J U D G E D
Monday, Oct. 19, 2020’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Alsobrook, Thayen - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2002871 |
Blake, James - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2002870 |
Corwin, Jennifer - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1904017 CR2002318 CR1904969 CR2003042 |
Dyball, Amanda - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700096 |
Garlinghouse, Alexandria - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1905688 CR1802227 |
Haywood, Caleb - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901944 |
Hewitt, Calvin - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805164 |
Lagrama, Renz - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802096 CR1800575 CR2003041 |
Mour, Ami - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2003398 |
Muro, Linnie - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2003218 |
Norwood, Ryan - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2000753 TR1609621 CR1905707B |
Pace, Sandy - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802410 |
Pergande, Katrina - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2001353 |
Pinter, Ned - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1505408 CR1601162 CR2002975 |
Ritchie, Robinson - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2001695 CR2000423 |
Rocha, Miguel - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2003198 |
Scott, Kelli - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2002246 CR1703904 CR1905330 |
Smith, Jessie - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2003217 |
Teaby, Bradley - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2002930 |
Tillman, Michael - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701434C |
Wilkinson, Jeremiah - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2000077 CR2002337 CR1901807B |
Willey, Pamela - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR2003090 |
Willis, Joseph - Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604439 CR1905797 CR2001434 |
Friend, Amber - Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605216 CR1802907A |
Gabriel, Michael Jr - Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1903748 |
Kress, Albert - Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900876 CR1800800 CR1901266 |
LishDooley, Lars - Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1904872 |
Nelson, Frans III - Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR2002727 |
A. Brown vs. J. Barney Barney, Joe - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR190476 |
A. Brown vs. J. Barney Brown, Aaron - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR190476 |
A. Brown vs. J. Barney J.B. Jordan and Associates - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR190476 |
Enoch Tatton vs. Henry Sigg HSHC, LLC - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000596 |
Enoch Tatton vs. Henry Sigg Lost Coast Collective Inc - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000596 |
Enoch Tatton vs. Henry Sigg Lost Coast Ranch II, LLC - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000596 |
Enoch Tatton vs. Henry Sigg Lost Coast Ranch, LLC - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000596 |
Enoch Tatton vs. Henry Sigg MHNL, LLC - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000596 |
Enoch Tatton vs. Henry Sigg Sigg, Henry - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000596 |
Enoch Tatton vs. Henry Sigg Tatton, Enoch - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000596 |
Enoch Tatton vs. Henry Sigg Tatton, Lauren - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000596 |
Gordon P Griswold vs. Evio Inc. Evio Inc. - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000499 |
Gordon P Griswold vs. Evio Inc. Glauser, Lori - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000499 |
Gordon P Griswold vs. Evio Inc. Griswold, Gordon - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000499 |
Gordon P Griswold vs. Evio Inc. Malaret, Michele - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000499 |
Gordon P Griswold vs. Evio Inc. Walldrop, William - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000499 |
Gordon P Griswold vs. Evio, Inc. Evio, Inc. - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000496 |
Gordon P Griswold vs. Evio, Inc. Glauser, Lori - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000496 |
Gordon P Griswold vs. Evio, Inc. Griswold, Gordon - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000496 |
Gordon P Griswold vs. Evio, Inc. Malaret, Michele - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000496 |
Gordon P Griswold vs. Evio, Inc. Walldrop, William - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000496 |
G. Powers vs. C. Williams Powers, George - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR190049 |
G. Powers vs. C. Williams Williams, Caerwen - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR190049 |
G. Powers vs. C. Williams Williams, David - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR190049 |
Henry Sigg vs. Enoch Tatton Lost Coast Collective, Inc. - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000558 |
Henry Sigg vs. Enoch Tatton Sigg, Henry - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000558 |
Henry Sigg vs. Enoch Tatton Tatton, Enoch - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000558 |
