J U D G E D
Wednesday, March 20, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Batiste, Delone Claudio-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1809211 CR1805270 CR1802697 |
Counts, Benjamin Wolfgang-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1505772 |
Gihlstrom, Clifford Ernest-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602979 |
HarrisAdkins, Kayla Kathryn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803493 CR1801917 CR1600402 |
Jackson, Steven Tyler-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805722 |
Milligan, Cassie Marissa-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900352 |
Murray, Nayena Rosa-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901145 |
Pole, Stephanie Eleanor-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900914 CR1802164 |
Rowe, James Albert-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801630 CR1601975 CR1505423 CR1504690 |
Simpson, Anita Kay-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704054E |
Soutsavath, Souvanna -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900492 |
Tinkle, Frankie Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901246 CR1504224 |
Caston, Matthew Gary-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900002 CR1804989 CR1601906 |
Dean, Richard Villa II-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1600143 CR1505185 CR1504997 |
Gillespie, Duane Dean-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804509 |
Gregory, Alexander Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801355 CR1801253 |
Jantz, Tasha Ticheal-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704524B CR1502092 CR1401410A |
Lawson, Justin J-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900640 CR1801492 CR1603325 |
Notman, Jeremy -Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1805781 CR1803250 CR1700675 CR1602094 |
Aubrey, Antone Richard IV-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1800949 CR1704118 CR1602270 CR1504611 |
Belisle, Timothy Joseph-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804931 CR1801394A CR1801393 CR1801392 CR1801391 CR1604644 CR1603696 CR1603362 |
Chamberlain, Gina Catherine-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803767 CR1500849 CR1403165 |
Crutchfield, Brendan Duane-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804127 CR1802936 CR1800674 |
A. Garber vs. V. Guffey Garber, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180701 |
A. Garber vs. V. Guffey Guffey, Val -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180701 |
A. Mendoza vs. E. Tinoco Mendoza, Aureliano -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190133 |
A. Mendoza vs. E. Tinoco Tinoco, Erandi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190133 |
B. Boots vs. K. Boots Boots, Brian -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180697 |
B. Boots vs. K. Boots Boots, Kelli -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180697 |
C. Cody vs. M. Parker Cody, Christopher -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190129 |
C. Cody vs. M. Parker Parker, Melissa -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190129 |
C. Loyd vs. M. Loyd Loyd, Curtis -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180923 |
C. Loyd vs. M. Loyd Loyd, Madelyn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180923 |
Co of Humboldt vs Jeremy Guinn Brooks, Amber D-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS140051 |
Co of Humboldt vs Jeremy Guinn County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS140051 |
Co of Humboldt vs Jeremy Guinn Guinn, Jeremy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS140051 |
Co of Humboldt vs Matthew Derry County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS150174 |
Co of Humboldt vs Matthew Derry Derry, Matthew D-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS150174 |
Co of Humboldt vs Matthew Derry Olan, Teresa R-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS150174 |
Co of Humboldt vs Steven Bishop Bishop, Steven W-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS140054 |
Co of Humboldt vs Steven Bishop County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS140054 |
Co of Humboldt vs Steven Bishop McDonald, Sara M-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS140054 |
D. Walters vs. T. Walters Walters, Donald -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180699 |
D. Walters vs. T. Walters Walters, Tina -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180699 |
F. Wade vs. A. Porter Porter, Anita -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190128 |
F. Wade vs. A. Porter Wade, Anita -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190128 |
In the Matter of the Petition of: T. Carroll Carroll, Thelma Jean-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180191 |
I. Rice-Adkins vs. S. Dean Dean, Sondra -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180915 |
I. Rice-Adkins vs. S. Dean Rice-Adkins, Ian -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180915 |
J. Applegate vs. S. Hatmaker Applegate, James W-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180927 |
J. Applegate vs. S. Hatmaker Hatmaker, Sherry A-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180927 |
J. Clements vs. R. Clements Clements, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180347 |
J. Clements vs. R. Clements Clements, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180347 |
J. Walker vs. R. Walker Walker, Jan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180636 |
J. Walker vs. R. Walker Walker, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180636 |
K. Amaloo vs. M. Ross Amaloo, Kelly -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130623 |
K. Amaloo vs. M. Ross County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130623 |
K. Amaloo vs. M. Ross Ross, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130623 |
