J U D G E D
Thursday, May 23, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Barrett, Barnaby Charles-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902181 |
Bouska, Zachariah Angelo-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803962 |
Byrd, Michael Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902092 |
Chew, Karen Renee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902172 |
Creaghe, Mark Ronald-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902007A |
Dickerson, Shane Martin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902171 |
Fontillas, Chester Gregory-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902191 |
Garth, James Andrew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902007B |
Guido, Christopher Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901993 |
Guido, Christopher -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1600138 |
Hopper, Krista Kayreen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902050 |
Howarth, Bradly Warren-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900426 CR1900425 CR1804404 |
Huff, Teraun Carey Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902093 |
Jamerson, Willie -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902030 CR1602063 |
Jones, Brittany Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804437 |
Muro, Leland Shannon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902045 |
Nelson, Sara Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901992 |
Pedraza, Jocelyn -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802434 |
Ransonette, Gregory -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901995 |
Roe, Alex Christian-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804329 |
Roy, Symphony Dawn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805743 |
Smith, Bryntt Tylor-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902188 |
Stephens, Gregory Kenneth Ramig-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802736 |
Valero, Ernestina Tita-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902183 CR1803504 |
Wallach, Nigel Jon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902182 |
Wilson, Matthew Dwayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901994 CR1900104 |
Daumen, Jaida Brielle-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804393 CR1804262 |
Fusi, Ian Terence-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802157B |
GodoyStandley, Hector -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605675B |
Hunt, Trayten Jakitrick-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901247A |
Mitchell, Brandon James-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605675C |
Seymore, Chancellor Kenneth-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901247B CR1704271 |
Tatom, Rayanna -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1602772 |
Thomson, Tamara Nicole-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605590A |
Valenzuela, Cesar Octavio-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605590B CR1502130 |
Vandalsem, Gary William-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704008 CR1501699 |
Barker, Darrin A-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803221 |
Beattie, Aaron Gene-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1902078 CR1900326 CR1703286 CR1703019 |
Crismon, Christopher Roy Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901233 CR1805913 CR1801363 |
A. Bedell vs. W. Bedell Bedell, Amber -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150206 |
A. Bedell vs. W. Bedell Bedell, Avaly -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150206 |
A. Bedell vs. W. Bedell Bedell, Wendell -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150206 |
A. Bedell vs. W. Bedell Bedell, Weylin -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL150206 |
A. Fisher vs. C. Fisher Fisher, Angela -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170516 |
A. Fisher vs. C. Fisher Fisher, Cory -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170516 |
A. Ross vs. M. Schroer Ross, Alessandra -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160319 |
A. Ross vs. M. Schroer Schroer, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160319 |
C. Jordan vs. R. Jordan Jordan, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
C. Jordan vs. R. Jordan Washington, Candace Kay-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
C. Walton vs. R. Hodnett Hodnett, Roy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190320 |
C. Walton vs. R. Hodnett Walton, Chantal -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190320 |
E. Dominguez vs. J. Diaz County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL080481 |
E. Dominguez vs. J. Diaz Diaz, Jesus -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL080481 |
E. Dominguez vs. J. Diaz Dominguez, Esmeralda -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL080481 |
J. Spagel vs. D. Spagel County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL190098 |
J. Spagel vs. D. Spagel Spagel, Dustina -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190098 |
J. Spagel vs. D. Spagel Spagel, Justin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190098 |
L. Feraru vs. P. Feraru Feraru, Lisa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170515 |
L. Feraru vs. P. Feraru Feraru, Philip -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170515 |
L. Feraru vs. P. Feraru PG&E Retirement Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170515 |
May Silva vs Michael Silva County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120485 |
May Silva vs Michael Silva Silva, May -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120485 |
May Silva vs Michael Silva Silva, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120485 |
M. Coelho vs M. Cooper Coelho, Klynt -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
M. Coelho vs M. Cooper Coelho, Mykal -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
M. Coelho vs M. Cooper Cooper, Meredith -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
M. Coelho vs M. Cooper County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180430 |
