J U D G E D
Tuesday, Feb. 6, 2018’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Allen, Shannon Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800455 CR1800454 |
Billy, Michelle Joy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800385 CR1404396 |
Brown, Dustin Edward-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1710794 TR1708411 TR1704023 |
CamarilloAngulo, Adolfo -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800500 CR1800499 |
Delgado Bueno, Carmen Alexa-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1404417 CR1401991 |
Dowd, Sahsep Melissa-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703549 |
Gallagher, Craig James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800494 |
Gatlin, Chase Jason Raymond-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1501415 |
Gatlin, Chase JasonRaymond-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701699 |
Gazzera, Andriana Dyann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1400072 |
Gibney, Devin Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800443 |
Hower, Tyler Clayton-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800497 |
Korkki, Joshua Ezra-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800457 CR1800456 |
Lopez, Keryl Jeanne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605280 |
Lopez, Miguel -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800504 |
Madonia, Shalico Mae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800463 CR1800462 CR1405095B |
McGovern, Dakota Demery-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800464 CR1703162 CR1701147 CR1700444 CR1602225 |
Owsley, Mindi Michele-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800501 |
Padgett, Michael Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800325 |
Payton, Nathan Thomas-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800444 CR1703293 CR1603231 CR1600087C |
Pease, Meredith Anne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800496 |
Salmon, Kevin Patrick-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800327 |
Smith, Adam James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800461 |
Smith, Ruben IanManuel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800632 |
Steller, Regan Catherine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800495 |
Trujillo, Juan Ricardo-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800326 |
Warner, Robert Dell-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800453 CR1800452 |
Harpe, Travis Boyd-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704588 CR1305026 |
Harris, Wade Daniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1702541 CR1602200A CR1500304 CR1303155 |
Hayes, Kenny Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1705308 CR1506033 |
Hoffman, Joshua Adelynia-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1604853 |
Munsell, Missy Jean-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1502668B CR1501905 CR1401813 CR1304842 CR1204772 |
Church, Alexander William-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1704987 CR1704894A CR1605155A |
Lane, Katrina Helen-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1705202 CR1704894B CR1704828 CR1605155B CR1603791 CR1303642 |
C. Brannan vs. B. Brannan Brannan, Brigette -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140029 |
C. Brannan vs. B. Brannan Brannan, Christopher -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140029 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold Benjamin, Samuel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
C. Cox vs. S. Benjamin-Arnold Cox, Caroline -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170394 |
Co of Humboldt vs Anthony Cotham Cotham, Anthony P-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FS110361 |
Co of Humboldt vs Anthony Cotham County of Humbodlt -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FS110361 |
Co of Humboldt vs Anthony Cotham Lewis, Cassandra C-Other Parent-Mother |
Six | 8:30 a.m. | FS110361 |
D. Armstrong vs. E. Buffalo Armstrong, David -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140293 |
D. Armstrong vs. E. Buffalo Buffalo, Eva -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140293 |
D. Armstrong vs. E. Buffalo County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140293 |
D. O'Brien vs. L. Bendarif Bendarif, Lamia -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170625 |
D. O'Brien vs. L. Bendarif O'Brien, Douglas -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170625 |
D. Turner vs. M. Turner Morgan Stanley 401(k) Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL150373 |
D. Turner vs. M. Turner Morgan Stanley Pension Plan -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL150373 |
D. Turner vs. M. Turner Turner, David -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150373 |
D. Turner vs. M. Turner Turner, Myrna -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150373 |
E. Shearin vs. A. Butt Butt, Andrew V Sr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP130597 |
E. Shearin vs. A. Butt Shearin, Emily -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP130597 |
J. Markowitz vs. M. Utt Markowitz, Jessica L-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170145 |
J. Markowitz vs. M. Utt Utt, Matthew -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170145 |
J. Moore vs. M. Way Moore, Julie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170534 |
J. Moore vs. M. Way Way, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170534 |
J. Nissen vs B. Nissen County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150185 |
J. Nissen vs B. Nissen Nissen, Brian Allen-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150185 |
J. Nissen vs B. Nissen Nissen, Jessie Adeline-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150185 |
J. Tonkin vs. T. Tonkin Tonkin, Jeff -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170122 |
