J U D G E D
Monday, March 18, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Aldawsari, Sultan Abdullah H-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901128 CR1800362 |
Balke, Sara Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803409 |
Boenzli, Rachael Leigh-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803671 CR1801212 |
Casey, Kevin Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901168 CR1900972 CR1900788 CR1802963B CR1801779 CR1704485 CR1601474 |
Costa, Becky Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900629A |
Earl, Wesley Emerson-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803285 CR1803284 CR1803019 CR1704090 CR1601792 |
Foust, Leona Fae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702996 CR1702991 |
Gambrell, Steven IsaiahNathaniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900114 CR1805838 CR1803715 CR1803306 |
Giles, Michael Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1502967 |
Graham, Teresa Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1705188A |
Harper, Sara Nicole-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900042 CR1804215 |
Heller, Nathan Paul-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800222A |
Jackson, Keduescha Julian Leona-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703698 |
Jallo, Breanne Donna-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701719 |
Jaso, Aaron Thomas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901153 CR1805367 CR1804278 |
Laferriere, Jeannette Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803341 |
Lewis, Brian Robert-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804428 CR1304962 CR1202980 |
Lopez, Chanc Nicholas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1601785 |
Lowther, Justin David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804739 |
Maple, Bridgette Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802989 |
McKinnon, Winterhawk Pharoe-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701279 CR1602851 |
Miller, Melinda Rose-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805917 CR1700126 CR1601319 |
Munozsantiago, Gerardo -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900045 |
Pacheco, Daniel Sloan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901129 CR1600746 |
Paylor, Michael Ryan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901125 |
Reif, Michelle Marnette-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1812539 |
Rhymes, Veronica Arlenea-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901123 CR1703854 CR1703009 |
Rosado, Jeremiah Bill-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900303 |
Ross, Michael Stuart-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901126 |
Saharr, Kahlessi Yamini-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901177 CR1900442 CR1805659 |
Schilling, Levon Jessup-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901121 |
Sharp, Craig Lavenne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901142 CR1805352 |
Simmons, Trevor Morrow-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703814 |
Smith, John Edd Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901124 |
Speirs, Sharon Lee Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600812 |
Stewart, Gary William-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805262 |
Strawn, Jimmy Dwayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901174 CR1901127 CR1601059 |
Szarama, Margaret Lucja-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901119 |
Thomas, Riley Jason-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901120 |
Williams, Nate Gregory-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1902297 |
Wroten, Nigel Edmond-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804090 |
Flower, Cassandra Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900046A CR1704749 |
Howatt, Arthur John-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900496 |
Howatt, Arthur John Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900611 |
LeRoux, Jacques Kincaid-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402185 |
Phines, Eric Williams-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704809 CR1701714 CR1500698 |
Riley, Charles Zane-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900046B CR1804783 CR1803888 CR1704733 |
Arcata Hospital Mgmt Corp vs. Dr. E. Hughes Arcata Hospital Management Corporation-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR170102 |
Arcata Hospital Mgmt Corp vs. Dr. E. Hughes Hughes, Everard -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR170102 |
Arcata Hospital Mgmt Corp vs. Dr. E. Hughes Hughes, Mary -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR170102 |
Bank of America, N.A. vs. E. Oneill Bank of America, N.A. -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180271 |
Bank of America, N.A. vs. E. Oneill Oneill, Eric A-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180271 |
Barnum Timber vs. J. Severe Barnum Timber Company -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Barnum Timber Company -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Sanchez-Severe, Coreen -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Sanchez-Severe, Coreen -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Severe, Jim -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Severe, Jim -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR160006 |
Discover Bank vs. K. List Discover Bank -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180588 |
Discover Bank vs. K. List List, Kyle S-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180588 |
