J U D G E D
Tuesday, Oct. 1, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Benham, Christopher Daniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904264 CR1804012 |
Boone, Richard Lewis Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904362 CR1902584 CR1902536 |
Clark, Amanda Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1502881 |
Clem, Robert Earl Fatherloss-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1502162 |
Edwards, Louis William-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904205 CR1902743 CR1900217 CR1704717 CR1505731 |
Evenson, Wallace Raymond Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902927 |
Fisher, Brent Dean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904269 |
Lange, Niccole Marian Firebaug-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901680A |
Morenomunguia, Jose Luis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903684 |
MorenoMunguia, Jose Luis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602212 |
Norris, Derrick Dawayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903816 |
Olds, Brandon Grant-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904270 |
Philip, Alexander David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803855 |
Schlapkohl, Courtney Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902931 CR1900658 |
Sexton, Caroline Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804429 |
Sparks, Monty Christopher-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801964 |
Toews, Cody Alexander Charl-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901889 CR1900332 |
Walker, Brooklyn Iris Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702971 CR1403096 |
Gehrke, Janell Emogene-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900691 |
Krasnay, Jonathan Phillip-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1904294 CR1902847 |
Miller, Jeffery Cody-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902239A CR1705346 |
Miller, Jeffrey Cody-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902263 CR1902240 |
Ramos, Ed Jessie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902239B |
C. Toney vs. D. Toney Toney, Clara Jean-Petitioner |
Four | 8:30 a.m. | FL080356 |
C. Toney vs. D. Toney Toney, Dennis Steven-Respondent |
Four | 8:30 a.m. | FL080356 |
C. Toney vs. D. Toney Toney, Ryan -Minor |
Four | 8:30 a.m. | FL080356 |
Anderson, Travis Michael-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1903479 CR1802834 CR1802108 |
Cooper, Michael Keith Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1902465 |
Huezo, David Jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1504067 |
A. Samuels vs. M. Koehler Koehler, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190302 |
A. Samuels vs. M. Koehler Samuels, Ashley -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190302 |
B. Sharp vs. A. Sharp Sharp, Amber -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180206 |
B. Sharp vs. A. Sharp Sharp, Billy Gene-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180206 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold Benjamin, Samuel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold Cox, Caroline -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
D. Rolland vs. J. Salinas Rolland, Dana -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190154 |
D. Rolland vs. J. Salinas Salinas, Jorge -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190154 |
G. Mellon vs. L. Mellon Mellon, Greg -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170767 |
G. Mellon vs. L. Mellon Mellon, Linda -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170767 |
J. Elam, III vs. M. Ballard Ballard, Monica Nicole-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL080468 |
J. Elam, III vs. M. Ballard County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL080468 |
J. Elam, III vs. M. Ballard Elam, John Delbert III-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL080468 |
L. Gribi vs. R. Gribi Gribi, Dan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180677 |
L. Gribi vs. R. Gribi Gribi, Leanna -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180677 |
L. Gribi vs. R. Gribi Gribi, Lisa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180677 |
L. Gribi vs. R. Gribi Gribi, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180677 |
Matter of: E. LaRue LaRue, Eliauna Raeann Nickaya-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR170057 |
Matter of: E. LaRue LaRue, JoeAnn -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR170057 |
Matter of: E. LaRue LaRue, Lucas Levi-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR170057 |
Matter of: E. LaRue Porter, Amari -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170057 |
Matter of: E. LaRue Porter, Damien -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170057 |
Matter of: E. LaRue Porter, Izaiya -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170057 |
Matter of: E. LaRue Riley, Jessica -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR170057 |
Matter of: E. LaRue Riley, Rob -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR170057 |
Matter of: N. Steinberg Kasnitz, Deborah -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR190158 |
Matter of: N. Steinberg Steinberg, Naomi -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR190158 |
Matter of: N. Steinberg Steinberg, Sal -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR190158 |
M. Cooper vs. T. Cooper Cooper, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190003 |
M. Cooper vs. T. Cooper Cooper, Theresa -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190003 |
M. Gagliardi vs. G. Sliker Gagliardi, Matthew -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180358 |
M. Gagliardi vs. G. Sliker Sliker, Georgia -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180358 |
M. Hasler vs. A. Stark Hasler, Michaela -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP140041 |