K. Herkert vs. H. Herkert Herkert, Harry -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180919 |
K. Herkert vs. H. Herkert Herkert, Kimberly -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180919 |
Matter of: Berger Minors Berger, Damian A-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Berger, Heather C-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Berger, Kyle C-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Berger, Michael W-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Bjorkstrand, Catherine -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: Berger Minors Cher-Ae Heights Trinidad Rancheria -Real Party in Interest |
Six | 8:30 a.m. | PR090242 |
Matter of: D. Ashley Ashley, Dakota -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR070265 |
Matter of: D. Ashley Ashley, Jennifer -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR070265 |
Matter of: D. Ashley Ridenour, Gerald -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR070265 |
Matter of: D. Ashley White, Lisa -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR070265 |
M. Thomas vs. B. Thomas Thomas, Brandy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140323 |
M. Thomas vs. B. Thomas Thomas, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140323 |
M. Tully vs. J. Tully Tully, Jennifer -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180715 |
M. Tully vs. J. Tully Tully, Morgan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180715 |
P. Kellerer vs. A. Kellerer Sr. Kellerer, Alan Sr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180735 |
P. Kellerer vs. A. Kellerer Sr. Kellerer, Patricia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180735 |
R. Coburn vs. C. Coburn III Coburn, Charles III-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180187 |
R. Coburn vs. C. Coburn III Coburn, Reba -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180187 |
R. Piazza vs. R. Piazza Piazza, Reid -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180916 |
R. Piazza vs. R. Piazza Piazza, Ruth -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180916 |
S. Plumlee vs. B. Goode Goode, Brandon -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180745 |
S. Plumlee vs. B. Goode Plumlee, Sharon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180745 |
T. Marshall vs. C. Craft Craft, Charles -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180921 |
T. Marshall vs. C. Craft Marshall, Tasha -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180921 |
Ryan, Michael Lee-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1901216 |
Sigler, Matthew Taylor-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804603B |
Steele, Jordan Ray-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805297 CR1704325 CR1405456 |
Cleaver, Gregg -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900778 CR1803423 CR1803133 CR1704951 CR1704834 CR1703004 |
Fletcher, Jeramiah Scott-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804170B CR1801491 CR1703730 |
Fletcher, Jeremiah Scott-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805106 |
Miller, Clayton Lloyd-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805282 CR1804249 CR1605248 CR1602015 CR1601738 CR1600870 CR1505744 CR1504353 |
Olan, Teresa Roseann-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900901 |
C. Tustin vs. K. Moore Moor, Katherine -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180755 |
C. Tustin vs. K. Moore Tustin, Cheyenne -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180755 |
L. Dewell vs. R. Dewell Dewell, Lisa L.-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL120483 |
L. Dewell vs. R. Dewell Dewell, Ronald -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL120483 |
Montgomery, William Bryant-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900899 CR1900383 CR1805490 CR1803975 CR1803605 CR1705219 CR1703168 CR1703167 CR1700732 |
Breit, Autumn Nichole-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900750A CR1900183A CR1805787 CR1800598 |
Cassevah, Cory Anthony-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900750B CR1900222 CR1900183B CR1805670 CR1800123 |
Hooven, Aaron Chris-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804175 |
Hopper, Shawn Gordon-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805408 |
Leen, Lorna Jean-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1803854 |
Martinez, Paul Jimmy-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901161 CR1900801 CR1603746 |
McLain, James Melvin-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1505191C |
Morris, Axel StevenRay-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805108 CR1502922 |
Rakestraw, Jason Leroy-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804446 |
Shriver, Thomas Earl-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804625 CR1804177 |
Thomson, Christopher Scott II-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900366 CR1805110 |
Yandell, Kaila Elizabeth-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800188 |
Brazil, Adam Joseph-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802218 |
Cobb, Nathaniel III-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802209 |
Covington, Tyler Ishmael-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1603057 |
Duffitt, Leanne -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803008 CR1703363 |
Fulton, Robert James-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703138 CR1603845 |
Fulton, Robert James III-Defendant | Two | 9:15 a.m. | TR1811649 |
Glover, Jennifer Lynn-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1600828 CR1600614 CR1600074 |
Hall, Sandra Lynn-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1702144 CR1503796 |
Martensen, Robert Joseph-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803310 |
Murphy, Robert Joseph-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800052 |
Murray, Glenn Jay-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1604352 CR1401206 |