Henry Sigg vs. Enoch Tatton Tatton, Lauren - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000558 |
J. Hosking vs. Table Bluff Brewing Company Campbell, Eric - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180595 |
J. Hosking vs. Table Bluff Brewing Company Groom, Barbara - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180595 |
J. Hosking vs. Table Bluff Brewing Company Hosking, Jessica - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180595 |
J. Hosking vs. Table Bluff Brewing Company Table Bluff Brewing Company - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180595 |
J. Swanson vs. G. Gilliam Gilliam, Gwendolyn - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR190021 |
J. Swanson vs. G. Gilliam Swanson, Jennifer - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR190021 |
J. Zepeda vs. D. Powelson, et al. Powelson, David - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180843 |
J. Zepeda vs. D. Powelson, et al. Smith, Suzanne - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR180843 |
J. Zepeda vs. D. Powelson, et al. Zepeda, Joanna - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR180843 |
Marion Denise Fimbres vs. Jodee Hale Patten Fimbres, Marion - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV1901071 |
Marion Denise Fimbres vs. Jodee Hale Patten Patten, Jodee - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV1901071 |
Steven G Hoxie vs. Loene R Gossett Gossett, Loene - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000497 |
Steven G Hoxie vs. Loene R Gossett Horizon Business Products - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000497 |
Steven G Hoxie vs. Loene R Gossett Hoxie, Steven - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000497 |
Steven G Hoxie vs. Loene R Gossett McClelland, Carrie - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000497 |
Tyler Shane Cook vs. Ford Motor Company Cook, Tyler - Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | CV2000498 |
Tyler Shane Cook vs. Ford Motor Company Ford Motor Company - Defendant |
Four | 8:30 a.m. | CV2000498 |
$12,729.00 U.S. Currency - Defendant | Four | 8:30 a.m. | CV2000639 |
$1,821 in U.S. Currency - Defendant | Four | 8:30 a.m. | CV2000947 |
Bayside Community Hall - Defendant | Four | 8:30 a.m. | CV2000494 |
California State Grange - Plaintiff | Four | 8:30 a.m. | CV2000494 |
Capital One Bank (USA), N. A. - Plaintiff | Four | 8:30 a.m. | CV2000175 |
Confidential | Four | 8:30 a.m. | CV1901288 |
Estate of David Williams (deceased) - | Four | 8:30 a.m. | DR190049 |
Fidelity National Title Company of California - | Four | 8:30 a.m. | CV2000550 |
Forliano, Vincent - Claimant | Four | 8:30 a.m. | CV2000639 |
Hildebrandt, Alexis - Defendant | Four | 8:30 a.m. | CV2000533 |
Mammoo, Robin - Claimant | Four | 8:30 a.m. | CV2000639 |
Parsons, Jesse Jr - Defendant | Four | 8:30 a.m. | CV2000550 |
Pierce, Courtney - Claimant | Four | 8:30 a.m. | CV2000947 |
Portfolio Recovery Associates, LLC - Plaintiff | Four | 8:30 a.m. | CV2000533 |
Pukhouskaya, Yuliya - Defendant | Four | 8:30 a.m. | CV2000550 |
The People of the State of California - Plaintiff | Four | 8:30 a.m. | CV2000947 CV2000639 |
Wallace, Don - Defendant | Four | 8:30 a.m. | CV2000175 |
A. Harper vs. S. Harper Harper, Ann - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160285 |
A. Harper vs. S. Harper Harper, Shawn - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160285 |
A. Harper vs. S. Harper Western Conference of Teamsters - Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160285 |
Amber Grant vs. Aaron Kane Grant, Amber - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL2000157 |
Amber Grant vs. Aaron Kane Kane, Aaron - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL2000157 |
Brett Hall vs. Anjulissa Hanavan Hall, Brett - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL2000016 |
Brett Hall vs. Anjulissa Hanavan Hanavan, Anjulissa - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL2000016 |
C. Haynes vs. H. Hanson Hanson, Hans - Res/Person to be Restrained |
Six | 8:30 a.m. | FL170296 |
C. Haynes vs. H. Hanson Hanson, Hans - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170296 |
C. Haynes vs. H. Hanson Haynes, Constance - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170296 |
C. Haynes vs. H. Hanson Haynes, Constance - Pet/Person Seeking Order |
Six | 8:30 a.m. | FL170296 |
Co of Humboldt vs Teek Thongchai County of Humboldt - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS110269 |
Co of Humboldt vs Teek Thongchai Dadivongsone, Peggy - Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS110269 |
Co of Humboldt vs Teek Thongchai Thongchai, Teek - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS110269 |
County of Humboldt vs Todd Wormington Arnold, Kaylyn - Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS100376 |
County of Humboldt vs Todd Wormington County of Humboldt - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS100376 |
County of Humboldt vs Todd Wormington Wormington, Todd - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS100376 |
Elisa Patterson vs. Patrick Burke Burke, Patrick - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL2000681 |
Elisa Patterson vs. Patrick Burke Patterson, Elisa - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL2000681 |
