J U D G E D
Tuesday, Nov. 13, 2018’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
AllenMcGraw, Brandie Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804955 CR1804781 |
Beck, William Andy-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804961 |
Brousseau, Christopher Robert-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805049 CR1803803 CR1802530 CR1800329 CR1500046 |
BrownGallegos, Rebecca Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604292 |
ContrerasCabrera, Juan -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804816 CR1800010A |
ConzueloGonzalez, Abelardo -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805045 |
East, Adriaunna Tailorsahvaun-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800010B |
Harrison, Brian Dean-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800732 CR1700816 CR1505120 CR1504297 |
Hawkins, Reagina Quinta-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805048 |
Hays, Michael Adam-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804727 |
Hicks, Michelle Rhone-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605733 CR1604709 CR1600073 |
Hills, Marcus Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805053 CR1802457A |
Linthicum, Rachel Christine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805047 |
LopezImbaud, Jose Ignacio-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804963 |
Markey, Tina Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803721 |
Marshall, Ericka Elaine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805030 |
McFarland, Amanda -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805041 |
Omstead, Angelique SophiaMarie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802383 CR1401451 |
Ramirez, Michael Jonathan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804032 |
Ramsey, Jimmie Davis II-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805029 |
Rocheleau, Jacob Daniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804365 CR1800237 CR1704803 |
Sanders, Natasha Leeann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801105 |
Scott, Nicholas Christopher-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805052 |
Silva, Felipe Dejesus-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805043 |
Smiley, Thomas Heath-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801062 |
Smith, Winona Mae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804782 |
Thompson, Malik Trubbie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805046 |
Uzcategui, Charlotte M-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1500965 |
Vandyke, Marie Joanne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803877 |
Ward, Amber Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805040 |
Williams, William Howard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805050 |
WongWeissman, Cyrus -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805055 |
Arriola, Michael Anthony-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804709 |
Arriola, Michael Antonhy-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802773 |
Dial, Kevin Baltazar-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1803758 |
Franco, Michael Thomas-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802416 |
Gates, Derick Thomas-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1803020 |
Goldman, Benjamin James-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804807 CR1800034 |
James, Rafey Michael-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804756 |
James, Rafey Michael Sr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804493 |
James, Ray Michael Sr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1804770 |
Janney, Ezra Nathaniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802889 CR1603865 CR1600867 CR1502674 |
Loureiro, Ronald W F Joshua Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1800097 |
Mohamed, Kenneth Amin-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801288 CR1705206 |
Barker, Darrin A-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803221 |
Mattox, Jeanne Lynn-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1802493 CR1800946 CR1604409 |
Ashley Brookens vs Brandon Salus Brookens, Ashley -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110667 |
Ashley Brookens vs Brandon Salus County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110667 |
Ashley Brookens vs Brandon Salus Salus, Brandon -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110667 |
A. Wilson vs. L. Wilson Wilson, Albert George-Plaintiff |
Six | 8:30 a.m. | DR130706 |
A. Wilson vs. L. Wilson Wilson, L. Lynne-Defendant |
Six | 8:30 a.m. | DR130706 |
B. Hudgens vs. C. Damiani Damiani, Christine -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140025 |
B. Hudgens vs. C. Damiani Hudgens, Brian R-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140025 |
C. Daniels vs. S. Daniels County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170748 |
C. Daniels vs. S. Daniels Daniels, Carl -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170748 |
C. Daniels vs. S. Daniels Daniels, Sarah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170748 |
D. Murguia vs. D. Rush Murguia, Dana -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180435 |
D. Murguia vs. D. Rush Rush, Daniel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180435 |
G. Carter vs. M. Bryant Bryant, Morgan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180322 |
G. Carter vs. M. Bryant Carter, Gregory -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180322 |
G. Wilson vs. L. Wilson Wilson, George -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120574 |
G. Wilson vs. L. Wilson Wilson, Lynne -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120574 |
J. Norvell vs. L. Lenhart Lenhart, Loren -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180777 |
J. Norvell vs. L. Lenhart Norvell, Jonell -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180777 |
J. Royse vs. J. Lodes County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170123 |
