J U D G E D
Thursday, Sept. 12, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Abarr, William Dale II-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1204260 |
Arriaga, Thomas III-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902877 CR1900210 |
Buffalo, Eva Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903939 |
Carnahan, Michael James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902738 CR1802633 CR1800564 |
Cutting, Evan David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800535 |
Davis, Danielle Elizabeth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804731 CR1502776 |
Douglas, Rhonda Martina-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804192 CR1605143 |
Evenson, Mary Cheryl-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904029 |
Gilliam, Charles Stephen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902285 CR1802067 |
Gowan, Paul -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903917 |
Hardison, Scotty Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900584 CR1805717 CR1604609 |
Hiegert, Brian Thomas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903941 |
Hollifield, Ryan Eugene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903787 |
Keithley, Emerald Marie Rose-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803669 |
Keithley, Emerald Rose Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1500239 |
Knight, Jayme Sean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904032 |
Mello, Brian Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904156 CR1903894 CR1703477 |
Morales, Nelson -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903944 |
Nitzel, Renee Doris-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901733 |
Reinartz, Patrick David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904134 CR1903903 CR1902279 |
Romani, Kristen Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903943 |
Shinkevich, Lisa Kaye-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804088 CR1504173 |
Turkovich, John Mark II-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804288 CR1803090 CR1800130 |
Ward, Earl Hugh-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903884 |
Warvi, Richard Eldon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903942 CR1903234 CR1804453 CR1800374 |
Wilson, Curtis James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903940 |
Dare, Mark Alan-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1800523 |
Flaherty, Morgan Maxwell-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1904225 |
Franco, Michael Thomas-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802416 |
Goad, Richard Barry-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802766 CR1501497 |
Greel, Stephen William-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR042274S |
Hensley, Bret Aaron-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901841 CR1702474 |
Johnson, Jared Ross-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902407 CR1902381 CR1804715 CR1800115 |
Paczkowski, Jakub Richard-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801915 CR1702110 CR1506062 CR1506061 CR1506058 CR1503750 |
Ryan, Michael Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901216 |
Acosta, Francisco A jr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1802748 |
Camacho, Maria Salas-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1903929A |
Neal, Erik F-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803657 CR1803426 CR1802657 CR1801301 |
Neal, Erik Francis-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805276 CR1801184 CR1800893 |
A. Pecora vs. J. Smith Pecora, Alicia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP150252 |
A. Pecora vs. J. Smith Smith, James Charles-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP150252 |
A. Smith vs. C. Smith Smith, Amy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160835 |
A. Smith vs. C. Smith Smith, Chad -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160835 |
B. Tatum vs. F. Harwood Boyd, Francis -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170873 |
B. Tatum vs. F. Harwood Tatum, Brian -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170873 |
J. Proulx vs. C. Crabb Crabb, Casey -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190650 |
J. Proulx vs. C. Crabb Proulx, Jason -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190650 |
L. McCullough vs. J. Conway Conway, Joshua -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120477 |
L. McCullough vs. J. Conway McCullough, Lynnette -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120477 |
R. Doolittle vs. O. Brown Brown, Oscar Jr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190358 |
R. Doolittle vs. O. Brown Doolittle, Raven -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190358 |
Battersby, Erick Allen-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900453 CR1801086 CR1600291 |
Leen, Daisy Mae Opal-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805153 CR1803175 CR1705203 CR1403653 |
Reed, Mark Kelly-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1902334A |
Reed, Patricia Ann-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1902334B |
Robinson, Guy Douglas-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805085 |
Smith, Chad Alan-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1702406 |
Wentworth, Sarah Michelle-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1903969 |
Maggio, Mario Rosario-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802497 |
McCreadie, Richard Bennett-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802667 |
Moon, William Carl-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1903402 CR1903400 CR1704847 |
Bagley, Shaun Dale-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902699 CR1900992B CR1703123 |
Benton, Miranda Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1505851 CR1505850A CR1502589 |
Frisch, Martin Eric-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803431 |
Hall, Robert Jameson-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900681 CR1803606 CR1802676 |
Hutson, Taylor Kelly-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901606 |
Jones, Carroll Alan-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803734 |
Lasher, Douglas Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803072 |
McMahon, Thomas Stephen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900259 CR1703306 |