J. Tonkin vs. T. Tonkin Tonkin, Trisha -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170122 |
L. Millsaps vs. S. Millsaps Millsaps, Lonnie R-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140378 |
L. Millsaps vs. S. Millsaps Millsaps, Sheila J-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140378 |
Matter of: A. Clark Bishop, Barbara -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Bishop, Emily -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Bishop, Lonnie -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Choctaw Nation of Oklahoma -Intervenor |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Clark, Anna Lee Janell-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Clark, Shannon Lee-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Hall, Jim -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Hall, Linda -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: A. Clark Robertson, Douglas -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160236 |
Matter of: Martin Minors Edwards, Edmond Ray-Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Feack, Tena -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Arthur Lance Nathan-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Nathan Tyler-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Patience Mae-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Martin, Susan Edwards-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: Martin Minors Oldridge-Viies, Olive Janice-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR140224 |
Matter of: N. Hagood Anderson, Katherine -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR150264 |
Matter of: N. Hagood Hagood, Carmen -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR150264 |
Matter of: N. Hagood Hagood, Gyasi Kathleen-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR150264 |
Matter of: N. Hagood Hagood, Niko Milton-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR150264 |
Matter of: N. Hagood Hagood, William -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR150264 |
N. Nochera vs. T. Nochera Nochera, Nick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160218 |
N. Nochera vs. T. Nochera Nochera, Tammy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160218 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas County of El dorado -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas Kijsriopas, Kaela -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
O. Kijsriopas vs. K. Kijsriopas Kijsriopas, Opas -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120307 |
R. Konicke vs. J. Achterhoff Achterhoff, Julie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170304 |
R. Konicke vs. J. Achterhoff Konicke, Ron -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170304 |
R. Quinlan vs. S. Quinlan Quinlan, Rihanna Christina-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160771 |
R. Quinlan vs. S. Quinlan Quinlan, Sean -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160771 |
S. Vellutini vs. W. Parker Parker, Wesley -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170915 |
S. Vellutini vs. W. Parker Vellutini, Sarah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170915 |
S. Young-Tripp vs. L. Tripp Tripp, Leroy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170285 |
S. Young-Tripp vs. L. Tripp Young, Sawar -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170285 |
T. Kopf vs. J. Kopf Kopf, Julie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170645 |
T. Kopf vs. J. Kopf Kopf, Tom -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170645 |
Giampapa, Keith Dewayne-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1505398 |
Schultz, Harry Robert-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1501309 |
Valentine, Richard Jesus-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1702222 CR1702202 CR1701431 CR1605472 |
Wood, Lillie Marie-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1704763 |
Yirka, Travis James-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1701373 CR1605231 |
Merrick, James Arthur II-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1605621 CR1501802 |
R. Livengood vs. APA Enterprises Abrahamsen, Alfred K-Defendant |
Nine | 9 a.m. | DR170341 |
R. Livengood vs. APA Enterprises APA Enterprises -Defendant |
Nine | 9 a.m. | DR170341 |
R. Livengood vs. APA Enterprises Livengood, Rosa -Plaintiff |
Nine | 9 a.m. | DR170341 |
Matter of: E. Barber Barber, Eric -Father |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Barber, Eva -Mother |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Barber, Jr, Eric Lee-Minor |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Esteves, Sherril -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Huffman, Alvretta -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Huffman, Crystal -Petitioner |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Huffman, Kendall -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Matter of: E. Barber Williams, William -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 9 a.m. | PR170047 |
Adams, Desiree Rose-Defendant | Five | 9:15 a.m. | TR1712267 CR1703503 CR1605378 CR1601106A CR1404348 |
Clark, Justin Gilmore-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1505001 CR1502012 |
Cox, Joseph Antony-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702933 |
Crowe, Patrick Ambrosius-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702248 CR1404179 |
Gomez, Zoe Cody-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1502195 |
Guerrero, Sergio Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1704542 CR1600658 |
Hare, Sean Michael-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1704005 CR1702917 CR1701722B CR1701369 CR1701361 CR1700812 CR1405850 CR1201379D |
Kwon, Alex Sung-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1006592 |
MarcianoGastelum, Joel Eduardo-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1704146 |
