J U D G E D
Friday, Nov. 9, 2018’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Baller, Tylor Eric-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804951 CR1804869 CR1803245 CR1803244 CR1802020 |
Carroll, Pamela Kim-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1502942 |
Foster, Tahoe Tuolume-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804962 |
Hope, Brian Christopher-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804947 CR1503635 |
Lares, Gilbert Alonso Pineda-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804950 |
Murdock, Patricia Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804952 |
Pollara, Josephine Elizabeth May-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803533 CR1703589 |
Spott, Seeley Lane Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803819 CR1802299 CR1801337 CR1704080 CR1601858 |
Stout, Dylan Dean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1703779 |
Wilcox, Anya Rose-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804832 |
Aiton, Rodney Andrew Jr-Defendant | Four | 8:30 a.m. | CR1804624 |
A. Reynoza vs. J. Cobian-Ahumada Cobian-Ahumada, Juan -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL180308 |
A. Reynoza vs. J. Cobian-Ahumada County of Humboldt -DCSS |
Seven | 8:30 a.m. | FL180308 |
A. Reynoza vs. J. Cobian-Ahumada Reynoza, Amber -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL180308 |
Co of Humboldt vs Juan Cobian-Ahumada Cobian-Ahumada, Juan -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FS180107 |
Co of Humboldt vs Juan Cobian-Ahumada County of Humboldt -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FS180107 |
Co of Humboldt vs Juan Cobian-Ahumada Stewart, Amber N-Other Parent-Mother |
Seven | 8:30 a.m. | FS180107 |
K. Tindle vs. K. Redd Redd, Kenny -Respondent |
Seven | 8:30 a.m. | FL180640 |
K. Tindle vs. K. Redd Tindle, Kelly -Petitioner |
Seven | 8:30 a.m. | FL180640 |
B. Eskra vs. S. Simera Eskra, Brandy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CV180902 |
B. Eskra vs. S. Simera Simera, Stephanie -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CV180902 |
D. Mularky vs. F. Tracy Mularky, DeeDee A-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CV180906 |
D. Mularky vs. F. Tracy Tracy, Faith -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CV180906 |
Robson, David Norman-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805044 |
Ware, Rebecca -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1800271 |
Bell, Candy Leanne-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804122 |
Flemming, Timothy James Jr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802786 CR1802397 |
Frakes, Uriah John-Defendant | Eight | 8:31 a.m. | CR1804670 CR1704610 CR1604242 |
Murray, Semilla Rosa-Defendant | Eight | 8:31 a.m. | CR1803976 CR1601317 |
Riley, Aron Joe-Defendant | Eight | 8:31 a.m. | CR1100210 |
TatianBurger, Robert Miller Jr-Defendant | Eight | 8:31 a.m. | CR1804572 |
Beideman, John Robert-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1704127 |
Combs, Melanne Nichole-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1705004 CR1504929 CR1404818 |
Felt, Casey Floyd-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1700414 CR1503546 |
HumeFlannery, Hali Patricia-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802007 |
Lunsford, Ann Catherine-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1602265 |
Nicholson, William Lee-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804659 CR1800948 CR1701494 CR1700891C |
ShullPruyn, Julieanne M-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701814 CR1505695 |
Banda, Michele Kay-Defendant | Four | 9:15 a.m. | CR1800947 CR1800303 CR1602717 CR1305133A |
Spencer, Colin Sky-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802163B |
Alberson, Shawn Paul-Defendant | Two | 10 a.m. | CR1804930 |
Rau, Joshua Dale-Defendant | Two | 10 a.m. | CR1804610 CR1804504 |
Botello, Jessiman Ryan-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1601333 CR1505257 CR1400171 |
Cary, Michael Thomas-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1702938 |
Cook, Michelle Larree-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1604983 |
Dimmick, Matthew Ervin-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1700555 |
Escalera, Joe Louis-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1803757 |
Hodges, Guy Tristan-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1801511 |
Hoffman, Joseph Allen-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1800092 |
Malbeck, Christian John-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1704046 |
Molinaerazo, Oscar Alexander-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1705323 |
Osceola, Sheldon Smiling Coyote-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1204602 |
Posey, Melissa Sue-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1704656 |
Scaife, Ronald Eugene-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1702631 CR1401322 |
Tappen, Else Michelle-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1600259 |
Thibodeaux, Mercedes Le-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1701712 |
Vaughn, Curtis Wayne-Defendant | Two | 10:30 a.m. | CR1700131 |
Scott, Nicholas Christopher-Defendant | Two | 10:31 a.m. | CR1802848 |
Colegrove, Delila Sophia Chianne-Defendant | Two | 1:29 p.m. | CR1505884 |
Leon's Car Care Center vs. Y. McFarlane Leon's Car Care Center -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC180236 |
Leon's Car Care Center vs. Y. McFarlane McFarlane, Yvette -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC180236 |
Confidential | Eight | 1:30 p.m. | CV180839 CV180834 CV180508 |
B. Olson vs. County of Humboldt County of Humboldt -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180497 |
B. Olson vs. County of Humboldt Olson, Barbara J-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180497 |
Cavalry SPV I, LLC vs. K. Myers Cavalry SPV I, LLC -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170541 |
Cavalry SPV I, LLC vs. K. Myers Myers, Kelly M-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170541 |
M. Partridge vs. Coldwell Banker Cutten Realty Coldwell Banker Cutten Realty -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180151 |
M. Partridge vs. Coldwell Banker Cutten Realty Costa, Felicia -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180151 |
M. Partridge vs. Coldwell Banker Cutten Realty Hiscox & Son Construction -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180151 |
M. Partridge vs. Coldwell Banker Cutten Realty Partridge, Mary Kay-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180151 |
N. Lee vs. M. Dering Dering, Michael -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180498 |