J. Royse vs. J. Lodes Lodes, Jemimah -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170123 |
J. Royse vs. J. Lodes Royse, Joseph -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170123 |
K. Switzer vs. B. Burt Burt, Brandon -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL060332 |
K. Switzer vs. B. Burt County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL060332 |
K. Switzer vs. B. Burt Switzer, Kelsey -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL060332 |
Matter of: J. Wilcox Jr Davey, Teresa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR170254 |
Matter of: J. Wilcox Jr Edwards, Linda -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | PR170254 |
Matter of: J. Wilcox Jr Wilcox, John Amos Jr-Decedent |
Six | 8:30 a.m. | PR170254 |
M. Gonzalez vs. A. Quezada County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160685 |
M. Gonzalez vs. A. Quezada Gonzalez, Maria Gudalupe-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160685 |
M. Gonzalez vs. A. Quezada Quezada, Alejandro -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160685 |
M. Hall vs. D. Hall Hall, Dina -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170357 |
M. Hall vs. D. Hall Hall, Mark -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170357 |
M. Hines vs. J. Hines Hines, Jane -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170865 |
M. Hines vs. J. Hines Hines, Marvin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170865 |
M. Silva vs. M. Silva Silva, May -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120485 |
M. Silva vs. M. Silva Silva, Michael -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120485 |
N. Launius vs. M. Launius California Public Employees Retirement System-Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL170590 |
N. Launius vs. M. Launius Launius, Meredith -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170590 |
N. Launius vs. M. Launius Launius, Nicholas -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170590 |
P. Saucedo vs. D. Saucedo CA Public Employees' Retirement -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL180105 |
P. Saucedo vs. D. Saucedo Saucedo, Douglas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180105 |
P. Saucedo vs. D. Saucedo Saucedo, Portia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180105 |
R. Botelho vs. J. Schnetzler Botelho, Ryan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180630 |
R. Botelho vs. J. Schnetzler Schnetzler, Jessica -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180630 |
W. Jackson III vs. S. Niggli-Jackson Jackson, William III-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120220 |
W. Jackson III vs. S. Niggli-Jackson Niggli-Jackson, Silvia F.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120220 |
Dickens, Chris David-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1600127 |
Baltzley, Donavan Nathaniel-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1801945 CR1801535 CR1704226 CR1600584 CR1505492 |
Davis, Carl John-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804656 |
Mercuri, Albert Taurus-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR040042S |
Merriman, Michael Jay-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802946 |
Moore, Deshawn Lee-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804490 |
Parshall, Nanci Frost-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805109 |
Pawlyk, James Martin-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1703055 CR1702638 |
Pitts, Niamani I-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1603887 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Ashley Ann-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL120098 |
A. Porter vs. D. Porter Porter, Dana Lenerd-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL120098 |
L. Dewell vs. R. Dewell Dewell, Lisa L.-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL120483 |
L. Dewell vs. R. Dewell Dewell, Ronald -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL120483 |
Bacon, Joseph Kenneth-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801389A CR1702039 |
Bevell, Ronnie Dale-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803323 |
Bjork, Ashley Lynn Jolinda-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1704103 |
Chritton, Vince Lynn-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801649 |
Cross, Robert Charles-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803477 CR1802128 |
Crowe, Patrick Ambrosius-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1702248 CR1404179 |
Dyball, Amanda Francelia-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804835 CR1804229A CR1804212 CR1700096 |
Flinn, Charles Steven-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804889 |
Fordyce, Ginger Renae-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1502831 |
Garcia, Adrian Nicole-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1104891 |
Howarth, Bradly Warren-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804404 |
Krolicki, Peter Jonathan-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804887 CR1804557 CR1804384 CR1502560 |
McCullough, Jason William-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1800619 |
McLean, David Andrew-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1500202 CR1401510A |
Mortimer, Tyler Joseph-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802472 |
Roberson, Shawn DestinLee-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1700197 |
Saracino, James Alessandro-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1700236 |
Stamper, Jason Tate-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804231 |
Vienneau, Allen Paul-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804331 CR1802277 CR1801924 CR1801120 |
Wells, Cody Lamar-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803816 CR1802911 |
Wells, Cody L-Defendant | Five | 9:15 a.m. | TR1314541 TR1300959 TR1214816 TR1214120 TR1202794 CR1804970 CR1801267 CR1705154 CR1603267 CR1403997 |