Preyer, Jason Edward-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1104000 |
Rakestraw, Kori Ann-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1600949B |
Runningbrook, Galeladi Moon-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR055583S |
Scott, Kyle Christopher-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1603889 CR1504295 |
Solomon, Sarah Elizabeth-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1501907 |
Still, Casey Ernesst-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1503372 CR1205657 |
Taggart, Gregory Allen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702139 |
Taggart, Gregory Allen Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1704901 CR1702010 CR1701380 CR1605566 |
Backues, Canyon Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1702348 CR1604563 CR1602268 CR1600568 |
Lenhart, Loren Michael-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1800430 CR1800423 CR1800422 CR1800421 CR1800420 CR1700598 CR1604700 |
Osborn, John David Paul-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1702231A |
Stevens, Errica Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1604928 |
Goldberg, Jon David-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1700516 CR1604370 |
Burgess, Ringo Rayne-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700606 CR1700082 |
Caster, Dennis Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700099 |
Demark, Marcella Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1501756 |
Denouden, Andrea Rose-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800245 |
Dimopoulos, Pete Petros-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1705101 |
Gover, Dylan Nikolai-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701021 |
Haug, Dean Jackson-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1705025 |
Hogan, Zachary Alan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1701741 |
Kyger, Whitney Jacob-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1700289 |
Mattson, Amber Laurina-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703237 |
McDaniel, Joshua Seth-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702592 CR1502497B |
Olsen, Jacob Jon-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703708 CR1702058 CR1605292 |
Ostini, Joseph Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703136 CR1701155 |
Sells, Jonathan Cody-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703087 |
Smith, Gardner Thrall-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702959 |
Thompson, Jonathon Paul-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1702951 |
WattsBrown, Neesha Larae-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603969 |
Smith, Chad Alan-Defendant | Three | 10 a.m. | CR1702406 |
Aronson, Jon Taylor-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1500623 |
Clark, Sarah Elizabeth-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1705342 CR1704216 CR1604592 |
Graves, Nicole Deanne-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1503068 |
Kangas, Aaron Wade-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1102932 CR093431S |
Koches, Joseph Anthony Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR035712S |
Nelson, Cory Michael Hicklin-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1800169B CR1800086 |
Nunn, David Bernard Jr-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1800259 |
Olsen, Robert Fleek-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1704402 |
Severe, Kaleb Cory-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1600913 |
Buckner, Zachary Charles-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1705263 |
Chavez, Ceasar -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1501596 |
Fes, Valerii -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1700163 |
Holmes, Sharon Charlene-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1504715 |
Kelly, Melissa Deanne-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1305283 |
Miller, Shannon Marie-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702960 |
Murphy, Tyler Joseph-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702828 CR1604445 |
Pree, Jullian Louis-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1703806 |
Amanda Mears vs Christopher Mears County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS051030 |
Amanda Mears vs Christopher Mears Mears, Amanda L.-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS051030 |
Amanda Mears vs Christopher Mears Mears, Christopher J.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS051030 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Escareno, Rodrigo -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140213 |
Anali Gonzalez vs. Rodrigo Escareno Gonzalez, Anali -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140213 |
A. Owen vs B. Brown Brown, Brett -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL170056 |
A. Owen vs B. Brown County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL170056 |
A. Owen vs B. Brown Owen, Amy -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL170056 |
Co of Humboldt vs. Cassandra Lewis Cotham, Anthony Patrick-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS120157 |
Co of Humboldt vs. Cassandra Lewis County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS120157 |
Co of Humboldt vs. Cassandra Lewis Lewis, Cassandra Christine-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS120157 |
Co of Humboldt vs Daniel Rockholt County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS130311 |
Co of Humboldt vs Daniel Rockholt Rockholt, Catana M-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS130311 |
Co of Humboldt vs Daniel Rockholt Rockholt, Daniel L-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS130311 |
Co of Humboldt vs Jeffrey Carver Adkins, Sara E-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS120220 |