D. Noga vs. T. Cookman CD DG Humboldt, LLC -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Cookman-Meyer Partnership -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Cookman-Meyer Partnership -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Cookman, Thomas -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Cookman, Thomas J-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Cross-Development, LLC -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Friends of South Broadway -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Meyer, Darroll -Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Meyer, Daryl -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Noga, Dan -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Noga, Dan L-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Noga, Kelly A-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
D. Noga vs. T. Cookman Noga, Kelly -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR140658 |
J. Hammans vs. J. Kennedy Graham, Heidi -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV180566 |
J. Hammans vs. J. Kennedy Hammans, John -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV180566 |
J. Hammans vs. J. Kennedy Jared Kennedy Executor of the, Kennedy -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV180566 |
J. Hammans vs. J. Kennedy Ultimate Aviation, LLC -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV180566 |
L. Flint vs. L. Parrish Flint, Linda -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180346 |
L. Flint vs. L. Parrish Parrish, Larry -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180346 |
Matter of: S. Kennedy Dillon, Elaine -Creditor |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Dillon, Harry -Creditor |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Dolbeer St Medical Services -Creditor |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Graham, Heidi -Creditor |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Graham, Heidi -Objector |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Hammans, John -Creditor |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Hammans, John -Objector |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Kennedy, Jared Joshua-Petitioner |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Kennedy, Sammy Dale-Decedent |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Lucas, Kim E-Creditor |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
Matter of: S. Kennedy Riecke, Hatsue -Creditor |
Four | 8:30 a.m. | PR170242 |
M. O'Reilly vs. W. Taylor Bill Taylor Construction, Inc. -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR160454 |
M. O'Reilly vs. W. Taylor O'Reilly, Mary -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR160454 |
M. O'Reilly vs. W. Taylor Taylor, William Allan-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR160454 |
R. Koehler vs. Y. Bilsky Bilsky, Yoel M-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180034 |
R. Koehler vs. Y. Bilsky Hospitality Investors, LLC -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180034 |
R. Koehler vs. Y. Bilsky Koehler, Robert -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180034 |
S. Bohrer vs. R. Criswell Bohrer, Stephen P.-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180296 |
S. Bohrer vs. R. Criswell Criswell, George -Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180296 |
S. Bohrer vs. R. Criswell Criswell, Rebecca M.-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180296 |
Castillo, Christian David-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1804900 |
Booker, Clarence Taylor-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901019 CR1803844 CR1801138 CR1705338 CR1704152 CR1603994 |
Evans, Kenneth James II-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805590 CR1802914 CR1802023 CR1800728 CR1704455 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno Escareno, Alvaro -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno Escareno, Marie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno Ramos, Candelaria -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
A. Newman vs. M. Boyd Boyd, Matthew Evan-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190121 |
A. Newman vs. M. Boyd Newman, Angelina Susan-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190121 |
Antoinette Stubbs v Joshua Bosie Bosie, Joshua -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS180141 |
Antoinette Stubbs v Joshua Bosie County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FS180141 |
Antoinette Stubbs v Joshua Bosie Stubbs, Antoinette -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS180141 |
A. Owen vs B. Brown Brown, Brett -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170056 |
A. Owen vs B. Brown County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170056 |
A. Owen vs B. Brown Owen, Amy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170056 |
A. Wood vs. P. Wood Wood, Amy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180926 |
A. Wood vs. P. Wood Wood, Philip -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180926 |
C. Russell vs. A. Grandfield Grandfield, Ashley -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180698 |
C. Russell vs. A. Grandfield Russell, Cody -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180698 |
F. Holbrooks vs. T. Foster Foster, Titus -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180244 |
F. Holbrooks vs. T. Foster Holbrooks, Felicia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180244 |
G. Kozanli vs. D. Levine Kozanli, Gaye -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190072 |
G. Kozanli vs. D. Levine Levine, Daniel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190072 |
G. Thomas vs. G. Thomas Thomas, Ginnifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190047 |
G. Thomas vs. G. Thomas Thomas, Gregory -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190047 |
