J U D G E D
Tuesday, March 26, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Asbury, Mitchell Williams-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1505577 |
Asti, Ashley Morgan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900992A CR1900897 |
Beyer, Jacob Paul-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901270 |
Carlson, Thomas William III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901306 |
Harvey, Richard Charles Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1809555 CR1901024 |
Herget, Lincoln Lee Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803105 |
Kern, Dale William-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901302 |
Lovell, Douglas Glen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901296 CR1800183 CR1605285B |
Martin, William Liberty-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901274 |
Nelson, Tukatuk ManyTrees-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901080 |
Potter, William Gail-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901272 CR1804707 |
Turkovich, John Mark II-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804288 CR1803090 CR1800130 |
Wilson, Taylor Brooke-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901295 |
Filyau, Joseph Bruce-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1803857B CR1803429 |
Hall, Richard Scott-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805736 CR1805732 |
Huff, Matthew William-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805415 |
Misztal, Ewa -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603930 |
Snyder, Ian Timothy-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805675 |
Brown, Michael Wayne-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1800585 CR1603516 CR1602098 |
Clark, Karyn Pamela-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804187 |
Crum, Ethan John-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1802753 CR1802241 |
Parrott, Jackson Arnold-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805858 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno Escareno, Alvaro -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno Escareno, Marie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
Alvaro Escareno vs. Marie Escareno Ramos, Candelaria -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL150703 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Ashley Ann-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Dana Lenerd-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120098 |
A. Risling vs. C. Hillman Hillman, Cesar -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150424 |
A. Risling vs. C. Hillman Risling, Alexa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150424 |
A. Shows vs. D. Chow Chow, Douglas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180895 |
A. Shows vs. D. Chow Shows, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180895 |
A. Walker vs. P. Walker County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL090512 |
A. Walker vs. P. Walker Walker, Amanda -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090512 |
A. Walker vs. P. Walker Walker, Paul S II-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090512 |
B. Aultman vs. N. Rodriguez Aultman, Brittney -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180483 |
B. Aultman vs. N. Rodriguez County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180483 |
B. Aultman vs. N. Rodriguez Rodriguez, Nikko -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180483 |
C. Jordan vs. R. Jordan Jordan, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
C. Jordan vs. R. Jordan Washington, Candace Kay-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
E. Douglas vs. D. Douglas CalPERS -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180893 |
E. Douglas vs. D. Douglas Douglas, Donald -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180893 |
E. Douglas vs. D. Douglas Douglas, Elizabeth -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180893 |
J. Burke vs. M. McBride Burke, Joshua -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL050684 |
J. Burke vs. M. McBride County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL050684 |
J. Burke vs. M. McBride McBride, Michelle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL050684 |
J. Field vs. S. Field Field, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180070 |
J. Field vs. S. Field Field, Shawn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180070 |
J. Norvell vs. L. Lenhart Lenhart, Loren -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180777 |
J. Norvell vs. L. Lenhart Norvell, Jonell -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180777 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Pimentel, Nathan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130242 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Swenson, Kammi -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130242 |
L. Lacewell vs. E. Robichaux Lacewell, Layne -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140275 |
L. Lacewell vs. E. Robichaux Robichaux, Elizabeth -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140275 |
Matter of: Boak Minors Boak, Heather -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR080103 |
Matter of: Boak Minors Boak, Melanie -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR080103 |
Matter of: Boak Minors Ellsworth, Jacob Thomas-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR080103 |
Matter of: Boak Minors Hunter, Nathaniel John-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR080103 |
Matter of: Jayden McCurdy Keehn, Mary -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR180314 |
Matter of: Jayden McCurdy McCurdy, Holly Ann-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR180314 |
Matter of: Jayden McCurdy McCurdy, Jayden -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR180314 |
Matter of: Jayden McCurdy Phelps, Justin -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180314 |
Matter of: Jayden McCurdy Phelps, Tylor -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180314 |