M. Sonke vs. B. Sonke Sonke, Blake -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180114 |
M. Sonke vs. B. Sonke Sonke, Martina -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180114 |
N. Paul-Almand vs. D. Almand Almand, Douglas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170635 |
N. Paul-Almand vs. D. Almand Paul-Almand, Nicole -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170635 |
O. Kanner vs. C. Douglas County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180891 |
O. Kanner vs. C. Douglas Douglas, Cybele -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180891 |
O. Kanner vs. C. Douglas Kanner, Oliver -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180891 |
S. Bridenbaugh vs. M. Bridenbaugh Bridenbaugh, Molly -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180477 |
S. Bridenbaugh vs. M. Bridenbaugh Bridenbaugh, Steven -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180477 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Campbell, Valerie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Layla Jordan-Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Rose, Sai -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Gasparas vs. V. Pollentier Sarlas, Patricia -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL090159 |
S. Madley vs. S. Greenfield Greenfield, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190243 |
S. Madley vs. S. Greenfield Madley, Six -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190243 |
S. Warren vs. K. Warren Warren, Kathy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170318 |
S. Warren vs. K. Warren Warren, Steve -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170318 |
T. Halling vs. S. Halling County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160111 |
T. Halling vs. S. Halling Halling, Summer J.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160111 |
T. Halling vs. S. Halling Halling, Travis J.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160111 |
W. George vs. M. George George, Mervin L Jr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160755 |
W. George vs. M. George George, Wendy L-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160755 |
Howatt, Arthur John-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900496 |
Howatt, Arthur John Jr-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900611 |
Lewis, Trystan I-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1901426 |
Robinson, Keith Oliver-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900522 |
Santos, Julio Jovani Jr-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1702576 |
Treadwell, Ian Michael-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804138 CR1703829C CR1602493 |
Watson, Brandon Matthew-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804975 |
Frank, Jesse A-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802847 |
Frank, Jesse Alan-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1901820 CR1901527 CR1901442 CR1803995 CR1802752 |
Confidential | Five | 9 a.m. | CV190433 |
O. Kanner vs. C. Douglas County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL180891 |
O. Kanner vs. C. Douglas Douglas, Cybele -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180891 |
O. Kanner vs. C. Douglas Kanner, Oliver -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180891 |
Amador, Michael Enrique-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901540A CR1900094 |
Cobb, Peggy Lynn-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902086 CR1901549A CR1901513 CR1900830A CR1800448A |
Logan, Shawn -Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805124 CR1703555 |
Neal, Erik F-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803657 CR1803426 CR1802657 CR1801301 |
Neal, Erik Francis-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805276 CR1801184 CR1800893 |
Renfro, Ashley Laura-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1404909 |
Ridenour, Gerald Eugene-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1006434 |
Ridenour, Gerald Eugene Sr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901566 CR1805061 |
Walker, Ronald Eugene-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901549B CR1900830B CR1800448B |
Alcutt, Willis James III-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800312 CR1502879 CR1502724 |
Henderson, Ryan Dean-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703122 |
Hernandez, Juan Carlos-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704065 |
Humphrey, Zeb Jeffrey-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802976 CR1701842 CR1600655 |
Manson, Jesse Allen-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900562 CR1804218 |
Minton, Jilene Tamara-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1800198 CR1605343 |
Orozco, Elvira Ann-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801060 |
Park, Andrew -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801927 |
Rhodes, Olivia Jane-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805026 |
Robinson, Gary Allen-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1601668 |
Schneider, Edmund J-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803917 |
Sunderland, Chad Eric-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801127 CR1700027 |
Taylor, Richard Thomas-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1505610 |
Wiley, Candice Christine-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805712 |
Wingate, Steven Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1805428 |
WorthSprague, Nicholas Matthew-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1504746B |
Alexander, Morgan Brittany-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900633 |
Arreguin, Justus Wallacejames-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1600757 |
Arreguin, Justus WallaceJames-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805802 |
Bryson, Kathleen Anne-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900872 |
Bugenig, Lawrence William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803562 |