H. Jarose vs. E. Davidson Davidson, Earl -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110330 |
H. Jarose vs. E. Davidson Jarose, Holly -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110330 |
In Re: McGaughey Minors Buck, Ruby -Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FL150669 |
In Re: McGaughey Minors McGaughey, Brindah -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150669 |
In Re: McGaughey Minors McGaughey, Leonard Jr-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150669 |
In Re: McGaughey Minors McGaughey, Leonard Sr-Other Parent-Father |
Six | 8:30 a.m. | FL150669 |
J. Bowen vs. M. Bowen Bowen, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190115 |
J. Bowen vs. M. Bowen Bowen, Matthew -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190115 |
J. Mason vs. N. Savieo Mason, Jessica -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180736 |
J. Mason vs. N. Savieo Savieo, Nicholas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180736 |
J. Mclane vs. K. Mclane McClane, Kenneth -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180733 |
J. Mclane vs. K. Mclane McLane, Justine -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180733 |
J. Murphy vs. A. Rom Murphy, Joni -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180704 |
J. Murphy vs. A. Rom Rom, Ariel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180704 |
K. Barkdull vs. B. Barkdull Barkdull, Brian -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180746 |
K. Barkdull vs. B. Barkdull Barkdull, Kimberly -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180746 |
L. Kuttler vs. A. Smith Kuttler, Lauren -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180332 |
L. Kuttler vs. A. Smith Smith, Alexander -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180332 |
Matter of: B. Kottre-Wright Kottre-Wright, Brook Ann-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR010426 |
Matter of: B. Kottre-Wright Wright, Charles A-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR010426 |
Matter of: B. Kottre-Wright Wright, Kim -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR010426 |
M. Macanas vs. K. Swan Macanas, Maximo Gordon Edward-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190118 |
M. Macanas vs. K. Swan Swan, Katherine -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190118 |
M. Thomson vs. G. Thomson Thomson, Grant Alan-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180748 |
M. Thomson vs. G. Thomson Thomson, Michele Amaral-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180748 |
M. Zosel vs. A. Zosel Zosel, Asa -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130510 |
M. Zosel vs. A. Zosel Zosel, Melissa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130510 |
N. Jacobs vs. Z. Rigby Jacobs, Naomi -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180712 |
N. Jacobs vs. Z. Rigby Rigby, Zachary -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180712 |
N. Tejeda vs. J. Martinez Martinez, James R-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP110122 |
N. Tejeda vs. J. Martinez Tejeda, Nayelli -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP110122 |
P. Fennell vs. E. Bryson, II Bryson, Ernest II-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180562 |
P. Fennell vs. E. Bryson, II Fennell, Petrina -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180562 |
R. Claybon vs. M. Gilbert Claybon, Rose A.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180920 |
R. Claybon vs. M. Gilbert Gilbert, Melvin C.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180920 |
R. Lamb vs. E. Lamb Lamb, Eric -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100527 |
R. Lamb vs. E. Lamb Lamb, Rebecca -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100527 |
S. Moser vs. C. Moser Moser, Cindi Denette-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180578 |
S. Moser vs. C. Moser Moser, Steven Allen-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180578 |
Savieo, Nicholas Edwin-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804029 CR1804025 CR1803256 CR1802693 |
Stamper, Jason Tate-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900215 CR1804231 |
Taylor, Russell Josephelric-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900818 |
Taylor, Russell Joseph Elrick-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1802846 |
Yang, Seng -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1800127 |
Knopf, Randy Charles-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805493 CR1801942 |
Manupuna, Lakalaka -Defendant | Two | 8:30 a.m. | G65916BM |
Martin, Blaine Richard-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805525A |
Martin, Richard Lucas-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805525B CR1503594 |
Murry, Amyia Terressa-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900276A CR1805671 |
Confidential | One | 8:45 a.m. | CV190234 |
S. Taylor vs. B. Taylor CalPERS -Claimant |
Six | 9 a.m. | FL180249 |
S. Taylor vs. B. Taylor County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL180249 |
S. Taylor vs. B. Taylor Maxxam Savings Plan -Claimant |
Six | 9 a.m. | FL180249 |
S. Taylor vs. B. Taylor Taylor, Brian -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180249 |
S. Taylor vs. B. Taylor Taylor, Stephanie -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180249 |
S. Taylor vs. B. Taylor UFCW Northern California Employers -Claimant |
Six | 9 a.m. | FL180249 |
Filyau, Joseph Bruce-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803857B CR1803429 |
Nelson, Andrew Joseph-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804638 CR1701345 CR1404310 |