Parris, James Allan-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1705175 |
Peters, Jason Everett-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801218 |
Rhyne, Tamra Rynia-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805358 CR1803499 CR1401992 |
Rieke, Ronald Allen-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1701632 |
Rieke, Ronald Allen Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802293 |
Robson, David Norman-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805044 CR1802870 |
Royce, Rick William-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800704 |
Wolvert, Kimber Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805634 CR1802626 |
Woody, Jacob Daniel-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800208 |
Fisher, Cory Jordan Sr-Defendant | One | 9:30 a.m. | CR1703891 |
Allen, Nathan James Lollich-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900579 |
Austin, Kayla Sue-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804376A |
Billings, Colin Michael-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803355 |
Brown, Aliesha Michelle-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900580 |
Church, Jason Michael-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1705062 |
Colegrove, Francis -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804285 CR1701934 |
Crenshaw, Churchman Charles-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805349 |
Duran, Arturo Rodriguez-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802018 |
Gratzel, Brett Patrick-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804777A |
Guggenbickler, Bryan David-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805598 CR1702659 |
Harwood, Thomas Vernon Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804777B CR1802071 |
Hearn, Silas Daniel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804243 CR1504498 |
Her, Kou -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805652 |
Johnasen, Rose Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805747 |
Johnson, Gabriel Benjanmin-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805871 |
Kornobis, Tanya Ingrid-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802446 |
Macon, Misty Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900613 |
McCovey, Justin Gordon-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805601 CR1803582 CR1802271B CR1802029B |
Trombetti, Kyle Pride-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801088 |
Baker, Alexander Charles-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900169 |
Benedict, Marshall Craig Jr-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1003064 |
Campbell, Racheal Michelle-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901283 CR1804784A |
Dickinson, David Norman-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901260 CR1704024 |
Hoffman, Lester William-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1805374 CR1803833 CR1704622 |
Jones, Anthony Robert-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901010 CR1900828 CR1804784B CR1702566 CR1702426 |
Kress, Albert Durant Jr-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1405107 |
McTigue, Patrick William Francis-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1803132 |
Silverman, Jacob S-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1604000A CR1603934B |
Kroll, Trevor Jordan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804146 |
Swift, Michael James-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805202 |
M. Little vs. R. Homem Homem, Richard -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC190016 |
M. Little vs. R. Homem Little, Monika -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC190016 |
M. Little vs. R. Homem Mayhan, Jesse -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC190016 |
R. Stretton Vs. L. Disiere Disiere, Linda -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC190021 |
R. Stretton Vs. L. Disiere Stretton, Robert -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC190021 |
Confidential | Eight | 1:30 p.m. | CV190165 CV190163 CV190160 CV190153 |
Davis, Reylyne Phyllis-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1505822 |
Hillemeier, Teri Norlene-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901001 |
Osborne, Kenneth Ray-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1703550 |
Aragundi, Efren Allan-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805421 |
Bishop, Stephanie Lee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1803129 CR1800607 |
Eldredge, Shane Howard-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804487 CR1703214 CR1702571 CR1605099 |
Fulk, Allan Wayne-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805664 |
Graham, Tyler Elexis-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900744 CR1803814 CR1604931 |
Ignjatovic, Jovan -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802340A |
Jolley, Jason Kyle-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804927B |
Paczkowski, Jakub Richard-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1801915 CR1702110 CR1506062 CR1506061 CR1506058 CR1503750 |
Pimentel, Nathan Cruz-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1801213B |
Reinke, Justin V-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805512 |
Rigden, Peter Logan-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900121 |
Scales, Robert Aaron-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802340B |
Smith, Adam Dale-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802340C |
Sovereign, Christopher Jack Wesley-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900620 |
Stewart, Robert James Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900920 CR1504186 |
Stover, Carl David Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900742 CR1305813 |
Caywood, Joseph Anthony-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1901284 |