MendezBonilla, Francisco A-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900014 CR1804746 |
Nichols, Christopher Stephen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1800137 CR1704643 |
Nixon, Jonathan St Clair-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1904048 CR1903515 CR1901827 CR1900785 |
Rakestraw, Pamela Janeen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900735 CR1803331 CR1702725 CR1701669 CR1701055 CR1604015 |
Robinson, Gary Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1601668 |
Robone, Jeffrey John-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1700823 |
Rudnicki, Andrew Nelson-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802382 |
Tucker, Haley Morgan-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1701240 CR1500408 |
Valero, Ernestina Tita-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902183 CR1803504 |
Achane, Rajean Delone-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1904224 CR1902069 CR1804788 |
ArguellasMontero, Hector -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902470A |
Bailey, Debra Lynn-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902149 |
Briggs, Gordon Dale Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1903615 CR1901882A |
Cade, Jonathan James-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901472 |
ContrerasMunguia, Fidel Alberto-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1904243 CR1904229 |
Edison, Kyle T-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1903254 |
Evans, Wesley Lavern-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1903317 CR1900152 CR1804223 CR1801928 CR1705223 CR1700928 CR1700132 |
FilyauAlfred, Cheyenne Autumn-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901882B |
Fregoso, Edward -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902470B |
Gates, Deborah Gail-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902333 |
Green, Gerald Maxwell-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1903386 |
Harmon, Heidi Michelle-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1404994 |
Henley, Amanda Jo-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1700707 |
Hoyt, Jeremiah Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1904177 |
Pfohl, Kurt Lee-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1903038 CR1902178 |
Waltz, Ernest Mitchell-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1904292 |
Aikhue, Jimento -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1704136 |
Carroll, Pamela Kim-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1502942 |
Herrick, James Elven Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901723 |
Lowe, Jeremy Daniel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901753 |
McCauley, Rorie Charles-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805130 |
Mcelroy, David Kent-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901020 CR1900780 |
McKee, Samuel Theodore-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901726 |
Risling, Michael Ryan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804760 CR1705084 |
Robinson, Roy Frank-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903064 CR1903046 CR1901622 CR1805195 CR1804103 CR1801433B |
Roslosnik, Blaine Andrew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903056 |
Treadwell, Ian Michael-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903063 CR1804138 CR1602493 |
Bunney, Nickolas Aaron-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901983 |
Bunney, Nickolas Erin-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900679 |
Cummings, Arron Turbl-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903849 |
Flowers, Joshua Adam-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1904052 |
Friend, Amber Lynn-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1802907A CR1605216 |
Harris, Kasie Marie-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902778 |
Hartley, Jon Aaron-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1700125 |
HartleySundell, Jon Aaron-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902780 CR1705001 |
Katsuyoshi, Kenneth Hisato-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903751 |
Longnickel, Gerald Gregory-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900243B |
Madonia, Ezekiel Xanthos-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902186 CR1901681 |
Nyambi, Tita Nyandja-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903522 CR1903480 CR1903319 CR1800989 |
Osborn, Tom -Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1801654 |
Peel, Leon Rockwell-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1804578 CR1802043 |
Pletcher, Devin Anthony-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1503505 |
Ruja, Joshua Antonio-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902941 |
Sovereign, Dalina Lynn-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1802641 CR1603070 |
ValdezChavez, Jorge Luis-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900487 |
Wright, Sweet Melody-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901320 CR1901262 |
Albers, Sunny Fawn-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1901574 |
SeguraPerez, Antonio -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802485 |
Taylor, Brian Douglas-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1701554 |
West, Eli River Stanton-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900316 |
Rowe, James Albert-Defendant | Five | 1:28 p.m. | CR1903512 CR1801630 CR1601975 CR1505423 CR1504690 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Escareno, Rodrigo -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Gonzalez, Anali -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140213 |
Co of Humboldt vs Jeremiah England County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS160227 |
Co of Humboldt vs Jeremiah England England, Jeremiah William-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS160227 |
Co of Humboldt vs Jeremiah England Smith, Ginnifer Lee-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS160227 |
Co of Humboldt vs Robert Albaugh Albaugh, Robert L.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS080217 |
Co of Humboldt vs Robert Albaugh County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS080217 |
Co of Humboldt vs Robert Albaugh Morgan, Tammy A.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS080217 |