Williams, Quentin Deon-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804871 |
Aubrey, Eli Grover-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805165 |
Barnes, Molly Faye-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1201762 CR1102501 |
Gyenis, Stephen Michael-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804776 CR1804545 CR1802974 |
Hill, Titus Gerell-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802888 CR1802692 CR1802581 |
Hill, Titus Gerrell-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802561 CR1704605 CR1704233 |
Patmon, Jason J-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804986 |
Torres, Jose Felix-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804990 |
Beideman, John Robert-Defendant | Two | 9:30 a.m. | CR1704127 |
Bennett, Alexander Poy-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801176A CR1603177 CR1601865 CR1403115 |
Carlson, Shannon Rae-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800141 CR1402743 |
Debeni, Davis Allen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804079 |
Fagan, Jesse Steven-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804063 |
King, Robert James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1302826 |
Knapp, Ian Timothy-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804343 |
Lindquist, Matthew Odin-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703524 CR1701184 |
Lowe, Kai Douglas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803781 |
McCurdy, Sally Elaine-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800387 CR1705183 CR1703239 CR1602718 CR1601432 |
Niebling, Jeff Winfield-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804075 |
Santaella, John Victor-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804096 |
Velasco, Daisy Lopez-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1802301 CR1800316 |
Wood, Lillie Marie-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1005199 |
Carranza, Oscar Andres-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1801793 |
Flores, William -Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1602176A |
Garfield, John Wesley-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1803110 CR1802938 CR1703958 CR1403093 |
Hanna, Samantha Leann-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1804346 CR1803257 |
Lane, Gregory Evan-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR021037S |
Leydecker, Timothy Byron-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1802844 |
Nunez, Rudy Ismael-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1802041 |
Parsells, Kristi Lyn-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR085603S CR072483S |
Sims, Leroy Arvie-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1804113 CR1802081 |
Whittington, Ryan Matthew-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1802188B |
HernandezHernandez, Edgar -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1801660 |
Kelly, Justin Alan-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800113 |
Lussow, Jesse Rawlin-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702555A |
Navas, Megan Laura-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1801194 |
Robertson, Phillip James-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803896 |
Sahon, Basilio Queche-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800339 |
Smith, Bryntt Tylor-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802724 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Brad -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Hanna -Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Laura -Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Linda -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Endicott, Raymond -Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brad Endicott vs Linda Endicott Transamerica Retirement Mgmt, 401(a)/401(k) P -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FL090604 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz California Public Employees Retirement System-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Brook -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Kenneth -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Cassalindra Jaime vs Carlos Jaime County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL120354 |
Cassalindra Jaime vs Carlos Jaime Jaime, Carlos -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL120354 |
Cassalindra Jaime vs Carlos Jaime Jaime, Cassaundra F.-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL120354 |
Co of Humboldt vs Christopher Andrews Andrews, Christopher Stewart-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180226 |
Co of Humboldt vs Christopher Andrews County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180226 |
Co of Humboldt vs Christopher Andrews Piehl, Alia Opal-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180226 |
County of Humboldt vs Jonathan Ganey County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180102 |
County of Humboldt vs Jonathan Ganey Ganey, Jonathan Dale-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180102 |
County of Humboldt vs Jonathan Ganey Stillwell, Sarrie D-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180102 |
County of Humboldt vs Jonathan Ganey Stillwell, Shayna -De-Facto Parent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180102 |
Julie Briggs vs Jason Briggs Briggs, Jason Wayne-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL080121 |
Julie Briggs vs Jason Briggs Briggs, Julie Mae-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL080121 |
Julie Briggs vs Jason Briggs County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL080121 |
J. Van Voltenburg vs. C. Sharp County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL110462 |
J. Van Voltenburg vs. C. Sharp Sharp, Crystal -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL110462 |
J. Van Voltenburg vs. C. Sharp Van Voltenburg, Johnny -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL110462 |