Davis, Erin Alice-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805635 |
Freeman, Jamie Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805073 |
Gehrke, Janell Emogene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900691 |
George, Chelsea Elizabeth-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805561 |
Grijalva, Aaron II-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805080 |
Kelliher, Joseph Edward-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900837 |
Mandel, Case Michael-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900928 |
Mello, Jennifer Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800805 |
Murzi, Miki Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702334 CR1700442B |
North, Brian F-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900349 |
Pera, Mark Alan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805324 |
Perez, Evonne Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805476 |
Sanchez, Curran Dustin-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805317 CR1500649 |
Scheid, Charles Paul-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900563 CR1802970 |
Weaver, Richard Neal-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900569 CR1603843 |
Ziegler, Timothy Allen-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901338 |
Adams, Amber Robina-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1804880 CR1800006 |
Eshghipour, Maziar -Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1702795 |
Martin, Stormee RoseGodinez-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1803784 |
ODonnell, Oliver Kyota-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1804988 CR1800573 |
Peel, Leon Rockwell-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901829 CR1804578 CR1802043 |
Viescas, Nina Lashonn-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901509 CR1405644 |
Ziegler, Timothy Allen-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901338 CR1901063 |
Eldridge, Trevor Abram-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900345 CR1803334 |
Lowe, Kai Douglas-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803781 |
Odom, Cassandra Eleanor Leocadi-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804599 |
Vaughan, Michael Jason-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805007 |
Sand, Corey Wayne III-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1703045 |
A. Lund vs N. Lund County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180487 |
A. Lund vs N. Lund Lund, Amber -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180487 |
A. Lund vs N. Lund Lund, Nicholas -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180487 |
B. Bailey vs. S. Dunphy Bailey, Beth -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC180254 |
B. Bailey vs. S. Dunphy Dunphy, Sean -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC180254 |
B. Dunphy vs. S. Dunphy Bailey, Beth -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140243 |
B. Dunphy vs. S. Dunphy County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140243 |
B. Dunphy vs. S. Dunphy Dunphy, Sean -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140243 |
Co of Humboldt vs Lisa Hayden County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS170158 |
Co of Humboldt vs Lisa Hayden Hayden, Lisa M-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS170158 |
Co of Humboldt vs Lisa Hayden Rose, Sai Stephen-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS170158 |
Co of Humboldt vs Samuel Bautista Bautista, Samuel -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180151 |
Co of Humboldt vs Samuel Bautista County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180151 |
Co of Humboldt vs Samuel Bautista Mata, Selene Lopez-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180151 |
Co of Humboldt vs Scott Hagler County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190055 |
Co of Humboldt vs Scott Hagler Hagler, Scott William-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190055 |
Co of Humboldt vs Scott Hagler Oneil, Gaia Bliss-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS190055 |
M. Sylvies vs. C. Pulido-Segura County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL030399 |
M. Sylvies vs. C. Pulido-Segura Pulido-Segura, Ceberino -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL030399 |
M. Sylvies vs. C. Pulido-Segura Sylvies, Maggie C.-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL030399 |
Hough, Mark -Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1712544 |
Harrison, Shawn Lee-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1803083 |
Latham, Kevin Todd-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1900371 |
Arnold, Scott Christopher-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1702308 |
Barnes, Andrew Hartwell-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902195 |
Broadway, Rquan Alwawne-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902194A |
Burnett, Perrion Deltae-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902194B |
Grafton, James Robert-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901510 |
Haychapman, Allan Jack Matthew-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902213 |
Krasnay, Jonathan Phillip-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902010 CR1902000 |
Leen, Daisy Mae Opal-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805153 CR1803175 CR1705203 CR1403653 |
Nelson, Dillon Anthony-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1902190 |
Payton, Jeremy Wayne-Defendant | Two | 1:30 p.m. | E84625AM CR1902104 |
Anguiano, Alberto Rafael-Defendant | One | 2 p.m. | 95CR0194S |
Kay, Kevin James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901235 CR1803807B CR1802523 CR1501792 |
Petersen Aguilar, Jessie Elizabeth-Defendant | One | 2 p.m. | CR1801705 |
Petersen, Jessie Elizabeth-Defendant | One | 2 p.m. | CR1805916 CR1601742 |
Matter of: A. Norton Gale & Nielsen -Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR100252 |
Matter of: A. Norton Norton, Ardith Bonita-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR100252 |
