J U D G E D
Tuesday, Oct. 10, 2017’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Boone, Ricky Gibbs-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1514584 CR1600847 |
Burke, Echo Malaysia-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702950 |
Burwell, Ian David-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704036 CR1404138 |
Cardoza, Shannon Troy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703255 CR1605007 |
Cote, Tracy John-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704039 |
Evans, Wesley Lavern-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704040 |
Ferris, Sally Fae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703665A |
Gammill, Justin Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1405851 CR1404556 |
Gomez, Zoe Cody-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703907 CR1602211 CR1601569 CR1502195 |
Halker, Noel Francis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602415 |
Hill, Andrew Anthony-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1201848 |
Hudnall, Roger Marlyn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700355 CR1505386 |
Jones, Delisse Lalee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1603503 CR1302263 |
Juliana, Robert Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1700422 CR1604922 CR1504989 |
Keyes, Christopher Cole-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704042 |
Kiel, Kamachioke Adisa-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702994 CR1502496 |
Lack, Jared William-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704038 |
Micheli, Josi Anni-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702388A |
Newmaker, Brandon -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704037 |
Provence, Jessica Rose-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702557 CR1602118B |
Starritt, Wesley Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704043 CR1701283B |
Thurston, Michael Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1602123 CR1600730 CR1505723 CR1505159 CR1501239 |
Tiliski, Kayo Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1708458 |
Tiliski, Kayo S-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704052 |
Tritchler, Brandy Rose-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704035 CR1603968B CR1403962 CR1205452 |
Fletcher, Jeramiah Scott-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1703730 CR1700518 |
Jones, Kenyatta -Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1702106 |
Anderson, Jonathan Joseph-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1703667 |
Chandler, Kade Robert-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1600348 |
A. Reohr vs. J. Alvarez Alvarez, Joseph -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP130148 |
A. Reohr vs. J. Alvarez Reohr, Amy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP130148 |
B. Breckenridge vs. J. Breckenridge Breckenridge, Barr -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170511 |
B. Breckenridge vs. J. Breckenridge Breckenridge, Julie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170511 |
C. Jensen vs. B. Jensen Jensen, Betty -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150305 |
C. Jensen vs. B. Jensen Jensen, Craig -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150305 |
Co. of Hum. vs. R. Deal County of Humboldt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS090226 |
Co. of Hum. vs. R. Deal Deal, Ryan W.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS090226 |
Co. of Hum. vs. R. Deal Peguero, Sarah L.-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS090226 |
Co. of Hum. vs. R. Deal Winchester, Levonne -Grandmother |
Six | 8:30 a.m. | FS090226 |
G. Van Voltenburg vs. K. Van Voltenburg Van Voltenburg, Gary -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150731 |
G. Van Voltenburg vs. K. Van Voltenburg Van Voltenburg, Karen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150731 |
J. Smith vs. L. Smith Smith, Jason -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170683 |
J. Smith vs. L. Smith Smith, Lana -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170683 |
J. Tonkin vs. T. Tonkin Tonkin, Jeff -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170122 |
J. Tonkin vs. T. Tonkin Tonkin, Trisha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170122 |
K. Danson vs. D. Chatelain Chatelain, Dion -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170432 |
K. Danson vs. D. Chatelain Danson, Kaitlin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170432 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Kregen -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140358 |
K. Olsen vs. P. Olsen Olsen, Pamela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140358 |
L. Arias vs. J. Arias Arias, Jesse III-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
L. Arias vs. J. Arias Arias, Lori -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170405 |
Matter of: A. Clark Bishop, Barbara -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Bishop, Emily -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Bishop, Lonnie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Choctaw Nation of Oklahoma -Intervenor |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Clark, Anna Lee Janell-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Clark, Shannon Lee-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Hall, Jim -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Hall, Linda -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Robertson, Douglas -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
M. Cunningham vs. A. Cunningham Cunningham, Amanda -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150399 |
M. Cunningham vs. A. Cunningham Cunningham, Matthew -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150399 |
R. Beltran vs. A. Beltran Beltran, Ana Rose-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150658 |
R. Beltran vs. A. Beltran Beltran, Roberto C-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150658 |
R. Beltran vs. A. Beltran County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150658 |
R. Corrigan vs. B. Blake Blake, Barry H.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160009 |
R. Corrigan vs. B. Blake CalPERS -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160009 |
R. Corrigan vs. B. Blake Cal STRS -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160009 |
R. Corrigan vs. B. Blake Corrigan, Rebecca Clare-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160009 |
R. Corrigan vs. B. Blake State Teachers' Retirement System -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL160009 |
