J U D G E D
Tuesday, March 19, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Zeidler, Justin Levi-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1503379 |
Apodaca, Kori Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900987 |
ButlerSmith, Tyler Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803156 CR1801018 |
Butler, Tyler Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1405790 |
Claymore, Jana Mae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1603315A |
Collings, Alan Jay-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901143 CR1704743 |
Dickinson, Jeffrey -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901002 |
Farnum, Shane Arthur-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901008 |
Foster, Crystal LynnMarie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901144 CR1900153 CR1804214 CR1800200 |
Gordon, Kathryn Jean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900989 CR1702569 CR1605475 CR1501092 |
Hills, Marcus Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805053 CR1802457A |
Johnson, Ciana Rianne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901013 |
Mcdougal, Kyle Steven-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900865 |
Mcgraw, Joshua David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901000 CR1701703 |
McQuade, Matthew David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602280 |
Moser, Marshall Frank Simas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901169 |
Ocallaghan, Melissa Nichole-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602669 |
OCallaghan, Melissa Nichole-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802237 |
Pitts, Niamani I-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900997 |
Pollock, James Leslie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900787 |
Quiroz, Larry Lorenzo-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900995 |
Rakestraw, Robert Allen Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1505900 |
Reum, Cory Robert Allan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802146 |
Sweeney, Ashlyn Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704265B |
Zeidler, Justin Levi-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1503379 |
Cardona, Marco Antonio-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804654 |
Fitzgerald, Lisa Renee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1402808 |
Flower, Cassandra Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900046A CR1704749 |
Jones, Harold Dee Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805485 |
Lawson, Justin J-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900640 CR1801492 CR1603325 |
Lewis, Robert Calvin-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1803846 CR1405841 |
Phines, Eric Williams-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704809 CR1701714 CR1500698 |
Riley, Charles Zane-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900046B CR1804783 CR1803888 CR1704733 |
A. Waters vs. K. Waters Waters, Aaron R.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180710 |
A. Waters vs. K. Waters Waters, Katherine B.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180710 |
C. Adams vs. A. Adams Adams, Amanda -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150561 |
C. Adams vs. A. Adams Adams, Clifford -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150561 |
Charles Wright vs Kim Wright County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL030183 |
Charles Wright vs Kim Wright Wright, Charles A.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL030183 |
Charles Wright vs Kim Wright Wright, Kim -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL030183 |
D. Dolf vs. B. Dolf Dolf, Benjamin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190005 |
D. Dolf vs. B. Dolf Dolf, Dawnine -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190005 |
J. Corrigan vs. A. Johnston Corrigan, Jeremiah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180718 |
J. Corrigan vs. A. Johnston County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180718 |
J. Corrigan vs. A. Johnston Johnston, Alicia -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180718 |
Jennifer Engle vs John Harmon County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160378 |
Jennifer Engle vs John Harmon Engle, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160378 |
Jennifer Engle vs John Harmon Harmon, John Chancy-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160378 |
J. Foreman vs. S. Church Church, Suzanna -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190112 |
J. Foreman vs. S. Church Foreman, John -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190112 |
J. Severn vs. K. Severn Severn, John -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170518 |
J. Severn vs. K. Severn Severn, Karen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170518 |
L. Griesbach vs. B. Griesbach Calpers Retirement System -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180356 |
L. Griesbach vs. B. Griesbach Griesbach, Blaine -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180356 |
L. Griesbach vs. B. Griesbach Griesbach, Linda -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180356 |
L. Griesbach vs. B. Griesbach Palco Retirement Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180356 |
L. Stokes vs. K. Stokes CA Public Employees Retirement -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes CA State Teachers Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes Stokes, Kevin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes Stokes, Laurel -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160908 |
Matter of: J. Fosnaugh Fosnaugh, Christopher -Other Parent-Father |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
Matter of: J. Fosnaugh Fosnaugh, Jeddidiah -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
Matter of: J. Fosnaugh Williams, Trinity -Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FL150320 |
M. Cooper vs. T. Cooper Cooper, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190003 |
M. Cooper vs. T. Cooper Cooper, Theresa -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190003 |
N. Paul-Almand vs. D. Almand Almand, Douglas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170635 |
N. Paul-Almand vs. D. Almand Paul-Almand, Nicole -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170635 |
R. Walker vs. J. Sanchez Sanchez, Jackelyn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180617 |