Co of Humboldt vs Jeffrey Carver Carver, Jeffrey D-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS120220 |
Co of Humboldt vs Jeffrey Carver County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS120220 |
Co of Humboldt vs Lonnie Dean County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS140207 |
Co of Humboldt vs Lonnie Dean Dean, Bridget Sophia-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS140207 |
Co of Humboldt vs Lonnie Dean Dean, Lonnie R-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS140207 |
Co. of Hum. vs. J. Tuey Chaplin, Shamrae L-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co. of Hum. vs. J. Tuey County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co. of Hum. vs. J. Tuey Tuey, Justin W-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS000279 |
Co. Of Hum. vs. L. Martin County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | FS010113 |
Co. Of Hum. vs. L. Martin Edwards, Susan G.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS010113 |
Co. Of Hum. vs. L. Martin Martin, Lance N-Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | FS010113 |
David D'Amico vs Tracy D'Amico County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL110522 |
David D'Amico vs Tracy D'Amico D Amico, David J-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL110522 |
David D'Amico vs Tracy D'Amico D Amico, Tracy M-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL110522 |
D. Beeson vs. R. Beeson Beeson, Danielle -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160738 |
D. Beeson vs. R. Beeson Beeson, Ryan -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160738 |
D. Beeson vs. R. Beeson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160738 |
Jessica Hillis vs Eddy Vainuku County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL050573 |
Jessica Hillis vs Eddy Vainuku Hillis, Jessica -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL050573 |
Jessica Hillis vs Eddy Vainuku Vainuku, Eddy -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL050573 |
Jessica Pantaleo-Wansick vs Jacob Worrell County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | CP040433 |
Jessica Pantaleo-Wansick vs Jacob Worrell Pantaleo, Jacquelin -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | CP040433 |
Jessica Pantaleo-Wansick vs Jacob Worrell Pantaleo-Wansick, Jessica Leah-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | CP040433 |
Jessica Pantaleo-Wansick vs Jacob Worrell Worrell, Jacob Charles-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | CP040433 |
Layla Micheli vs Shaun Stell County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS120204 |
Layla Micheli vs Shaun Stell Micheli, Layla O-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS120204 |
Layla Micheli vs Shaun Stell Stell, Shaun M-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS120204 |
N. Melendrez vs. T. Bramlett Bramlett, Trinton -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL130508 |
N. Melendrez vs. T. Bramlett County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL130508 |
N. Melendrez vs. T. Bramlett Melendrez, Nicole -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL130508 |
N. Xiong vs. C. Vang County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS961611 |
N. Xiong vs. C. Vang Vang, Chao -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS961611 |
N. Xiong vs. C. Vang Xiong, Neng -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS961611 |
Randi Johnson vs Shane Marshall County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS140330 |
Randi Johnson vs Shane Marshall Johnson, Randi J-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS140330 |
Randi Johnson vs Shane Marshall Marshall, Shane W-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS140330 |
Robyn McCurdy vs Blaine Martin County of Hunboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL160150 |
Robyn McCurdy vs Blaine Martin Martin, Blaine -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL160150 |
Robyn McCurdy vs Blaine Martin McCurdy, Robyn -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL160150 |
People vs. $21,946 US Currency $21,946 US Currency -Respondent |
Five | 1:30 p.m. | CV170456 |
People vs. $21,946 US Currency People of the State of California -Petitioner |
Five | 1:30 p.m. | CV170456 |
People vs. $21,946 US Currency Robles, Selina C-Claimant |
Five | 1:30 p.m. | CV170456 |
Brown, Orrin Bradley-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800476 CR1800475 CR1800040 CR1705092 CR1602609 CR1602124 |
CamilliQuinlan, Rihanna Christina-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704552 |
Camilli, Rihanna Christina-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1603552 |
ChavezRobles, Selina -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1702221A |
Collins, Patric Leonard-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800474 CR1704673 |
Dockstader, Patricia Violet-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704370A CR1406015 |
Grant, Michael Brandon-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1702666 CR1702629 CR1403636 CR1403600 |
Holdridge, Brent John-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1705270 CR1705264 |
Martin, Vincent Raymond-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1502617 |
Mckinley, Evan Lars-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704716 |
Naumann, Eric Peter-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1704921 |
Pack, Daniel Ray-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1505296 CR1302101 |
Powell, Jimmy Paul-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1702637 CR1701690 |
Saragosa, Sierra Rae-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800502 CR1800178 |
Scott, Ryan Keith-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1500306 CR1402438 CR1204619 |
Severns, Edmund Eugene-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800426 CR1404256 |