Redin, Christopher Shawn-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803656 CR1700276 |
Anderson, David Bernard-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805683 |
Anderson, David Bernard II-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805692 |
Burg, Keith John-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1404990 |
Campbell, Lisa Dawn-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900184 |
Cobb, Peggy Lynn-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900830A CR1800448A |
Daumen, Jaida Brielle-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804393 CR1804262 |
McNeil, Ryan Michael-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901108 CR1900495 CR1805280 CR1803407 CR1802056 |
Merrill, Teresa Elizabeth-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1202482 |
Miller, Gerald Anthony-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1702619 |
Montgomery, William Bryant-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1803975 CR1803605 CR1703168 |
Noble, Stephen Ray-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1405735 |
Owen, Ronald Anthony-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1701087 |
Silva, Steven -Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901106 |
Southworth, Michael Alan-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901011 |
Wilson, Isaac Deforest-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900083 CR1700009 CR1502446 |
Clausen, Kevin Alexzander-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704067 |
Foster, Tahoe Tuolume-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805642 CR1805410 |
Gordon, Glenroy -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703280 CR1605167 |
Koreman, Herman Joseph-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1705260 |
Laughlin, Sean Anthony-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803672 |
Long, Thomas Dewayne-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900362 CR1804160 CR1804159 CR1803061B CR1703080 CR1400499 CR1305297B |
Morin, Merlin Conrad-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800694 CR1600125 |
Rolff, James Philip-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1301661 |
Rolff, James Phillip-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805315 |
Walborn, Kristopher Michael-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804235 |
Fisher, Cory Jordan Sr-Defendant | One | 9:30 a.m. | CR1703891 |
Zuniga, Elyssa Viola-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801776 |
BrownGallegos, Rebecca Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805393 CR1604292 |
Brown, Matthew David-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805170 |
Burnette, Derek Christopher Vir-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1505970 |
Carpenter, Jazmyne Mariah-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805211 |
Day, Jerod William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900389 CR1804420 CR1804419 CR1601768 |
Harmeyer, Ryan Lowell-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900570 |
Harner, Dustin James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804912 |
Lapriore, Alisha Angelina-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805014 CR1803077 |
Martin, Veronica Jennifer-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804752 |
Mccoy, Ellen Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1505372 |
PozosCampos, Adan -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900537 |
Rogers, Nathan Leroy-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803040 |
Shepherd, Joseph Daniel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803881 |
Stine, Sean David-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805837 |
Stogner, Ashley Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801611 CR1402648 CR1402219 |
Zuniga, Elyssa Viola-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800830 |
Carlson, Justin Blaine-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900582 CR1701041 CR1700722 |
Davis, John Allen-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900581A |
Lenhart, Joseph Jural-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900581B |
Miller, Stetson Cole-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900161 CR1805292 |
Nickols, William Andrew III-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1602750 |
Ohara, John Philip-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1803768 |
Osborne, Julie Ann-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901057 |
Swaney, Jonathan David-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901058 |
Ward, Tray Allen-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1301828 |
Corbera, Bryan Joseph-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702118 |
Harris, Robert Mitchell-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900218 CR1803539 CR1600941 |
Barnum Timber vs. J. Severe Barnum Timber Company -Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Barnum Timber Company -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Sanchez-Severe, Coreen -Cross Complainant |
Four | 10:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Sanchez-Severe, Coreen -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Severe, Jim -Cross Complainant |
Four | 10:30 a.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Severe, Jim -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR160006 |
B. Winkler vs. W. Graham Jr Graham, Wayne Jr-Respondent |
Four | 10:30 a.m. | CV180657 |
B. Winkler vs. W. Graham Jr Winkler, Bridget -Petitioner |
Four | 10:30 a.m. | CV180657 |
D. Greene vs. H. Wagner Greene, Danielle -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR170084 |
D. Greene vs. H. Wagner Wagner, Helen -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR170084 |