R. Walker vs. J. Sanchez Walker, Rodney II-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180617 |
S. Cooper vs. L. Frederick Frederick, Lerel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180732 |
S. Cooper vs. L. Frederick Frederick, Sarah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180732 |
S. Townsend vs. A. Townsend Townsend, Arthur -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180457 |
S. Townsend vs. A. Townsend Townsend, Susan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180457 |
Brown, Arlen Troy-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900025 |
Noble, Stephen Ray-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1405735 |
Risch, Daniel Caleb-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1702731 CR064587S |
Still, James Glenwood Jr-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1505246 |
Williams, Dustin Ray-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1703465 |
Brown, Mark Anthony-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805464 |
Markussen, Michael Lee-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805465 CR1404679 |
Owen, Saeed Micheal-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805857 |
Randall, Johnny Edward Victor Jr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802733B CR1704473 CR1500203B |
Notman, Jeremy -Defendant | Four | 9 a.m. | CR1805781 CR1803250 CR1700675 CR1602094 |
Natalia Hill vs Mark Hill County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL180243 |
Natalia Hill vs Mark Hill Hill, Mark -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180243 |
Natalia Hill vs Mark Hill Hill, Natalia -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180243 |
Filyau, Joseph Bruce-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803857B CR1803429 |
Redin, Christopher Shawn-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803656 CR1700276 |
Carper, Brenda Kay-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1502779 |
Davis, Zachary Michael-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900138 |
Degarcia, Gabriel Carlos-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801963 CR1801951 CR1800146 |
Holweg, Brandi Jo-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1801545 |
Howatt, Arthur John-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900496 |
Howatt, Arthur John Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900611 |
Hughes, Whitney Jacobson-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1602913 |
Mell, Christopher Glenn-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1702945 |
Ramsay, David Albert-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804325 CR1803004 CR1601664 |
Robinson, Guy Douglas-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805085 |
Bean, Stephen Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804104 |
Boden, Erick Kris-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804867 |
Coe, Anthony Junior-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800581 |
Evans, Bayshaum Brad-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804295 CR1705116 |
Gibson, Benjamin Paul-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1701375 CR1502827 CR1500501 |
Ginther, Frederick A-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800233 |
Goodrich, Shane Paul-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801179 CR1602152 CR1503641A |
Himmelberger, Dominique Isiah-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900557 |
Hobbs, Alex Michael-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803503 |
Howard, Dustin William-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1404374 CR1300392 |
Lair, Loren Andrew-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703985 |
Longhi, Jim Leroy-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803089 |
Manson, Jesse Allen-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900562 CR1804218 |
Pearlstein, Jordan Levi-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805696 |
Preston, Neel William-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1700877 |
Repp, Joshua Allen-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900342 |
Schulz, Sarah Elizabeth-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1401802 |
Wolfe, Angela S-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1605356 |
Wright, Damon Patrick Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901183 |
Abbott, Jan -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900075 |
Bareilles, Kenneth Melvin-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805433 |
Beard, Erika Jordyn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804840 CR1801444 |
Bowen, Floyd Monroe Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900310 CR1603215 |
Brown, Joshua James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900085 |
Gates, Nicole Wendy-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805719 CR1800620 CR1301263 |
Holland, Antoinette Suzanne-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801481A |
Holloway, Bradford Steven-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1601384 CR1501366 |
Holton, Wesley Alan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900034 |
Hood, Lani Maureen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701068 |
Jordan, Ryan Wade-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802368 CR1801481B |
Kirk, Larry Dale Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805426 |
Maple, Aaron James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900619 |
MasseySweet, Taylor Victoria-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704795 |
Mcgehee, Derek Ray-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805865 |
MendezBonilla, Francisco A-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804746 |
Remme, Nicolas Jordan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805797 |
Roberts, Cassius Abel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803633 |
Rogers, Emily Patricia-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701838B |
Santos, Julio Jovani Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702576 |
Shinkevich, Lisa Kaye-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804088 CR1504173 |
Smith, Gloria Loree-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900074 CR1704615 |
Adams, Amber Robina-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1804880 CR1800006 |
Harrington, Rebecca -Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR004170AS |