Matter of: A. Norton Ruckman, Kathleen M-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR100252 |
Matter of: Barbara J. Butler Butler, Barbara Jean-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180245 |
Matter of: Barbara J. Butler Moore, David C-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180245 |
Matter of: C. Bateman Bateman, Carl -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190097 |
Matter of: C. Bateman Bateman, Jason -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190097 |
Matter of: C. Cook Cook, Constance Jean-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180285 |
Matter of: C. Cook Walton, Kathryn -Administrator |
Six | 2 p.m. | PR180285 |
Matter of: Christie Family Trust Christie, Betty Lou-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: Christie Family Trust Christie, Darrell -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: Christie Family Trust Christie, John Frederick-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: Christie Family Trust Daly, Richard -Trustee |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: C. Wherry Wherry, Clarence Henry-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190086 |
Matter of: C. Wherry Wherry, Eleanor -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190086 |
Matter of:De Jesus Pimentel Pimentel, Javier -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190094 |
Matter of:De Jesus Pimentel Pimentel, Maria De Jesus-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190094 |
Matter of: D. Johnson Johnson, Denise Morland-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR150191 |
Matter of: D. Johnson Johnson, Dennis Lee-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR150191 |
Matter of: L. Dinsmore Dinsemore, Loris Kay-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190106 |
Matter of: L. Dinsmore Dinsmore, Dirk A-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190106 |
Matter of: L. Neal Allen, Amber -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180133 |
Matter of: L. Neal Neal, Lillian Gail-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180133 |
Matter of: L. Neal Redwood Capital Bank -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180133 |
Matter of: L. Neal US National Bank Association -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180133 |
Matter of: R. Church Anderson, Mary -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190104 |
Matter of: R. Church Church, Robert Dan-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190104 |
Matter of: R. Shifrin General Credit Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180286 |
Matter of: R. Shifrin Shifrin, Kenneth -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180286 |
Matter of: R. Shifrin Shifrin, Robert E-Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180286 |
Matter of: R. Shifrin Shifrin, Robert Elliot-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190048 PR180286 |
Matter of: R. Shifrin Viale, Jen -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190048 |
Matter of: T. Allison Allison, Conor Wade-Previous Conservator |
Six | 2 p.m. | PR160128 |
Matter of: T. Allison Allison, Ty E-Conservatee |
Six | 2 p.m. | PR160128 |
Matter of: T. Allison Humboldt County Public Guardian -Public Guardian |
Six | 2 p.m. | PR160128 |
Matter of: T. Allison Mitchell, Citra -Conservator |
Six | 2 p.m. | PR160128 |
Matter of V. Koch Koch, Eddie C-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180214 |
Matter of V. Koch Koch, Viola -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180214 |
Matter of: V. Ryerson Risling, Gary -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180092 |
Matter of: V. Ryerson Risling, Viola Ethel-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180092 |
Matter of: A. Gouthier Gouthier, Andrew -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190092 |
Matter of: A. Gouthier Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190092 |
Matter of: B. Capellas Capellas, Brian Santos-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR150289 |
Matter of: B. Capellas Halverson, Bonnie Jean-Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR150289 |
Matter Of: B. Tanferani Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: B. Tanferani Tanferani, Bonnie M.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: B. Tanferani Tanferani, Brett -Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: E. Tornroth II Cedeno, Betty A-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter Of: E. Tornroth II Humboldt County -Public Guardian |
Six | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter Of: E. Tornroth II Tornroth, Edward H II-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter Of: E. Tornroth II Tornroth, Genevieve M-Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR19889 |
Matter of: E. Washington Hunboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR150267 |
Matter of: E. Washington Washington, Esterlene -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR150267 |
Matter Of: L. Oscar Oscar, Larry L.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR900299 |
Matter Of: L. Oscar Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR900299 |
Matter of: R. Ramsay Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR120020 |
Matter of: R. Ramsay Ramsay, Roberta Elaine-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR120020 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR23620 PR190090 PR170328 PR150256 PR150078 PR140097 PR140065 PR120317 PR040406 PR000057 |
Co of Humboldt vs Mary Claybon Claybon, Mary A-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS180129 |
Co of Humboldt vs Mary Claybon County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS180129 |
Co of Humboldt vs Mary Claybon Cox, William Randall-Other Parent-Father |
Eight | 2:30 p.m. | FS180129 |
David Reynoza vs Amber Reynoza County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL120084 |
David Reynoza vs Amber Reynoza Reynoza, Amber -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL120084 |
David Reynoza vs Amber Reynoza Reynoza, David -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL120084 |