R. Dare vs. A. Dare Dare, Angela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160542 |
R. Dare vs. A. Dare Dare, Robert V-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160542 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Lucas -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Lura -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Rolland -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Stan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Theresia -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Valisha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120104 |
S. Verber vs. D. McKenzie McKenzie, David -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160730 |
S. Verber vs. D. McKenzie Verber, Shiloh -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160730 |
T. Combs vs. V. Combs Combs, Treg -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL050714 |
T. Combs vs. V. Combs Combs, Victoria -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL050714 |
V. Fisher vs. A. Fisher, III Fisher, Arthur James III-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160514 |
V. Fisher vs. A. Fisher, III Fisher, Virginia Salvi-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160514 |
W. Laferriere vs. J. Laferriere Laferriere, Jeannette -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170700 |
W. Laferriere vs. J. Laferriere Laferriere, William -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170700 |
Sanderson, Tyesha Harmony-Defendant | Three | 8:30 a.m. | TR1601806 |
Sanderson Zosel, Tyesha Harmony-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1602249A |
Sloan, Warren -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1703147 CR1703142 CR1602249B |
Spindler, Amy Sue-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1703059 CR1502164 |
Viveiros, David -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1502377 |
Whitten, Dustin Matthew-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1703342 CR1605340 CR1604150 CR1601103 CR1403834 |
KeyesAnderson, Micah Tafari-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1604837 CR1604576 CR1604378 |
Lunders, Louis Glenn-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1703859 CR1703130 CR1703073 CR1701920 CR1700465 CR1501262B |
Malcolm, Sean Hamilton-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1703542 |
Marquez, Alex Raymond-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1702422 CR1505627 CR1501498 CR1400523 |
Mell, Christopher Glenn-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1702946 CR1702945 CR1600003 |
Osborn, John David Paul-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1702231A CR1600370B |
Owen, Michael Andrew-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1702231B CR1702169 CR1502457 |
Matter of: E. Barber Barber, Eric -Father |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Barber, Eva -Mother |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Barber, Jr, Eric Lee-Minor |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Esteves, Sherril -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Huffman, Alvretta -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Huffman, Crystal -Petitioner |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Huffman, Kendall -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Williams, William -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Moore, Nicole Shevon-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1601447 |
Brown, Suzanne Sade-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703980 |
Budde, David Richard-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1702325 CR1700381 CR1401045 |
Campbell, Phoenix Riley-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1701903 CR1701860 CR1701532 CR1700137 CR1604531 CR1603731 |
Dannewitz, Allen Joseph Jr-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703987 |
Davis, Joshua Dean-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703988 CR1504766 |
Hawley, Jeremy William-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703021 |
Mann, Kurtis Tyler-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1703996B |
Rogers, Samuel Zarth-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704116 CR1704071 CR1703756A |
Achane, Ronette Marie-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704016 CR1604280 CR1500898A |
Agee, Cody Andrew-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704017 CR1703770 CR1503229 CR1403658 |
Anderson, Christina Diane-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704060 |
Bagley, Lyn Edward-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1702389A |
Elliott, Cecil Ellsworth Jr-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704009 CR1700338 |
Elliott, Maxwell Thomas-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1703745 CR1703466 |
Green, Justin Edward-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704011 |
Grzymski, Thomas John-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704050 CR1500452 CR1303138B |
Hayden, Richard Pete Jr-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704007 |
Hayden, Richard Peter-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1702786 |
Hensley, Eric Lee-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1703695 |
Ross, Bud Alexander-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1605178 CR1602460 CR1406112 CR1402253 |
Santos, William Robert Jr-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704054D CR1500783 |
Summers, Samuel Lee-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1702573 CR1700283 CR1603293 CR1602172 CR1601454 |
Wheeler, Thomas Nathanial-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704021 CR1703445 CR1703443 |
Wheeler, Thomas Nathaniel-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1701615 CR1701316 |
Wilson, Dylan Jackson-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1604264 CR1502292 CR1400539 |
Xiong, Xa -Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1704059 CR1703960 |
Yale, Christina Diane-Defendant | Five | 9:45 a.m. | CR1501013 |
Cosce, Orion Italo-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702894A |
Driscoll, Angela Kay-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701778 |
Faherty, Justine Barbara-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603603 CR1405256 CR1401587 |
Garets, Mark Andrew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702174 |
Gover, Dylan Nikolai-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701021 |
Hogan, Zachary Alan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701741 |
Holliman, David Phillip Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1505308 CR1502841 |
Holliman, David P Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702673A |