L. Walker vs. D. Walker County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180060 |
L. Walker vs. D. Walker Walker, Douglas -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180060 |
L. Walker vs. D. Walker Walker, Lorelei -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180060 |
Armstrong, Cain Nathaniel Key-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804265 |
Bergenske, Gary Arthur-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1803695 CR1502506 CR092865S |
Bianchi, Nicholas Anthony McBroom-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805042 CR1603465 |
Bradford, Christian -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1803643 CR1803128 CR1601200 CR1504624 CR1503004B |
Cady, Nathaniel Christian-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802995A |
Caston, Matthew Gary-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804989 CR1601906 CR1504879 |
Chellew, Zachary Daniel-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804772 CR1802856 CR1802679 |
Cortez, Angel Ramiro-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802522A |
CruzEspinoza, Jose Luis-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805104 |
Macon, Misty Marie-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804803 |
Maggio, Mario Rosario-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802497 |
Ohara, John Philip-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1803768 |
PenalozaAlva, Antonio -Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804397 |
Rafferty, Jasmine Marie-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804891 CR1600033 |
Robinson, Guy Douglas-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805085 |
Sanchez, Armando Garay-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1802522B |
Silva, Michael Wayne-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804636 |
Strange, Joshua Seth-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804227 |
Therres, Jessica Lea-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804357 CR1804210 CR1801290 CR1700240 CR1500265 |
J. Jeffries vs. Humboldt Motorsports 2, LLC Humboldt Motorsports 2, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180506 |
J. Jeffries vs. Humboldt Motorsports 2, LLC Jeffries, Jacob -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180506 |
LVNV Funding LLC vs. C. Belden Belden, Chelsea -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180103 |
LVNV Funding LLC vs. C. Belden LVNV Funding, LLC -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180103 |
L. Winkler vs. St. Joseph Health System Redwood Memorial Hospital of Fortuna-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170147 |
L. Winkler vs. St. Joseph Health System St. Joseph Health System -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170147 |
L. Winkler vs. St. Joseph Health System Winkler, Lon -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170147 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Blue Goose Aviation, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Cal Ore Life Flight, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Gabel, Ken -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Hernandez, Ramon -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Lifeport, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Nesbitt, Margarita -Guardian Ad Litem |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Northern Air, Inc -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Reach Air Medical Services, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Reno Flying Services, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Rodriguez, Mika -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Villa, Mia -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Cavanaugh, Conan -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Chatterton, Randall -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Does 1 - 25 -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Dubiel, Thomas -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Immortal Sunshine LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC People of the State of California -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Proctor, Benjamin -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Sustainable Mountain Center LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
S. Sato vs. Suddenlink Communications Altice USA, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180510 |
S. Sato vs. Suddenlink Communications Sato, Shinji -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180510 |
S. Sato vs. Suddenlink Communications Suddenlink Communications -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180510 |
Statewide Collection Inc vs. T. Johnson Johnson, Tara Lynn-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170217 |
Statewide Collection Inc vs. T. Johnson Statewide Collection, Inc -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170217 |
Osborne, Shawn Jeffrey-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1802669 |
RoqueGalvan, Juan Manuel-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1801962B |
Shields, Jeffrey Franklin Jr-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1804306H |
J. Cain vs. C. Wells Cain, Cammi Marie-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CV180596 |
J. Cain vs. C. Wells Cain, Jerry Allen-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CV180596 |
J. Cain vs. C. Wells Wells, Cody L-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CV180596 |
J. Cain vs. L. Wethington Cain, Cammi -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CV180597 |
J. Cain vs. L. Wethington Cain, Jerry Allen-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | CV180597 |
J. Cain vs. L. Wethington Wethington, Loni -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | CV180597 |
LVNV Funding LLC vs. A. Jones Jones, Arlyn -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170588 |