K. McNally vs. N. Benbow Benbow Historic Inn -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180187 |
K. McNally vs. N. Benbow Benbow Valley Investments -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180187 |
K. McNally vs. N. Benbow Christian, Neil -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180187 |
K. McNally vs. N. Benbow McNally, Kelly -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR180187 |
K. McNally vs. N. Benbow Rogue River Investments -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR180187 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Hayden, Lisa -Cross Complainant |
Four | 10:30 a.m. | DR170773 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Hayden, Lisa -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR170773 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Sarlas, Patricia -Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR170773 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Sarlas, Patricia -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR170773 |
Torres vs. State of California Lopez, Cornelia -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California Ruiz, Efrain Joe-Cross Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California Ruiz, Efrain Joe-Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California State of California -Cross Complainant |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California State of California -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California The Estate of Joel Sanchez Sosa -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California Torres, Angelina -Guardian Ad Litem |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California Torres, Angel -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California Torres, Crescencio -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California Torres, Ivan -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Torres vs. State of California Torres, Miguel -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR150519 |
Alto, Logan Ross-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900576 |
Aviles, Mario Alberto-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814411 |
Bice, Josephine May-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1809124 TR1808819 |
Bradshaw, Kevin Michael-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813807 |
Briggs, Jordan Malik-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900221 |
Castillo, Vanessa E-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814678 |
Chemxananou, Vanessa Gaksavaun-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814316 |
Cringle, Zachary Christopher-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900064 |
Faux, Martin Steven-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1801774 |
Fitzgerald, Andrew David-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813237 |
French, Jeffrey Wayne-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1802212 TR1706512 |
Gonzalez, Alma Celia-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1712362 |
Goodman, Garrett D-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814713 |
Grandfield, Julie Ann-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900586 |
Harms, Justin Michael-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814781 |
Huan, Chen -Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900216 |
Karr, Amber Lynn-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813059 |
Kaye, Michael John-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814154 |
Ladd, Abigail Jean-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814280 |
Letter, Bonoventura Kobe-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900584 |
Magnone, Annabella Marion-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900585 |
Newell, Brittany Janae-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1810073 |
Nuckols, Amos Lee-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1811392 TR1805980 TR1802340 |
Patino, Isaac Robert-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814720 |
Robinson, Margaret Mary-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1810994 |
Salinas, Julian MarcusMillan-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1810016 |
Shepard, Nathan Kellon-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1808973 |
Stamp, Jared Michael-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900912 |
Vijeh, Jahan M-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1813534 |
Wanek, Aunalisa Marie-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900587 |
Waters, Cody Allen-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1900914 |
Wiley, Candice Christine-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1814657 |
C. Fosnaugh vs. N. Murner Fosnaugh, Christopher Isaac-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190162 |
C. Fosnaugh vs. N. Murner Murner, Nathaniel Shane-Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190162 |
D. Miller vs. T. Miller Miller, Donald Ray-Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190177 |
D. Miller vs. T. Miller Miller, Troy Arden-Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190177 |
V. Vrtiak vs. B. Ferris Ferris, Brittany -Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV190161 |
V. Vrtiak vs. B. Ferris Pike-Vrtiak, Vanessa -Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV190161 |
Ramsay, David Albert-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1601664 |
Shriver, Thomas Earl-Defendant | Other | 1:30 p.m. | CR1804625 |
Bender, Richard Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900188 CR1704843 |
Boucher, Brandon Drew-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900993 |