N. Lee vs. M. Dering Lee, Nyilee -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180498 |
N. Lee vs. M. Dering Lochner, Terra -Guardian Ad Litem |
Four | 1:30 p.m. | DR180498 |
Berg, Andrew Louis-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805023 |
Caston, Matthew Gary-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804989 CR1601906 CR1504879 |
Hunsucker, Andrea Frances-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805107 |
Morris, Axel StevenRay-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805108 |
Sousa, Deja Autumn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802494 |
A. Wentworth vs. M. Wentworth Wentowrth, Annie -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180899 |
A. Wentworth vs. M. Wentworth Wentworth, Annie M-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180898 |
A. Wentworth vs. M. Wentworth Wentworth, Michael Daniel-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180899 |
A. Wentworth vs. M. Wentworth Wentworth, Michael Herbert-Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180898 |
Barclays Bank Delaware vs. L. Taylor Barclays Bank Delaware -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR170431 |
Barclays Bank Delaware vs. L. Taylor Taylor, Lara -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170431 |
E. Allen vs. P. Andrews Allen, Eric -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | CV180048 |
E. Allen vs. P. Andrews Andrews, Paulette -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | CV180048 |
K. Allen vs. P. Andrews Allen, Karin -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | CV180370 |
K. Allen vs. P. Andrews Andrews, Paulette -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | CV180370 |
K. Allen vs. P. Andrews Labor Commissioner's Office -Real Party in Interest |
Four | 1:45 p.m. | CV180370 |
M. Bedard vs. G. Ransonette Bedard, Miah Marie-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180883 |
M. Bedard vs. G. Ransonette Ransonette, Greg -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180883 |
M. Partridge vs. Coldwell Banker Cutten Realty Coldwell Banker Cutten Realty -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180151 |
M. Partridge vs. Coldwell Banker Cutten Realty Costa, Felicia -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180151 |
M. Partridge vs. Coldwell Banker Cutten Realty Hiscox & Son Construction -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180151 |
M. Partridge vs. Coldwell Banker Cutten Realty Partridge, Mary Kay-Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR180151 |
S. Harris vs. R. Whitmire Harris, Stanley -Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180831 |
S. Harris vs. R. Whitmire Whitmire, Robert -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180831 |
T. Nelson vs. G. Holland Holland, Gail -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180811 |
T. Nelson vs. G. Holland Nelson, Theodore Gerald-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180811 |
T. Nelson vs. N. Foust Foust, Norman -Respondent |
Four | 1:45 p.m. | CV180812 |
T. Nelson vs. N. Foust Nelson, Theodore Gerald-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180812 |
Thomson, Christopher Scott II-Defendant | One | 2 p.m. | CR1805110 |
Donahue, Quintin Duane-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1802177 CR1601852 CR1400442 |
Leon, Ignacio Bravo-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1805121 CR1801980 CR1405983 CR1400794 |
Logan, Shawn -Defendant | Two | 2 p.m. | CR1805124 CR1703555 |
Ogram, Daniel James-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1803967 |
Ramirez, John Nicholas-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1805113 CR1804846 |
Stufflebean, John Allen-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1701366 |
Stufflebean, John Allen Jr-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1804923 CR1803862 |
Waxler, Patricia Joyce-Defendant | Two | 2 p.m. | CR1802339 CR1801921 |
Wild, Garrett Charles Ray-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1800263 |
Baker, Carolyn Marie-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1703842 |
Beattie, Troy Jason-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1505194A |
Casarez, Bernardino Tejeda-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1704133A CR1702876 |
Conoboy, Lee Allen-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1705335 |
Dorey, Sara Adalee-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1504903B |
Gallagher, Richard Paul Jr-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1701344 |
Glover, Felicia Marie-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1801091 |
Hensley, Bret Aaron-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1702474 |
HightowerMelton, Christopher Glenn-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1604706 |
Iglesias, Tony David-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1703323 |
Lenhart, Loren Michael-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1800430 |
Machin, Jesse David-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1601949 |
Meraz, Ismael Gonzalez-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1803029 |
Newell, Amanda Renee-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1801767 |
Owen, Ronald Anthony-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1701087 |
Parks, Lawanda Jean-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1503900 |
Rohrbach, David Allen-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1600520 CR1505544 CR1503779 |
Ross, Bud Alexander-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1605178 |
Russell, Andrea Lynn-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1803176 |
Schaafsma, John Dustin-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1405829 |
Smith, Mikeala Lee June-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1702497 |
Steele, Richard James-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1704647 |
Still, Bradley Joseph-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1601056 |
Strout, Allison Nicole-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1804335 CR1704272B |
Tommila, Diane Ella-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1200488 |
Vega, Alfredo -Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1802149 |
Whiffing, William Clifford-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1702814 |
Wickerd, Michael Samuel-Defendant | One | 2:01 p.m. | CR1700059 |
Albro, Charles Dewayne-Defendant | Five | 2:30 p.m. | CR1604890 CR1403736 |
Johnson, Star Lauretta-Defendant | Five | 2:30 p.m. | CR1703192A CR1605354 |
May, Michael LeeKimo-Defendant | Five | 2:30 p.m. | CR1802585 |
Rose, Devin Matthew-Defendant | Five | 2:30 p.m. | CR1703275 |