M. Hasler vs. A. Stark Stark, Abram -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP140041 |
M. Rybeck vs. E. Rybeck Rybeck, Elaine -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180284 |
M. Rybeck vs. E. Rybeck Rybeck, Mark -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180284 |
M. Vaughan vs. J. Kirby Kirby, Janene -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190228 |
M. Vaughan vs. J. Kirby Vaughan, Maxwell A.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190228 |
P. Rutherford vs. A. Seaquist County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL100565 |
P. Rutherford vs. A. Seaquist Rutherford, Patrick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL100565 |
P. Rutherford vs. A. Seaquist Seaquist, Anne -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL100565 |
S. Grandfield vs. D. Grandfield Grandfield, Dana -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190620 |
S. Grandfield vs. D. Grandfield Grandfield, Suzie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190620 |
Wyland, Ayoub -Minor | Six | 8:30 a.m. | PR190158 |
Battersby, Erick Allen-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900453 CR1801086 CR1600291 |
Ross, Aubrey Emiko-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1605244 |
Schmidt, JD -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1904160 |
Pereznunez, Faustino -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1901530 |
C. Latham vs. K. Latham Latham, Chwakin -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL190712 |
C. Latham vs. K. Latham Latham, Kevin -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL190712 |
Co of Humboldt vs Rashad Johnson County of Humboldt -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FS160092 |
Co of Humboldt vs Rashad Johnson Elkins, Jamie Lynne-Other Parent-Mother |
Six | 9 a.m. | FS160092 |
Co of Humboldt vs Rashad Johnson Johnson, Rashad Michael-Respondent |
Six | 9 a.m. | FS160092 |
H. Smith vs. T. Campbell Campbell, Thomas Eric-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL190713 |
H. Smith vs. T. Campbell Smith, Holly Ann-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL190713 |
K. Rose v s. M. Carlson Carlson, Michael -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL190683 |
K. Rose v s. M. Carlson Rose, Kelly -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL190683 |
Chapman, Justen Michael-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903927A CR1902056 CR1901132 |
Crossland, Triston Louis-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1904481 CR1900607A |
Katsuyoshi, Kenneth Hisato-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903751 |
Klapman, Craig -Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804852 CR1700101 CR1700100 |
Lloyd, Charles Richard-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1902148 |
Moses, Brittany Lisa-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903927B |
Stockhoff, David Scott-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803251 |
Armstrong, Gregory Paul-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1904463 |
Casey, Kevin Michael-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903711 CR1901168 CR1900972 CR1802963B CR1801779 |
Davidson, Caleb Roy-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1904528 CR1902840 CR1804440 CR1704486 CR1702155 CR1505625 CR1401218 |
Day, Jerod William-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900389 CR1804420 CR1804419 CR1601768 |
Egger, Daniel Dean-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902306 CR1804173 CR1704584 CR1704583 |
Felix, Eric Richard-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902961 |
Fergison, Thomas Uttam-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901152 |
Lavallee, Michelle Lise-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1401272 |
Logan, John III-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901519 CR1803162 CR1404276 |
Miller, Linda Lou-Defendant | One | 9:15 a.m. | TR1601069 |
Murphy, Lori Lynn-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902951 |
Patterson, Charles Jonathan-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903918 CR1902846 CR1900846 CR1703902 |
Rowe, James Albert-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903512 CR1801630 CR1601975 CR1505423 CR1504690 |
Stubbs, Timothy William-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902336 |
Confidential | Three | 9:15 a.m. | CV190845 CV190844 |
Battles, Brandon DennisScott-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903236 |
Eagans, Jordan AllenOdell-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903516 CR1702461 |
George, John Patrick-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901709 CR1900732 CR1900527 CR1704835 |
Gonzalezvielma, Alberto Evari-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903324 |
Hanson, Devon Renee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902806 |
Hoaglen, Clinton Floyd-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903235 |
Jensen, Tri Phillip Merril-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903824 |
King, Michael -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900284 |
LopezFregoso, Nora Sinai-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903094 |
Mattox, Debra Lea-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903949 CR1901533 CR1702964 |
Westfall, Duston Brian-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902725 CR1901705B CR1702596 |
BarrazaHidalgo, Juan Carlos-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1803060A |
Jackson, Keith Clifford-Defendant | One | 10:15 a.m. | 93CR0321S |
Kuhlman, Richard Henry-Defendant | One | 10:15 a.m. | E89973M E85844M E84001M E82739M E82381M E76881M CR975443S CR974861S 53574G |
Langdon, Richard Dean-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903929B |
Melilli, Michael Cocetto-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900004 CR1803048 CR1802789 CR1802614 CR1800489 CR1800050 CR1704634 CR1704633 CR1704626 CR1703599 CR1703459 |