Matter of: T. Fleek Adams, Kaylie Marie-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Adams, Owen -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Burton, Walter Joseph-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Fleek, Mackenzie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Fleek, Martha -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Fleek-Schifano, Nadine -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR160261 |
Matter of: T. Fleek Fleek, Terrance -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR160261 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Campbell, Valerie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Layla Jordan-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Sai -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Sarlas, Patricia -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
T. Morris vs. G. Morris CA Public Employees' Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
T. Morris vs. G. Morris Minors, Morris -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
T. Morris vs. G. Morris Morris, Ginger -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
T. Morris vs. G. Morris Morris, Trevor -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140158 |
Martinez, Pedro Peralta-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805767A |
Redd, Kenny Terrell-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900757 |
Ward, Amber Lee-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805040 CR1804608 |
White, Sierra Ray Dewitt-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805767B CR1702854 CR1702615 |
Boone, Albert Livingston-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1700219 CR1505981 |
Boone, Albert Livingston Sr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805544 CR1803885 |
Danhauer, Trampus Beau-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1505375 |
Pollette, Anthony James-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804376B CR1803449 CR1802854 CR1802526 |
L. Gustafson vs. S. Smith Gustafson, Liesl -Petitioner |
Six | 8:31 a.m. | FL170909 |
L. Gustafson vs. S. Smith Smith, Seth -Respondent |
Six | 8:31 a.m. | FL170909 |
Notman, Jeremy -Defendant | Four | 9 a.m. | CR1805781 CR1803250 CR1700675 CR1602094 |
D. Miner vs D. Ballard Alves, Danielle -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL160288 |
D. Miner vs D. Ballard County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL160288 |
D. Miner vs D. Ballard Miner, Danny -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL160288 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Kirkpatrick, Valerie -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Von Pate, Devine -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180305 |
Aragundi, Efren Allan-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805421 |
Arendas, Peter John-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901325 |
Barber, Hunter Ray-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901062A |
Bowen, Charles Davis III-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901062B |
Cameron, Larry Darnell-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805902 CR1601834 |
Daniels, Brian Jacob-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900333 CR1805572 |
Hungerford, Aaron Douglas-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900673 CR1900388 |
Poteet, Jason Charlie-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901263 CR1900420 CR1805011B CR1703948 |
Robertson, Ryan Michael-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901271 |
Schulz, Sarah Elizabeth-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1401802 |
Timm, Richard Gordon-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900870 |
Waggener, Thomas Asbury-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901292 |
Zion, Jahria Sequoyah-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704638 |
Brodowski, Ethan Andrew-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805209 |
Carroll, Anthony Neil-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900554 CR1805338 CR1802884 CR1502078 |
King, Noah Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805489 |
Mallory, Stephen V-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802085 |
Rakestraw, Pamela Janeen-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900735 CR1803331 CR1702725 CR1701669 CR1701055 CR1604015 |
Rial, Amy Marie-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704305 |
Swafford, Kenneth Dale Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805422 CR1804246 CR1800887 CR1800886 |
Tillitt, Paula Renee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805111 CR1802923 CR1705319 |
Wixson, Christopher Robert-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804978 CR1804469 CR1703657 |
Zion, Jahria Sequoyah-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704637 |
Redin, Christopher Shawn-Defendant | Five | 9:30 a.m. | CR1803656 CR1700276 |
Anderson, Dane MarshallRannFon-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805253 |
Barba, Anthony Javier-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900194 |
Bean, James Wesly-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801473 |
Beard, Erika Jordyn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804840 CR1801444 |
BecerraAguilar, Jasmine Elizabeth-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801133 |
Bowman, Lydia Myriha Elvira-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900253 |
Carroll, Pamela Kim-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1502942 |
Cuevas, David -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802778 |
Daily, Johanna Paola-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900017 CR1803164 |
Fargas, Angel Johardin-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803598 CR1704404 CR1605036 CR1502605 |
Gilbert, John Paul Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805491 CR1603614B |
Gordon, Trina Dale-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900315 |
Hoss, Frederick Richard-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805524 |
Keahon, Lillian -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900204 |
Logan, Shawn Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804996 |
Massey, Sheriden Taylor-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804320 CR1801884 CR1704913 |
Mulloy, Terri Annette-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805735 |