Hoyer, Jonathan Mark-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703385 |
Jake, Stanford Wesly I-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1605615 |
Kyger, Whitney Jacob-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700289 |
McDonald, Tyrone Vincent-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701777 CR1502915 |
Moon, Rosella Louise-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602829 CR1602646B |
Morrow, Coy Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703076 |
Pulliam, Anthony Jerome-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702894B |
Vang, Jour -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702146 |
Wentworth, Michael Herbert-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1602978 CR1503795 CR1503794 CR1404658 |
Wohlberg, Alexander Kingsland-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702928 |
Zacevich, Katherine Virginia-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1703322 |
Canning Dobson, Ian -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1500643 |
Feack, George Clifford-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1701534 |
Fode, Catherine Suzanne Lynn-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1605675A |
GodoyStandley, Hector -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1605675B |
Mahan, Kenneth Alan-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1200061 |
Massey, Justin David-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1502302 |
Mitchell, Brandon James-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1605675C |
Passio, Stephen Charles-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1703297A |
Thornton, Dynita May-Defendant | Five | 10:15 a.m. | E95931M CR041288S CR033115CS |
Woods, Brian Scott-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1703297B |
Woods, William Edward III-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1703297C CR1702076 CR1601500 CR1506002 CR1504443 |
Zacevich, Katherine Virginia-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1703116 |
Hansen, Carl K II-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1700853 |
Jackson, Gregory Tylerleo-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1602423 |
Moorehead, Micheal Charles-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703674 |
Osenbaugh, Jesse Daniel-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703160 CR1702591 CR1603891 |
Parker, Carson Ross-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1603488 |
Sturm, Tristan Dean-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1604733 |
Baldridge, Dale Dodge-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1704076 CR1405696 |
Butler, Jeremy Todd-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1603123 CR1602831 |
Ruptak, Nathan Aaron-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1704098 |
Co of Fresno vs Rakim Brown Brown, Rakim -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS170151 |
Co of Fresno vs Rakim Brown County of Fresno -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS170151 |
Co of Fresno vs Rakim Brown Hayes, Shatoya -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS170151 |
Co of Humboldt vs Jeremiah Johnson Cantrell, Raylene M.-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS030030 |
Co of Humboldt vs Jeremiah Johnson County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS030030 |
Co of Humboldt vs Jeremiah Johnson Johnson, Jeremiah H-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS030030 |
Co. of Humboldt vs. Kevin Norton County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS040209 |
Co. of Humboldt vs. Kevin Norton Hamrick, Lisa M.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS040209 |
Co. of Humboldt vs. Kevin Norton Norton, Kevin A.-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS040209 |
County of Humboldt vs. Christopher Wilkins County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS080615 |
County of Humboldt vs. Christopher Wilkins Pedro, Eva D.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS080615 |
County of Humboldt vs. Christopher Wilkins Wilkins, Christopher -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS080615 |
County of Humboldt vs. Kevin Schulz County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS070783 |
County of Humboldt vs. Kevin Schulz County of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS961234 FS010274 |
County of Humboldt vs. Kevin Schulz Fidler, Amanda S.-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS010274 |
County of Humboldt vs. Kevin Schulz Gossien, Amanda D.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS961234 |
County of Humboldt vs. Kevin Schulz Schulz, Kevin Wayne-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS961234 |
County of Humboldt vs. Kevin Schulz Schulz, Kevin W-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS010274 |
County of Humboldt vs. Kevin Schulz Schulz, Kevin W.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS070783 |
M. Sorrell vs. L. Orcutt County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL050690 |
M. Sorrell vs. L. Orcutt Orcutt, Lawrence G-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL050690 |
M. Sorrell vs. L. Orcutt Sorrell, Misty D-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL050690 |
Phillip Cordero vs Jennifer Kline Cordero, Phillip A.-Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS000768 |
Phillip Cordero vs Jennifer Kline County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS000768 |
Phillip Cordero vs Jennifer Kline Kline, Jennifer A.-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS000768 |
Emerson, Lauren -Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1506380 |
Emerson, Lauren Denise-Defendant | Eight | 1:30 p.m. | TR1509261 |
American Express Centurion Bank vs. P. Christensen American Express Centurion Bank -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170123 |
American Express Centurion Bank vs. P. Christensen Christensen, Pattison -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170123 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Brius, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Brius Management Co., Inc -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Eureka-LET GP, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Eureka-LET, LP -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Rechnitz, Shlomo -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Riddgle, Lori -Guardian Ad Litem |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Rockport Admin. Services, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Rockport Healthcare Sup. Serv. LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Seaview Rehab & Wellness Center, LP -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Seaview Wellness GP, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Smith, Lorena -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