L. Smedley vs. D. Robson County of Humboldt - DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180538 |
L. Smedley vs. D. Robson Robson, David - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180538 |
L. Smedley vs. D. Robson Smedley, Lisa - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180538 |
Maria Martinez vs. Jesus Ramos Martinez, Maria - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL2000070 |
Maria Martinez vs. Jesus Ramos Ramos, Jesus - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL2000070 |
Matter of: B. Moore Arias, Laurie - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR180106 |
Matter of: B. Moore Bisconer, Lori - Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180106 |
Matter of: B. Moore Grimes, Larry - Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180106 |
Matter of: B. Moore Grimes, Taylor - Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR180106 |
Matter of: B. Moore Moore, Dusty - Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR180106 |
Matter of: B. Moore Nelson Moore, Bentley - Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR180106 |
Matter of: B. Moore Nelson Moore, Dusty - Father |
Six | 8:30 a.m. | PR180106 |
M. Claybon vs. W. Cox Claybon, Mary - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170660 |
M. Claybon vs. W. Cox Cox, William - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170660 |
M. Somers vs. B. Boucher Boucher, Brandon - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190322 |
M. Somers vs. B. Boucher Somers, Michelle - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190322 |
Richard Homem vs. Wendy Homem Homem, Richard - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL2000475 |
Richard Homem vs. Wendy Homem Homem, Wendy - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL2000475 |
S. Allen vs. J. Buffenbarger Allen, Stasia - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190396 |
S. Allen vs. J. Buffenbarger Buffenbarger, James - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190396 |
Samantha James vs. Francisco James James, Francisco - Parent |
Six | 8:30 a.m. | FL1900993 |
Samantha James vs. Francisco James James, Francisco - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL1900993 |
Samantha James vs. Francisco James James, Kellen - Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL1900993 |
Samantha James vs. Francisco James James, Samantha - Parent |
Six | 8:30 a.m. | FL1900993 |
Samantha James vs. Francisco James James, Samantha - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL1900993 |
Suzanne Paz-Swagert vs. James Lee Swagert Paz-Swagert, Suzanne - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL2000464 |
Suzanne Paz-Swagert vs. James Lee Swagert Swagert, James - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL2000464 |
Victor Garcia vs. Erika Matias Garcia, Victor - Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL2000294 |
Victor Garcia vs. Erika Matias Matias, Erika - Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL2000294 |
Confidential | Six | 8:30 a.m. | FL2000678 FL2000191 FL2000051 FL1900889 |
Lynn Moore, Kinsley - Relative 1st/2nd Degree, | Six | 8:30 a.m. | PR180106 |
Silverbrand, David - Petitioner | Six | 8:30 a.m. | FL2000060 |
Silverbrand, Yahindi - Respondent | Six | 8:30 a.m. | FL2000060 |
Thornton, Lanie - Petitioner | Six | 8:30 a.m. | FL2000448 |
Thornton, Stephen - Respondent | Six | 8:30 a.m. | FL2000448 |
Thorpe, Nichole - Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1904009B |
Confidential | Seven | 8:31 a.m. | JV190156 JV180120-2 JV180120-1 JV2000105 JV2000139 JV190049-2 JV190049-1 JV120003-3 |
Johnson, Sulynn - Defendant | Three | 8:31 a.m. | CR1901166B |
Osborne, Amy - Defendant | Three | 8:31 a.m. | CR1901166C CR2002573 |
Slater, Lori - Defendant | Three | 8:31 a.m. | CR2001084 |
Keebler, George - Defendant | Five | 8:40 a.m. | CR2001960 CR2002759 |
Leen, Daisy - Defendant | Five | 8:40 a.m. | CR2000078 CR2000072 |
McTigue, Patrick - Defendant | Five | 8:40 a.m. | CR1803132 |
Robinette, Alesha - Defendant | Two | 8:45 a.m. | CR2002268 CR2003353 |
Upshaw, Darrius - Defendant | Two | 8:45 a.m. | CR2002120 |
Matter of: trust of Eleanor Marie Gee Gee, David - Decedent |
Six | 9 a.m. | PR190195 |
Matter of: trust of Eleanor Marie Gee Gee, David - Petitioner |
Six | 9 a.m. | PR190195 |
Matter of: trust of Eleanor Marie Gee Gee, Eleanor - Decedent |
Six | 9 a.m. | PR190195 |
Matter of: trust of Eleanor Marie Gee Gee, Neal - Petitioner |
Six | 9 a.m. | PR190195 |
Matter of: trust of Eleanor Marie Gee Melton, Jill - Objector |
Six | 9 a.m. | PR190195 |
Matter of: trust of Eleanor Marie Gee Polk, JoAnn - Petitioner |
Six | 9 a.m. | PR190195 |
Confidential | Six | 9 a.m. | FL180630 |
C. Glenn vs. R. Phillips Glenn, Christopher - Petitioner |
Five | 9:15 a.m. | CV170720 |
C. Glenn vs. R. Phillips Phillips, Richard - Respondent |
Five | 9:15 a.m. | CV170720 |
CA Dept of Parks & Recreation - Real Party in | Five | 9:15 a.m. | CV170720 |
Daly, Timothy - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1603285 |
Ellis, Ryan - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2001446 |
Flores, Michael - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2003020 |
Garcia, Miguel - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903159 |
Grimes, Mark - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2002662 |
Lewis, Wessel - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1903155 |