Melilli, Michael Concetto-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1904409 CR1805172 |
Ohara, John Philip-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1803768 |
Peel, Leon Rockwell-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1804578 CR1802043 |
Rolland, Jerry Lee-Defendant | One | 10:15 a.m. | 96CR0181S |
Reed, Gregory Jonathan-Defendant | One | 10:16 a.m. | CR1903030 CR1901659 |
Alvarado, Taqurri Raquel-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703784 CR1603244 CR1504136 |
Rolff, Jarrett James-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1903577 |
Bradley, Jacquelyn Annette-Defendant | Three | 1:29 p.m. | CR1901706 CR1901311 CR1804548 |
Co. of Hum. vs. B. Biondini Biondini, Brandon J.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS100026 |
Co. of Hum. vs. B. Biondini County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS100026 |
Co. of Hum. vs. B. Biondini Marshall, Karrie A.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS100026 |
Co of Mendocino vs Christopher Anderson Anderson, Christopher J-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190083 |
Co of Mendocino vs Christopher Anderson Bradley, Amber -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS190083 |
Co of Mendocino vs Christopher Anderson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS190083 |
Co of Mendocino vs Christopher Anderson County of Mendocino -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190083 |
County of Humboldt vs Angel Duran County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS160081 |
County of Humboldt vs Angel Duran Duran, Angel Estrada-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS160081 |
County of Humboldt vs Angel Duran Settlemire, Tana Katrina-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS160081 |
John Kull Jr vs. Theresa Wolford County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL110148 |
John Kull Jr vs. Theresa Wolford Kull, John Arthur Jr-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL110148 |
John Kull Jr vs. Theresa Wolford Wolford, Theresa -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL110148 |
Kelly Sprague vs Basil Sprague Sprague, Basil L-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160254 |
Kelly Sprague vs Basil Sprague Sprague, Kelly A-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160254 |
Cameron, Larry Darnell-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904513 CR1800016 CR1700966 CR1601834 |
Gibson, Benjamin Paul-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904527 CR1701375 CR1502827 CR1500501 |
Gyenis, Stephen Michael-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902300A CR1804545 CR1802974 |
Hodge, Robert Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904545A |
Hughes, Jerrica Rhea-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1902300B CR1703736B |
Jett, Mario -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903835 |
Labs, Tucker Jordan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904424 CR1504545B |
Lunders, Louis Glenn-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904447 CR1703859 |
Manjarrez, Brandi Lynn-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904530 CR1901631 CR1900843 CR1900636 CR1705003 CR1600811 CR1303561 |
McNeal, Darren D-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802515 |
McNeal, Darren Duane-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904561 |
Millard, Shanti Walden-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904529 |
Oliver, Muhamed Barri-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1703399 CR1703279A |
Simpson, Robbie William-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903733 |
Smith, Quincy Hogan-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903750 |
Tierney, Cynthia Jean-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904491 CR1904197 |
Urbano, Lucas Trinidad-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903715 CR1901942 CR1901341 CR1900198 |
White, Travis Ray-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1904545B |
Boone, Joshua Lamarr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1805831 |
Hendley, Craig James-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903646 CR1903627 CR1902319 CR1900325 CR1803723 CR1801882 |
Pittman, Deshaun L-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1904498 |
Sosa, Luis -Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1904488 |
Buffington, Jeffrey Howard-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1904599 CR1503036 |
Moon, Gerald Edward Jr-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1904598 CR1602646A |
Quigley, Tyler -Defendant | Three | 2 p.m. | CR1904596 |
White, Maxine Rose-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1903488 CR1704772B CR1703780D |
Co. of Hum. vs. D. Jackson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS090478 |
Co. of Hum. vs. D. Jackson Jackson, Damon G.-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS090478 |
Co. of Hum. vs. D. Jackson McCormick, Yvonne C.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS090478 |
Co. of Hum. vs. J. Kavanaugh County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS080492 |
Co. of Hum. vs. J. Kavanaugh German, Jeanne L.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS080492 |
Co. of Hum. vs. J. Kavanaugh Kavanaugh, Hannah -Minor |
Eight | 2:30 p.m. | FS080492 |
Co. of Hum. vs. J. Kavanaugh Kavanaugh, James Jr-Minor |
Eight | 2:30 p.m. | FS080492 |
Co. of Hum. vs. J. Kavanaugh Kavanaugh, James -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS080492 |
Co. of Hum. vs. J. Kavanaugh Lee, Denise Michelle-Grandmother |
Eight | 2:30 p.m. | FS080492 |
J. Viale vs. M. Jimenez County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL080480 |
J. Viale vs. M. Jimenez Jimenez, Mario -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL080480 |
J. Viale vs. M. Jimenez Viale, Jennifer -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL080480 |