Olea, Pedro Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900244 CR1504125 |
Ortega, Lila Sophia-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900245 |
Sandberg, Moriah -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805063 |
Fitzgerald, Johnny Joseph-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1805602 CR1604282 |
Horn, Michael Lee Jr-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1404638 |
Melton, Austin Michael-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900311 |
Peel, Leon Rockwell-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1804578 CR1802043 |
Steele, Jacob Charles-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1001497C |
Vazquez, Pedro Jr-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900043 CR1800801 |
Greenwhite, Tristen Louis-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1604867B |
Tuttle, Eric Lee-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900731 |
Co of Humboldt vs Christopher Andrews Andrews, Christopher Stewart-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180226 |
Co of Humboldt vs Christopher Andrews County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180226 |
Co of Humboldt vs Christopher Andrews Piehl, Alia Opal-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180226 |
Co of Humboldt vs Daniel Kent County of Humboldt -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090506 |
Co of Humboldt vs Daniel Kent Kent, Daniel R.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090506 |
Co of Humboldt vs Daniel Kent Nevarez, Angela C.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090506 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon Crook, Jennifer A-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Eric Harmon Harmon, Eric Douglas-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS970601 |
Co of Humboldt vs Justin Tuey Chaplin, Shamrae L-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co of Humboldt vs Justin Tuey County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co of Humboldt vs Justin Tuey Tuey, Justin W-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co of Humboldt vs Ryan Dahl County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS050608 |
Co of Humboldt vs Ryan Dahl Dahl, Ryan R.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS050608 |
Co of Humboldt vs Ryan Dahl Holland, Debora R.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS050608 |
Co. of Hum. vs. D. Worley County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS070248 |
Co. of Hum. vs. D. Worley Rogers, Ginger R.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS070248 |
Co. of Hum. vs. D. Worley Worley, Douglas J.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS070248 |
C. Rexford vs. I. Eldridge County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL190058 |
C. Rexford vs. I. Eldridge Eldridge, Isabella -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL190058 |
C. Rexford vs. I. Eldridge Rexford, Christopher -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL190058 |
Jessica Whightsil vs. Michael Whightsil County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140130 |
Jessica Whightsil vs. Michael Whightsil Whightsil, Jessica -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140130 |
Jessica Whightsil vs. Michael Whightsil Whightsil, Michael -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140130 |
Emerson, Lauren Denise-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1509261 |
California Capital Insurance Co. vs. Brother International Brother International Corporation -Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR180706 |
California Capital Insurance Co. vs. Brother International Brother International Corporation -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180706 |
California Capital Insurance Co. vs. Brother International California Capital Insurance Company-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180706 |
California Capital Insurance Co. vs. Brother International Roes 1-20 -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180706 |
J. Mallett vs. T. Bolton Bolton, Timothy -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180291 DR180279 |
J. Mallett vs. T. Bolton Mallett, Jennifer A-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180291 |
J. Mallett vs. T. Bolton Mallett, Jennifer -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180279 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Ladybug Herbal Sanctuary Co-op -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Ladybug Herbal Sanctuary Co-op, Inc -Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Redwood Capital Bank -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Shultz, Jonathan -Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Shultz, Jonathan -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Shultz, Jonathan -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Smith, Lori -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Smith, Lori -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180827 |
M. Ramsey vs. C. Campbell Campbell, Carl -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180549 |
M. Ramsey vs. C. Campbell Ramsey, Matthew -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180549 |
Applegate, James Wayne-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901017 |
Bullock, Edward Jerome Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900880 CR1600951 CR1404140 |
Murner, Nathaniel Shane-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901330 |
Ayon, Jose Ochoa-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805005A |
Bogdanowicz, James Ray-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900279 CR1900157 |
Chang, Vang Cher-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802061A |
Cornejobecerra, Rolando -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901329A CR1802743 |
Dockstader, Crystal Linda-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901329B |
Donahue, Edwin Gail Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901321 CR1702528 CR1502736 |
Escalante, Evaristo Medrano-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1801092 |
Flowers, Michael Eugene-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804398 CR1403399 |