E. Wright vs. Seaview Rehabilitation & Center Wright, Elsie -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170386 |
Ables, Melissa Marie-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1506027 |
Brown, Brianna Rae-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1701379 |
Crawford, James Robert-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1702611 |
Cruise, Donnie Gene III-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1605363 CR1604600A CR1503607 CR1502878 CR1405740 |
Demassey, Bret Davis-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1703850 |
Johnson, Bradford Anthony-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1702554 |
Lawson, Justin J-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1603325 CR1500595 CR1405025 |
Mcilwain Baldase, Thiel Sequoia-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1703789 |
Murschel, Sarah Lea-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1302438 |
Nelson, Brooke Leanne-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1702389C |
Radant, Benjamin Fredrick-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1600476 |
Rich, Mackey Devere-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1601585 |
Rippeon, Mikala Nicole-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1703611 CR1702034 |
Rolston, Kelly Alicia Hughes-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1601390 CR1600596 |
Wilson, Roger Durrell-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1701823 |
Espitia, Rosa C-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1702113B |
Hill, Andrew Anthony-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1704041 |
Jackson, Daniel -Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1704034 |
Wallace, Jack Allen-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1602998 |
D. Myer vs. H. Vandenberg Myer, Daniel Lee-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170722 |
D. Myer vs. H. Vandenberg Vandenberg, Herbert Mark-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170722 |
E. Cortez vs. S. Mitten Cortez, Eric A H-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170839 |
E. Cortez vs. S. Mitten Mitten, Shawn -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170839 |
G. Stallings vs. A. Lewis Lewis, Aninda Mitchell-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170837 |
G. Stallings vs. A. Lewis Stallings, Gael Elayne-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170837 |
J. McDaniel vs. R. Coleman Coleman, Robert M-Cross Complainant |
Four | 1:45 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman Coleman, Robert M-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman Davis, Robert -Cross Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman Davis, Robert -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman McDaniel, Josh -Cross Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160275 |
J. McDaniel vs. R. Coleman McDaniel, Josh -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR160275 |
M. Grabzky vs. R. Hanson Grabzky, Marc -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170683 |
M. Grabzky vs. R. Hanson Hanson, Rory -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170683 |
P. Murdock vs. V. LoPriore LoPriore, Vincent James-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170833 |
P. Murdock vs. V. LoPriore Murdock, Patricia Lee-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170833 |
S. Mitten vs. E. Cortez Cortez, Eric -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170893 |
S. Mitten vs. E. Cortez Mitten, Shawn Allan-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170893 |
V. Guffey vs. J. Hartley Guffey, Vaughn -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170838 |
V. Guffey vs. J. Hartley Hartley, Joseph -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170838 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Estate of Jack Mays -Cross Complainant |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Heirs and Successors of Jack Mays -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Mays, Donna -Cross Complainant |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Mays, Donna -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Townsend, Isaak -Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Townsend, Pegi -Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Townsend, Stace -Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Townsend, Sylvia -Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Townsend, Sylvia -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
S. Townsend vs. Heirs & Successors of J. Mays Townsend, Wyatt -Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR150113 |
Confidential | Four | 2 p.m. | PR170144 |
Green, Jamie Nichole-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502143B |
Aubrey, Antone Richard IV-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704118 CR1602270 |
Hall, Jubal Zebulin-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1700124 CR1602501 CR1402073 |
Reum, Cory Robert Allan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704095 CR1604109 CR1601755 CR1501383 CR1400339 |
Rieff, Michael Alan-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1704096 |
A. Shelton vs. J. Shelton County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL150121 |
A. Shelton vs. J. Shelton Shelton, Amber -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL150121 |
A. Shelton vs. J. Shelton Shelton, James -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL150121 |
Co of Humboldt vs Dionte Crockett-Rockmore County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS170073 |
Co of Humboldt vs Dionte Crockett-Rockmore Crockett-Rockmore, Dionte -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS170073 |
Co of Humboldt vs Dionte Crockett-Rockmore Nixon, Summer Victoria-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS170073 |
Co of Humboldt vs Matthew Williams County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS170021 |
Co of Humboldt vs Matthew Williams Nelson, Stefan Renee-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS170021 |
Co of Humboldt vs Matthew Williams Williams, Matthew P-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS170021 |
S. Goodwin vs. Northern Humboldt Union High School Dist Goodwin, Sarah -Plaintiff |
Two | 4 p.m. | DR140177 |
S. Goodwin vs. Northern Humboldt Union High School Dist Northern Humboldt Union High School District-Defendant |
Two | 4 p.m. | DR140177 |