Severns, Edmund Eugene Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1504389 |
Valenzuela, Reynaldo Mendoza-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1800503 |
Capital One Bank USA NA vs. L. Vallee Capital One Bank (USA), N.A. -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170421 |
Capital One Bank USA NA vs. L. Vallee Vallee, Lonnie J-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170421 |
D. Nicoletti vs. Green Road Consulting Inc Green Road Consulting, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170426 |
D. Nicoletti vs. Green Road Consulting Inc Nicoletti, David -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170426 |
H. Clark Jr. vs. Bayshore Mall Bayshore Mall -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170422 |
H. Clark Jr. vs. Bayshore Mall Brookfield Asset Management -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170422 |
H. Clark Jr. vs. Bayshore Mall Clark, Henry C Jr-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170422 |
H. Clark Jr. vs. Bayshore Mall General Growth Properties -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170422 |
H. Clark Jr. vs. Bayshore Mall Ni Al Hoffman Estates -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170422 |
H. Clark Jr. vs. Bayshore Mall Rouse Properties, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170422 |
H. Clark Jr. vs. Bayshore Mall The Millard Group -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170422 |
J. Phelps vs. A. Hawks-Curley Hawks-Curley, Amelia L-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170191 |
J. Phelps vs. A. Hawks-Curley Phelps, Janet Denise-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170191 |
J. Schwartz vs. Wright Management Services Fisch, Clinton D-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170436 |
J. Schwartz vs. Wright Management Services Schwartz, Judith -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170436 |
J. Schwartz vs. Wright Management Services Wright, Catherine -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170436 |
J. Schwartz vs. Wright Management Services Wright Management Services -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170436 |
S. Leydon vs. B. Albright Albright, Benjamin -Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR170343 |
S. Leydon vs. B. Albright Albright, Benjamin -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170343 |
S. Leydon vs. B. Albright Albright, Chris -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170343 |
S. Leydon vs. B. Albright Albright, Laura -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170343 |
S. Leydon vs. B. Albright Espy, Tristen -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170343 |
S. Leydon vs. B. Albright Finney, Marcus -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170343 |
S. Leydon vs. B. Albright Leydon, Sean -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170343 |
S. Leydon vs. B. Albright Smith, Derrick -Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170343 |
Guthart, Jordan Marty-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1700077 CR1605548 |
C. Titus vs. Ferndale Unified Schl Dist Ferndale Unified School Dist -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV170487 |
C. Titus vs. Ferndale Unified Schl Dist Titus, Caroline -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV170487 |
E. Grumm vs. TJ.S. Leasing & Holding, Co., Inc. Grumm, Erick -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR160492 |
E. Grumm vs. TJ.S. Leasing & Holding, Co., Inc. T.J.S Leasing & Holding Co. Inc -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160492 |
E. Moir vs. K. Galliven Galliven, Kerry -Cross Complainant |
Four | 1:45 p.m. | DR170253 |
E. Moir vs. K. Galliven Galliven, Kerry -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170253 |
E. Moir vs. K. Galliven Kepp Timber LLC -Cross Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170253 |
E. Moir vs. K. Galliven Moir, Erick -Cross Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170253 |
E. Moir vs. K. Galliven Moir, Erick -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR170253 |
Matter of: S. Zerezghi Michael, Semaia Yonas-Minor Confidential |
Four | 1:45 p.m. | CV171082 |
Zerezghi, Yonas G-Petitioner | Four | 1:45 p.m. | CV171082 |
J. Dix vs. R. Taylor Dix, Janet Kay-Petitioner |
Four | 2 p.m. | CV171090 |
J. Dix vs. R. Taylor Taylor, Russell Joseph-Respondent |
Four | 2 p.m. | CV171090 |
Co of Del Norte vs Donna Howard County of Del Norte -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS110278 |
Co of Del Norte vs Donna Howard County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS110278 |
Co of Del Norte vs Donna Howard Howard, Donna E-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS110278 |
Co of Del Norte vs Donna Howard Lewis, Clarence J III-Other Parent-Father |
Eight | 2:30 p.m. | FS110278 |
Co of Del Norte vs Donna Howard Lewis, Debbie L-De-Facto Parent |
Eight | 2:30 p.m. | FS110278 |
Co of Humboldt vs Jeremiah Johnson Cantrell, Raylene M.-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS030030 |
Co of Humboldt vs Jeremiah Johnson County Of Humboldt -Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS030030 |
Co of Humboldt vs Jeremiah Johnson Johnson, Jeremiah H-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS030030 |
J. Case vs. R. Marrs, Jr. Case, Jaymie -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL160614 |
J. Case vs. R. Marrs, Jr. County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL160614 |
J. Case vs. R. Marrs, Jr. Marrs, Raymond Jr-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL160614 |
M. McDonald vs. T. Hutcheon County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL140354 |
M. McDonald vs. T. Hutcheon Hutcheon, Tara -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL140354 |
M. McDonald vs. T. Hutcheon McDonald, Matthew P-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL140354 |