190089 |
Matter of: V. Ryerson Risling, Gary -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180092 |
Matter of: V. Ryerson Risling, Viola Ethel-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180092 |
Matter of: W. Fritsch Fritsch, Walter Mechan-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190100 |
Matter of: W. Fritsch Rico, Kristi H-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190100 |
Matter of: W. Fuller Blasingim, Tiffany -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190025 |
Matter of: W. Fuller Fuller, Wayne Leroy-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190025 |
Matter of: W. Thompson Thompson, John K-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190012 |
Matter of: W. Thompson Thompson, Wilma L-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190012 |
P. Harris vs. J. Young Harris, Penny -Cross Defendant |
Six | 2 p.m. | DR140679 |
P. Harris vs. J. Young Harris, Penny -Plaintiff |
Six | 2 p.m. | DR140679 |
P. Harris vs. J. Young Young, Joshua -Cross Complainant |
Six | 2 p.m. | DR140679 |
Young, Joshua -Defendant | Six | 2 p.m. | DR140679 |
Matter Of: A. Lord Lord, Amani Noel-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR980398 |
Matter Of: A. Lord Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR980398 |
Matter Of: A. Lord Snyder, Kai -Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR980398 |
Matter of: C. Husbands Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190081 |
Matter of: C. Husbands Husbands, Concepcion -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190081 |
Matter of: E. Maldonado Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190120 |
Matter of: E. Maldonado Maldonado, Elma -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190120 |
Matter Of: K. Burnam Burnam, Katy L-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR100067 |
Matter Of: K. Burnam Cowan, Lori -Objector |
Six | 2:15 p.m. | PR100067 |
Matter Of: K. Burnam Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR100067 |
Matter of: R. McGaughey Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190146 |
Matter of: R. McGaughey McGaughey, Russ -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190146 |
Matter of: S. Morrison Hassenfritz, Jolene -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190073 |
Matter of: S. Morrison Morrison, Silas Frank-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190073 |
Matter of: A. Gouthier Gouthier, Andrew -Conservatee |
Six | 2:16 p.m. | PR190092 |
Matter of: A. Gouthier Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:16 p.m. | PR190092 |
Confidential | Six | 2:16 p.m. | PR190020 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR20606 PR190122 PR190121 PR190109 PR190103 PR170143 PR120033 PR030304 |
Co of Humboldt vs David Dewey County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS160097 |
Co of Humboldt vs David Dewey Dewey, David Michael-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS160097 |
Co of Humboldt vs David Dewey Peerson, Tiffany Ann-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS160097 |
Co of Humboldt vs David Dewey Peerson, Tracy Amber-De-Facto Parent |
Eight | 2:30 p.m. | FS160097 |
Co. of Hum. vs. D. Stone Anderson-Spannaus, Devin D.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS050881 |
Co. of Hum. vs. D. Stone County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS050881 |
Co. of Hum. vs. D. Stone Stone, David C.-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS050881 |
P. Acosta vs. I. Jones Acosta, Paul Alan-Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | SC190107 |
P. Acosta vs. I. Jones Jones, Isabel Marie-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | SC190107 |
P. Acosta vs. I. Jones Tenorio, Vanessa -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | SC190107 |