LVNV Funding LLC vs. A. Jones LVNV Funding, LLC -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR170588 |
L. White vs. J. Riley Riley, Joseph -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR160541 |
L. White vs. J. Riley White, Lindsey -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR160541 |
Matter of: D. Garber Garber, David Michael-Petitioner |
Four | 1:45 p.m. | CV180668 |
Midland Funding LLC vs. M. Gordon Gordon, Michele -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180115 |
Midland Funding LLC vs. M. Gordon Midland Funding LLC -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR180115 |
Midland Funding vs. R. Cole Cole, Russell -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180204 |
Midland Funding vs. R. Cole Midland Fundling LLC -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR180204 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Chin's Cafe and Motel, Inc. -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180008 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Huang, Paul Songpo-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180008 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Kaltman, Paul -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR180008 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Northfield Insurance Company -Intervenor |
Four | 1:45 p.m. | DR180008 |
P. Kaltman vs. Chins Cafe & Motel, Inc Wong, Amy -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180008 |
R. Robertson vs. R. Roberts DDS Pacific Implant, Inc. -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170021 |
R. Robertson vs. R. Roberts DDS Robertson, Robin -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR170021 |
R. Robertson vs. R. Roberts DDS Roberts, Ralph A DDS-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR170021 |
Confidential | Four | 1:45 p.m. | CV180815 |
W. Maxey vs. D. Miller Edward, Judith Williams-Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR140430 |
W. Maxey vs. D. Miller Edward, Judith Williams-Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR140430 |
W. Maxey vs. D. Miller Maxey, Robin -Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR140430 |
W. Maxey vs. D. Miller Maxey, Robin -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR140430 |
W. Maxey vs. D. Miller Maxey, William -Cross Defendant |
Four | 2 p.m. | DR140430 |
W. Maxey vs. D. Miller Maxey, William -Plaintiff |
Four | 2 p.m. | DR140430 |
W. Maxey vs. D. Miller Miller, Don -Cross Complainant |
Four | 2 p.m. | DR140430 |
W. Maxey vs. D. Miller Miller, Don -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR140430 |
W. Maxey vs. D. Miller The Gap Family Pension Plan -Defendant |
Four | 2 p.m. | DR140430 |
Baker, Carolyn Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1805132 |
Jacaway, Lane Korry-Defendant | One | 2 p.m. | CR1502513 |
Newcomb, Brian James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1805154 CR1805133 |
Sarver, Alexander Lee-Defendant | One | 2 p.m. | CR1805020 |
Co of Humboldt vs Michael Johnson Bengtson, Jennifer L.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS070016 |
Co of Humboldt vs Michael Johnson County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS070016 |
Co of Humboldt vs Michael Johnson Johnson, Michael A.-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS070016 |
Co. of Hum. vs. S. Robinson Faherty, Justine B-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS961717 |
Co. of Hum. vs. S. Robinson Humboldt, County Of-Plaintiff |
Eight | 2:30 p.m. | FS961717 |
Co. of Hum. vs. S. Robinson Robinson, Stuart Leith-Defendant |
Eight | 2:30 p.m. | FS961717 |
Donna Stallings vs Jeremy Stallings County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS110463 |
Donna Stallings vs Jeremy Stallings Stallings, Donna -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS110463 |
Donna Stallings vs Jeremy Stallings Stallings, Jeremy -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS110463 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Lucas -Minor |
Eight | 2:30 p.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Lura -Claimant |
Eight | 2:30 p.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Rolland -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Stan -Claimant |
Eight | 2:30 p.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Theresia -Minor |
Eight | 2:30 p.m. | FL120104 |
Rolland Dickey vs Valisha Dickey Dickey, Valisha -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL120104 |
Barnes, Eric -Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1805010A |
Blackwell, Brenna -Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1805009A |
Blackwell, Darin Brody-Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1805009B |
Snyder, Eva -Defendant | Seven | 3:30 p.m. | CR1805010B |
Armstrong, Kenton Davis-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801981 |
Brenard, Joy Elaine-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1803555 |
Cobb, Peggy Lynn-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1800448A |
Condit, Elizabeth Marie-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1704869A |
Fuller, Carrie Marie-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1804742 |
GallardoPrieto, Erendira Martina-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801983A |
Hall, William Joseph-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1802267B |
Holland, Antoinette Suzanne-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801795A |
JohnsonSanchez, Melissa Renee-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801799 |
Jordan, Ryan Wade-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801795B |
Romero, Vincente -Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1801983B |
Rose, Carmen Selina-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1803556A |
Rose, Scott Christopher-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1803556B |
Sanchez, Benjamin Mitchell-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1704869B |
Walker, Ronald Eugene-Defendant | Seven | 3:31 p.m. | CR1800448B |