Co of Humboldt vs Timothy Hartley County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS060257 |
Co of Humboldt vs Timothy Hartley Davis, Christina A.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS060257 |
Co of Humboldt vs Timothy Hartley Hartley, Timothy W.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS060257 |
Co. of Hum. vs. R. Deal County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS090226 |
Co. of Hum. vs. R. Deal Deal, Ryan W.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090226 |
Co. of Hum. vs. R. Deal Peguero, Sarah L.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090226 |
Co. of Hum. vs. R. Deal Winchester, Levonne -Grandmother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090226 |
County of Humboldt vs Lani Rastorfer County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS120321 |
County of Humboldt vs Lani Rastorfer Rastorfer, Lani -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS120321 |
T. Mosher vs. D. Mosher County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL090275 |
T. Mosher vs. D. Mosher Dickson, Tessa -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL090275 |
T. Mosher vs. D. Mosher Mosher, Dustin -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL090275 |
Bazan, Sherrie Rosalee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903845 CR1903844 |
Burr, Jennifer Louise-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903843A |
Silva, Terry James-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903886 |
Toews, Nathan Kohler-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1903843B |
SA Group Properties Inc vs. Benbow Valley Investments Benbow Valley Investments -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR190765 |
SA Group Properties Inc vs. Benbow Valley Investments SA Group Properties, Inc. -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR190765 |
Anderson, Travis Michael-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903479 CR1802834 CR1802108 |
Baldwin, Brian Keith-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1803550 CR1605221 |
Bauer, James Christian-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903510 |
Berquist, Brian Patrick-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903381 CR1801994 |
Bettes, Eleanor Floy-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903136A CR1406069A |
Bramlett, Trinton Williams-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1904035 CR1903078 |
Chambers, Eric Christopher-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903744 CR1804275 CR1801703 CR1800107 CR1600733 |
Conness, Richard Andrew-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1904346 CR1904288 CR1901473 |
Donahue, Edwin Gail-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1703098 |
Donahue, Edwin Gail Sr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805828 CR1803216 |
Esquivel, Edward Taylor Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1904199 |
Gaitan, Mingo Allen-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903136B CR1406069B |
Hunsucker, Andrea Frances-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1904050B CR1900890 CR1805107 CR1506051 |
Johnson, Jesse Eugene-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1801262 |
Ruther, Sean Casey-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901363 CR1900868 CR1900190 CR1804642 CR1804422 CR1802333 |
Stewart, Gary William-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903620 CR1805262 |
Watkins, Anthony Maurice-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900037 CR1501224 |
Workman, Anthony Ryan-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1903532 CR1903503 CR1903475 |
Bailey, Christopher Cory-Defendant | Five | 1:31 p.m. | CR1701623A CR1701611A |
Sample, Chad Allen-Defendant | Five | 1:31 p.m. | CR1902519 CR1801423 |
Thompson, Neil Hugh-Defendant | Five | 1:31 p.m. | CR1801599 |
Pricer, Ashely Janea-Defendant | Two | 1:31 p.m. | CR1903091 |
Pricer, Ashley Janea-Defendant | Two | 1:31 p.m. | CR1805134 |
Tierney, Cynthia Jean-Defendant | Two | 1:31 p.m. | CR1904197 |
Yerger, Cory S-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1802306 |
Cook, Randy Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1904341 CR1904178 |
Hughes, Jerrica Rhea-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1902300B CR1703736B |
Reynolds, Matthew Lee-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1902802 |
RuizMoreno, Israel Ignacio-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1904313 CR1805246 |
Spaulding, Kelli Rae-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1901478 |
Yerger, Cory Scott-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1903495 |
Yerger, Cory S-Defendant | Five | 2 p.m. | CR1702848 |
Matter Of: C. Clarke Clarke, Cecile -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR22989 |
Matter Of: C. Clarke Fini, Steven P CPA-Trustee |
Six | 2 p.m. | PR22989 |
Matter Of: C. Clarke Slack, Fred W-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR22989 |
Matter of: Charles Little and Myrtle Jean Revocable Trust Forbes, Joan -Objector |
Six | 2 p.m. | PR190162 |
Matter of: Charles Little and Myrtle Jean Revocable Trust Little, Charles Dude-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190162 |
Matter of: Charles Little and Myrtle Jean Revocable Trust Little, Judith Adele-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190162 |
Matter of: Christie Family Trust Christie, Betty Lou-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: Christie Family Trust Christie, Darrell -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: Christie Family Trust Christie, John Frederick-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: Christie Family Trust Daly, Richard -Trustee |
Six | 2 p.m. | PR180218 |
Matter of: C. Quella George, Michael -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170196 |
Matter of: C. Quella Quella, Christine Helen-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170196 |
Matter of H. Blodgett Blodgett, Hiram John-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180200 |
Matter of H. Blodgett Brimble, Shane -Executor |
Six | 2 p.m. | PR180200 |
Matter of: J. Doviak Doviak, Donald -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170251 |
Matter of: J. Doviak Doviak, James M-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170251 |