Buchanan, Tina Elizabeth-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805768 |
Bullock, Edward Jerome Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900880 CR1600951 CR1404140 |
Davidsen, Michael Eugene-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1605765 |
Harrigan, Scott Daniel-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802192 |
Stevens, Kyle Justin-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900365 |
Thornton, Dillon T-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900991 CR1900375 |
Degarcia, Gabriel Carlos-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1801963 CR1801951 CR1800146 |
Holweg, Brandi Jo-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1801545 |
Hopper, Shawn Gordon-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805408 |
Martinez, Paul J-Defendant | Two | 1:30 p.m. | TR1505290 |
Martinez, Paul Jimmy-Defendant | Two | 1:30 p.m. | TR1611703 TR1505921 CR1901161 CR1900801 CR1603746 |
Mills, Patrick A-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805715 |
Ownbey, Kristie Ann-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900276B CR1605430 CR1604999 |
Rakestraw, Jason Leroy-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804446 |
Ramsay, David Albert-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804325 CR1803004 |
Robinson, Guy Douglas-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805085 |
Shriver, Thomas Earl-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804177 |
Stringfellow, Shaun Maurice-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901098 CR1803998 CR1504128 CR1502750 CR1500693B |
Thomson, Christopher Scott II-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900366 CR1805110 |
ValdezChavez, Jorge Luis-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900487 |
Barnum Timber vs. J. Severe Barnum Timber Company -Cross Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Barnum Timber Company -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Sanchez-Severe, Coreen -Cross Complainant |
Four | 1:45 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Sanchez-Severe, Coreen -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Severe, Jim -Cross Complainant |
Four | 1:45 p.m. | DR160006 |
Barnum Timber vs. J. Severe Severe, Jim -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160006 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Bair, Bess -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation CA Dept of Transportation -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation CA for Alternatives to Toxics -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Center for Biological Diversity -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Dougherty, Malcolm -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Environmental Protection Info Ctr -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Friends of Del Norte -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Hedin, Jeffrey -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Lotus, Trisha Lee-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
B. Bair vs. CA Dept of Transportation Spreen, David -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170543 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Hayden, Lisa -Cross Complainant |
Four | 2 p.m. | DR170773 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Hayden, Lisa -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR170773 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Sarlas, Patricia -Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR170773 |
P. Sarlas vs. L. Hayden Sarlas, Patricia -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR170773 |
T. Phillis vs. County of Humboldt County of Humboldt -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR170699 |
T. Phillis vs. County of Humboldt Phillis, Kathy -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR170699 |
T. Phillis vs. County of Humboldt Phillis, Tim -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR170699 |
Barber, Hunter Ray-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1901062A |
Bowen, Charles Davis III-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1901062B |
Robertson, Ryan Michael-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1901271 |
Arango, Luis Gonzalo-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1811792 |
Baum, Tanner Eddie-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1809920 |
Casto, Zachary Allen-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1814810 |
Greenspan, Andera R-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813704 |
Hovart, Amy L-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813519 |
Kaminski, Joseph Robert-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813923 |
Kinsang, Pauline Talifolau-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813018 |
Nevin, Gretche Bancure-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1814506 |
Oakley, Christina Maria-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1814259 |
Pollock, Andrea Danielle-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812046 |
Ringo, Leland John-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1809162 |
Shirley, Tamar Demetrious D.-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812991 |
Souza, Linda Marie-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1814722 |
Stewart, Randy Hilton-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813061 |
Stewart, Sabastion Bach-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1805416 |
Tuttle, William Andrew III-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1812621 |
Yuma, Taylor Benjamin-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1813646 |
Zavoral, Justin Michael-Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR1800683 |