Mcmahon, Shaun - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2003296 |
Metro, Christopher - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2002192 |
Miller, Paul - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2000366 |
Miller, Paul - Petitioner | Five | 9:15 a.m. | CR2000366 |
Moscara, Robert - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801416 CR1901892 CR1801645 CR1904835 |
Nelson, Vincent - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1905042 |
Nyce, Lee - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2002720 |
Pachecoramirez, Fredy - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2002642 |
Phillips, Richard - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2002524 CR2002523 |
Schnetzler, Jessica - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804197 |
Tucker, Shaun - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR2002227 |
WheelerRoyce, Tina - Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801781 CR2002815 |
Pool, Dustin - Defendant | One | 9:15 a.m. | CR2003321 CR1900273 CR2000252B |
Sierra, Theodore - Defendant | One | 9:15 a.m. | CR2000426 CR2003229 CR2003355 |
Vierra, Irene - Defendant | One | 9:15 a.m. | CR2003354 |
Tanner, Ryan - Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR2000814 CR2000969 |
Tanner, Ryan - Petitioner | Three | 9:15 a.m. | CR2000814 CR2000969 |
Daffern, Keith - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902331A |
Duniphin, Michael - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR2003425 CR2003422 CR2003387 CR2003339 CR2003105 CR2002904 |
Gomez, Robert - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1904187 CR2002940 |
Kemp, Neil - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804589 CR1804052 CR1501222 CR1605745 CR1601640 CR2001721 CR2002154 |
McDonald, Daniel - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR2002320A |
McDonald, Deanna - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR2002320B |
Minasian, Jessica - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR2001477 |
Odjick, Michelle - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR2002580B |
Parker, Melissa - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR2001028A CR1905710 |
Prieto, John - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR2003410 |
Robinson, Douglas - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR2003376 |
Rose, Travis - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1902331B |
Souter, Mitch - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR2000823 |
Steele, Jacob - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1001497C |
Wright, Sweet - Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901262 CR1901320 |
$370,037.00 in U.S. Currency - Defendant | Five | 10:15 a.m. | CV2000739 |
Anderson, Timothy - Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900385 CR2000001 CR2000397 |
Aubrey, Paul Sr - Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR2001260 |
Bianco, Shala - Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1902266 |
Chilson, Jennifer - Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR2001664 CR2000591 CR1905853 CR2002145 |
Chilson, Jennifer - Petitioner | Five | 10:15 a.m. | CR2001664 CR2000591 CR1905853 CR2002145 |
Culbertson, Joshua - Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR094250S |
Herman, Jeremy - Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1804954 |
Menanno, Casey - Claimant | Five | 10:15 a.m. | CV2000739 |
Menanno, Casey - Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR2002147A CR2002146 CR2001953 CR2001954 CR2001955A CR1905791 CR2000152A CR2002155 CR2002029 CR2001951A CR2002194 |
The People of the State of California - Plaintiff | Five | 10:15 a.m. | CV2000739 |
Thompson, Brittany - Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1605258 CR2000152B CR2001951B |
D. Park vs. E. Miller Miller, Elijah - Defendant |
Four | 10:30 a.m. | CV190539 |
D. Park vs. E. Miller Park, David - Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | CV190539 |
In the Matter of Kenneth M Bareilles Bareilles, Kenneth - Petitioner |
Four | 10:30 a.m. | CV1900932 |
State of California Board of Forestry and Fire | Four | 10:30 a.m. | CV1900932 |
AtkinsSalazar, Aidan - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2007125 |
Baumann, Peter - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002820 |
Berti, Matthew - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002786 |
Camper, Nolan - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2006911 |
Carstensen, Erik - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2007124 |
Condon, Giovanni - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2007558 |
Dellamas, Caique - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002796 |
Evans, Beau - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2007189 |
Ferguson, Arthur - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2001528 |
Ferguson, Arthur Jr - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2005134 |
Jossart, Austin - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002822 |
Khairzada, Sair - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2006912 |
Longo, Gregory - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2006916 |
Manson, Joshua - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002788 |
Mauch, Jordan - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002812 |