Gallego, Jose Carlos Sanchez-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805005B |
Garcia, Gilberto Castello-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805005C |
Gatlin, Jeff Clair-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805372 |
Lee, Maigole -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802061B |
Lowery, Jamael Brandon-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900842 CR1900137 CR1804802 |
McCabe, Beau Jackson-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901209 CR1901180B CR1802429 CR1701233 CR1500523 |
Neal, Erik F-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1803657 CR1803426 CR1802657 CR1801301 |
Neal, Erik Francis-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805276 CR1801184 CR1800893 |
Ownbey, Kristie Ann-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900276B CR1605430 CR1604999 |
Payton, Jeremy Wayne-Defendant | Two | 1:30 p.m. | E84625AM |
Renfro, Ashley Laura-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1404909 |
Rice, Shannon Renee-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900825 |
Robinson, Keith Oliver-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900522 |
Scudder, Zackary Theodore-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805371 CR1804893 |
Smith, Megan Ann-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804006A CR1803182 |
Yang, Cher -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802061C |
Morgan, Lisa Marie-Defendant | Three | 1:31 p.m. | CR1801528 |
Roberts, Dylan James-Defendant | Three | 1:31 p.m. | CR1901323 CR1801071 |
Hernandez, Vincente -Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900602 CR1801275 |
Kendell, Ross Duane-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1901392 |
Lynch, Brent Clayton-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1901299 |
Paul, Catrina Marie-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900399 CR1803619 CR1803258 |
Co. of Hum. vs. D. Jackson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS090478 |
Co. of Hum. vs. D. Jackson Jackson, Damon G.-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS090478 |
Co. of Hum. vs. D. Jackson McCormick, Yvonne C.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS090478 |
Co. Of Hum. vs. G. Montgomery Blake, Cheriku A.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS040378 |
Co. Of Hum. vs. G. Montgomery County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS040378 |
Co. Of Hum. vs. G. Montgomery Montgomery, Gabriel D-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS040378 |
Co. of Hum. vs. S. Robinson Faherty, Justine B-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS961717 |
Co. of Hum. vs. S. Robinson Humboldt, County Of-Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS961717 |
Co. of Hum. vs. S. Robinson Robinson, Stuart Leith-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS961717 |
D. Dibble vs. E. Dibble County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL160268 |
D. Dibble vs. E. Dibble Dibble, Danen -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL160268 |
D. Dibble vs. E. Dibble Dibble, Elizabeth -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL160268 |
D. Dibble vs. E. Dibble Operating Engineers Pension Fund -Claimant |
Eight | 2:30 p.m. | FL160268 |
Donna Stallings vs Jeremy Stallings County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS110463 |
Donna Stallings vs Jeremy Stallings Stallings, Donna -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS110463 |
Donna Stallings vs Jeremy Stallings Stallings, Jeremy -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS110463 |
K. Holland vs. J. Holland County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL090062 |
K. Holland vs. J. Holland Holland, Jefrey -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL090062 |
K. Holland vs. J. Holland Holland, Kandi -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL090062 |
CobillasGraham, Shannon Renee-Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1901192 |
Hopper, Krista Kayreen-Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1901193A |
Hopper, Shawn Gordon Jr-Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1901193B |
Remington, Jacqueline Christine-Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1900697 |
Souza, Amber Rose-Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1901191 |
Armstrong, Kenton Davis-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801981 |
Barnes, Eric -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805010A |
Benz, Juan Enrique-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1900851A |
Blackwell, Brenna -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805009A |
Blackwell, Darin Brody-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805009B |
CobillasGraham, Shannon Renee-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1900696 |
Garcinunooporto, Jose Luis-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1900700A |
Hawk, JessieKate -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1900851B |
JohnsonSanchez, Melissa Renee-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801799 |
Landry, Lenoxx David Roy-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805566A |
McGinnis, Joseph James-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801796A |
Nixon, Nicole Charmaine-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801796B |
Oviatt, Carolyn -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805851 |
Prado, Joanna Andrea Ortiz-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1900700B |
Rose, Carmen Selina-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1803556A |
Rose, Scott Christopher-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1803556B |
Snyder, Eva -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805010B |
Vrbas, Fern Elise-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1900695A |
Vrbas, Jason Patrick-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1900695B |
Washington, Shinese Shanell-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1805566B |
Goodwest Rubber Linings vs. Mercer Fraser Goodwest Rubber Linings, Inc. -Plaintiff |
Four | 4 p.m. | DR170394 |
Goodwest Rubber Linings vs. Mercer Fraser Mercer-Fraser Company, Inc. -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR170394 |