Matter of: J. Doviak J & L Collection Services, Inc -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170251 |
Matter of: J. Doviak Med-Trans -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR170251 |
Matter of: J. Potter Potter, Harry -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190204 |
Matter of: J. Potter Potter, John Clarkson-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190204 |
Matter Of: L. Newman Ajina, Claire -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman American Express -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman Arcata-Mad River Ambulance Service -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman David Ploss MD -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman DB Servicing Corp -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman DCM Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman Dory, Bridget -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman Humboldt Radiology -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman Little, Judith M c.s.-Creditor |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman McKinleyville Animal Care Center -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman Newman, laura Jean-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter Of: L. Newman True North AR -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR110193 |
Matter of: M. Pelletier Allen, Amina A-Objector |
Six | 2 p.m. | PR180074 |
Matter of: M. Pelletier Hay, Michele Pelletier-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180074 |
Matter of: M. Pelletier Pelletier, Marc G-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180074 |
Matter of R. Alves Alves, Betty Joy-Executor |
Six | 2 p.m. | PR180080 |
Matter of R. Alves Alves, Raymond Eugene-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180080 |
Matter of: T. Matson Josh Mitchell Construction -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Matter of: T. Matson Matson, Terri Alice-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Matter of: T. Matson Morrison, Morrison & Cooper -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Matter of: T. Matson Paye, Mark C-Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Matter of: T. Matson Quinton, Melissa -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190037 |
Matter of: A. Phelan Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190209 |
Matter of: A. Phelan Phelan, Alexandra -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190209 |
Matter of: B. Golden Golden, Bret -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190214 |
Matter of: B. Golden Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190214 |
Matter of: B. Olson Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190212 |
Matter of: B. Olson Olson, Barbara -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190212 |
Matter Of: B. Tanferani Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: B. Tanferani Tanferani, Bonnie M.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter Of: B. Tanferani Tanferani, Brett -Previous Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR000386 |
Matter of: B. Turner Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190211 |
Matter of: B. Turner Turner, Bruce -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190211 |
Matter of: C. Ames Ames, Clifford -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190215 |
Matter of: C. Ames Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190215 |
Matter of: E. Damron Damron, Elizabeth -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR090306 |
Matter of: E. Damron McKinley, Cynthia J.-Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR090306 |
Matter of: F. Coons Coons, Floyd -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170118 |
Matter of: F. Coons Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170118 |
Matter of: H. Blake Jr. Blake, Howard Jr-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190213 |
Matter of: H. Blake Jr. Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190213 |
Matter of: J. Byrd Byrd, Jack Dale-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190210 |
Matter of: J. Byrd Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190210 |
Matter of: J. McDowell Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170312 |
Matter of: J. McDowell McDowell, John -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170312 |
Matter of J. Miller Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190139 |
Matter of J. Miller Miller, James -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190139 |
Matter of: J. Milton Milton, Jaspyr Lee-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180178 |
Matter of: J. Milton Milton, Jeanna -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR180178 |
Matter Of: J. Sexton Bainbridge, Marilyn -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR100303 |
Matter Of: J. Sexton Sexton, John Lawrence-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR100303 |
Matter of: S. Beven Beven, Starr -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190208 |
Matter of: S. Beven Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190208 |
Matter of: S. Miller Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190140 |
Matter of: S. Miller Miller, Shirley -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190140 |
Matter of: T. Olson Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR150285 |
Matter of: T. Olson Olson, Theodore -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR150285 |
Confidential | Six | 2:16 p.m. | PR190103 PR170141 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR940356 PR25939 PR23821 PR190174 PR190155 PR160230 PR160198 PR140188 PR140122 PR120033 PR100261 PR030304 |
Co of Humboldt vs Derek McDonald County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS190067 |
Co of Humboldt vs Derek McDonald McDonald, Derek James-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS190067 |
Co of Humboldt vs Derek McDonald Ransonette, Kelsey Marie-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS190067 |
Co of Humboldt vs John Lomp Badra, Susan Ja-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS180182 |
Co of Humboldt vs John Lomp County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS180182 |
Co of Humboldt vs John Lomp Lomp, John David-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS180182 |