Norton, Gavin - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2006744 |
Oeth, Karen - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1603027 |
OrtizSantos, Alexis - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2007362 |
Phelan, Eva - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002808 |
Puckett, Matthew - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002823 |
Seitz, Mark - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2006142 |
Singh, Inder - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2007123 |
Tupper, Kirsten - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2006206 |
William, Celsiana - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002787 |
Willis, Anna - Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR2002785 |
Foos, Cole - Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR2001215 |
Gingerich, Tyler - Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1905545 |
Hicks, Dennis Jr - Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804353 CR2000765 CR2002702 CR2000848 CR2001625 CR2002097 CR2003255 CR2003243 |
Pope, Anna - Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1700782B CR1604768 CR2000225B |
Stokes, Jeremy - Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR2001399 CR2003240 |
Urbano, Lucas - Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1901942 CR2001949B |
Barbara Zirkelbach vs. Casandra L Tedder Tedder, Casandra - Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV2000950 |
Barbara Zirkelbach vs. Casandra L Tedder Zirkelbach, Barbara - Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV2000950 |
Darrel Butterfield vs. Nichole Marie Vasquez Butterfield, Darrel - Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV2000994 |
Darrel Butterfield vs. Nichole Marie Vasquez Vasquez, Nichole - Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV2000994 |
Gilbert Lee Davis vs. Eric Jorgenson Davis, Gilbert - Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV2000851 |
Gilbert Lee Davis vs. Eric Jorgenson Jorgenson, Eric - Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV2000851 |
Nicole McGinnis vs. Dawnetta Carpenter Carpenter, Dawnetta - Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV2000982 |
Nicole McGinnis vs. Dawnetta Carpenter McGinnis, Nicole - Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV2000982 |
Paula Bingham vs. Michael Williams Bingham, Paula - Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV2000776 |
Paula Bingham vs. Michael Williams Williams, Michael - Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV2000776 |
Stephanie Siegert Zwack vs. Crystal Dockstader Dockstader, Crystal - Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV2000562 |
Stephanie Siegert Zwack vs. Crystal Dockstader Siegert Zwack, Stephanie - Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV2000562 |
Tricia Marie Thomas vs. Jannelle Marie James James, Jannelle - Respondent |
Four | 1:30 p.m. | CV2000991 |
Tricia Marie Thomas vs. Jannelle Marie James Thomas, Tricia - Petitioner |
Four | 1:30 p.m. | CV2000991 |
Benson, Colton - Respondent | Four | 1:30 p.m. | CV2000990 |
Betts, Amy - Petitioner | Four | 1:30 p.m. | CV2000990 |
Cornejo-Becerra, Rolando - Respondent | Four | 1:30 p.m. | CV2000561 |
Dockstader, Crystal - Petitioner | Four | 1:30 p.m. | CV2000979 |
Fortuna Elementary School District - Petitioner | Four | 1:30 p.m. | CV2000990 |
Siegert, Stephanie - Respondent | Four | 1:30 p.m. | CV2000979 |
Sigert Zwack, Stephanie - Petitioner | Four | 1:30 p.m. | CV2000561 |
Depriest, Sara - Defendant | Five | 1:31 p.m. | CR2003147 |
House, Dylan - Defendant | Five | 1:31 p.m. | CR2003371 |
Norberg, Karl - Defendant | Five | 1:31 p.m. | CR2003245 |
American Express National Bank vs. V. Boyd American Express National Bank - Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR190605 |
American Express National Bank vs. V. Boyd Boyd, Virgil - Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR190605 |
D. Schneider, et al. vs. L. Hansen, et al. Hansen, Linda - Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR190657 |
D. Schneider, et al. vs. L. Hansen, et al. Schneider, David - Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR190657 |
J. Rowan vs. J. Jacovini Jacovini, Joseph - Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR150549 |
J. Rowan vs. J. Jacovini Rowan, Jon - Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR150549 |
Chatman, Deon - Defendant | Five | 2 p.m. | CR2003472 CR2000129 CR2001223 CR1905254 |
Tobin, Shannon - Defendant | Five | 2 p.m. | CR2000425 |
Abdusalam, Salem - Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR2000372 |
Bazabal, Juan III - Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR2001279 |
Cooke, Rufus Jr - Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR2000507 |
Ivanov, Denislav - Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR2000768 |
Malkus, Dane - Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR2005956 TR2006782 |
Manus, Jacob - Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR2004474 |
McClure, William - Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR2003197 |
Swain, Donald - Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR2006009 |
Wise, Nathan - Defendant | Eight | 2:30 p.m. | TR2005423 |
Dittmar, Michael - Defendant | Two | 4 p.m. | CR1900583 |
Horn, Jeffery - Defendant | Two | 4 p.m. | CR1902070 |