Johnson, Larry Rae-Defendant | Two | 10:15 a.m. | 9795S |
Jones, Justin Levial-Petitioner | Two | 10:15 a.m. | CR1900378 |
Pratt, Anthony Valandingham Jr-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1803102 |
Reyes, Jose E-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1701755 |
Rice, Shannon Renee-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900825 |
Rolland, Jerry Lee-Defendant | Two | 10:15 a.m. | 96CR0181S |
Bagley, Lyn Edward-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800665 CR1601142 |
Doyle, Erin Grace-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802573 |
Pimentel, Jose Manuel-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804456 |
Rogers, Samuel Zarth-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802833B |
Severe, Colby Kason-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804383 |
L. Wood vs. W. Wood County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:29 p.m. | FL080280 |
L. Wood vs. W. Wood Paradise, Liberty -Petitioner |
Eight | 1:29 p.m. | FL080280 |
L. Wood vs. W. Wood Wood, William W-Respondent |
Eight | 1:29 p.m. | FL080280 |
B. Lakios vs. K. Martens County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180418 |
B. Lakios vs. K. Martens Lakios, Brian -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180418 |
B. Lakios vs. K. Martens Martens, Katrina -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180418 |
Co of Humboldt vs Christopher Ghidinelli County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS110436 |
Co of Humboldt vs Christopher Ghidinelli Davy, Kelsey M-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS110436 |
Co of Humboldt vs Christopher Ghidinelli Ghidinelli, Christopher L-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS110436 |
Co of Humboldt vs James Wagner County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS040386 |
Co of Humboldt vs James Wagner Green, Bonnie M.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS040386 |
Co of Humboldt vs James Wagner Wagner, James O.-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS040386 |
Co of Humboldt vs Michael Meyer County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS150192 FS050651 |
Co of Humboldt vs Michael Meyer Meyer, Michael Thomas-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS150192 |
Co of Humboldt vs Michael Meyer Meyer, Michael T.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS050651 |
Co of Humboldt vs Michael Meyer Randle, Heather Leeanne-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS150192 |
Co of Humboldt vs Michael Meyer Rosenburg, Crystal L.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS050651 |
Co of Humboldt vs Michael Meyer Sotelo, Patricia L-De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS050651 |
County of Humboldt vs John Smith Jr County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr Hescock, Terra Y-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs John Smith Jr Smith, John E Jr-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS110149 |
County of Humboldt vs Stanford Jake County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS020672 |
County of Humboldt vs Stanford Jake Jake, Stanford W-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS020672 |
County of Humboldt vs Stanford Jake Spott, Mary R.-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS020672 |
Kristan Rotbergs vs Alexander Smith County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL170338 |
Kristan Rotbergs vs Alexander Smith Rotbergs, Kristan -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL170338 |
Kristan Rotbergs vs Alexander Smith Smith, Alexander -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL170338 |
C. Hansen vs. E. Parchman Hansen, Craig -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180807 |
C. Hansen vs. E. Parchman Parchman, Eric Andrew-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180807 |
K. Lehman vs. B. Lehman County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL150309 |
K. Lehman vs. B. Lehman Lehman, Blake -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL150309 |
K. Lehman vs. B. Lehman Lehman, Kelly -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL150309 |
Holland, Jennifer Maxine-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901110 |
Zamora, Ashley Alexis-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1802121B |
Daniels, Brian Jacob-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900333 CR1805572 |
Davis, John Allen-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900581A |
Devaul, Joel Skeeter-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900680 |
Gibson, Larry Ray-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901181 CR1600759 |
Henson, Marc Scot-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804110 CR1802590 |
Humphrey, Jason Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900470 |
Johnson, Star Lauretta-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901009 CR1703192A CR1605354 |
Jolley, Jason Kyle-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804927B |
Kowtko, Michael Allen Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900028 |
Lenhart, Joseph Jural-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900581B |
Martinez, Pedro Peralta-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805767A |
McCabe, Beau Jackson-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901209 CR1901180B CR1802429 CR1701233 CR1500523 |
PenalozaAlva, Antonio -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804397 |
Ramsey, Jimmie Davis II-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900158 CR1805029 CR1804350 CR1804207 CR1800848 |
Roppolo, Carl Randall-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901185 |
Sloan, Warren -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1703147 |
White, Sierra Ray Dewitt-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805767B CR1702854 CR1702615 |
Stevens, Kyle Justin-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900365 |
Stoebe, Brooke Ann-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1805299B |
Co of Humboldt vs Michael Nagy County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy Macewen, Justin -Minor |
Eight | 2:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy MacEwen, Sandra L-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS9895 |
Co of Humboldt vs Michael Nagy Nagy, Michael -Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS9895 |