J U D G E D
Thursday, April 25, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Chao, Shon -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901584 |
Davis, Devon Elizabeth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901703 CR1402981A |
Evenson, Wallace Raymond Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901823 CR1805909 CR1805249 CR1802794 CR1802216 CR1801936 |
Fieseler, Benjamin Gene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901573 CR1805918 CR1803676 CR1800187 CR1501747 CR1500341 |
Flackus, Todd Kirsten-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901514 |
Fullerton, Chase Andrew-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1604229 |
Garrett, Courtney Ann-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901647A |
Gibney, Devin Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800443 |
Hutson, Taylor Kelly-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901606 |
Jones, Tyrone Beuford-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901604 |
Lee, Reginald John-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901612 CR1900196 CR1805867 |
Long, Thomas Dewayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901540B |
Lopez, Marissa Dolores-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901523 |
McNeese, Casei Ryan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901795 CR1901477 CR1704872 |
Nunn, David Bernard Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901614 |
Olson, Jennifer Cheri-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901611 |
Pacheco, Shahjahan Restrepo-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901520 |
Pena, Armando -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802994 |
Robinson, Michael Wray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805388 |
Sellers, Harmony Noel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801562 CR1701522 |
Stanshaw, Jeanne Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901590B CR1803246 |
Stegmaier, Jeffrey Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901605 |
Tyler, Megan Beth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901592 |
White, Ronald Lee Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901702 |
Crossland, Triston Louis-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900607A CR1704428 |
Flores, Madelyn Patricia-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900655B CR1900607B CR1803078 |
Friend, Ryan Matthew-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805279 |
Hoyt, Jeremiah Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605415 |
Landowski, Ryan Taylor-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900607C CR1805703 |
Nelson, Andrew Joseph-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901779 CR1804638 CR1701345 CR1404310 |
Osenbaugh, Jesse Daniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901599 CR1800419 |
Redin, Christopher Shawn-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1700276 |
Anderson, Melissa Claire-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804910A |
Chang, Joseph -Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804333 |
Chase, Shiloh John-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1900519 CR1802143 |
C. Jordan vs. R. Jordan Jordan, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
C. Jordan vs. R. Jordan Washington, Candace Kay-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
E. Stone vs. A. Dixon Dixon, Alexander -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190078 |
E. Stone vs. A. Dixon Stone, Emily -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190078 |
J. Jacquez vs. A. Jacquez Jacquez, Angelina -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170714 |
J. Jacquez vs. A. Jacquez Jacquez, Jaime -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170714 |
J. Whipple vs. A. Whipple County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120092 |
J. Whipple vs. A. Whipple Still, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120092 |
J. Whipple vs. A. Whipple Whipple, Andrew -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120092 |
J. Whipple vs. A. Whipple Whipple, Andrew -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120092 |
J. Whipple vs. A. Whipple Whipple, Daimien -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL120092 |
K. Kehm vs. S. Barajas Barajas, Isaiah -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas Barajas, Sergio -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
K. Kehm vs. S. Barajas Kehm, Katherine M-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110479 |
Matter of: J. Wilcox Jr Davey, Teresa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR170254 |
Matter of: J. Wilcox Jr Edwards, Linda -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | PR170254 |
Matter of: J. Wilcox Jr Wilcox, John Amos Jr-Decedent |
Six | 8:30 a.m. | PR170254 |
Matter of: R. Casillas Casillas, Richard Hugo-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR120239 |
Matter of: R. Casillas Casillas, Steven -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR120239 |
Matter of: R. Casillas Klein, Rick -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR120239 |
Matter of: R. Casillas Klein, Sara L-Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR120239 |
Matter of: R. Casillas O'Malley, Erin -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR120239 |
N. Tejeda vs. J. Martinez Martinez, James R-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP110122 |
N. Tejeda vs. J. Martinez Tejeda, Nayelli -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP110122 |
P. Bachemin vs. C. Bachemin Bachemin, Paul -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190083 |
P. Bachemin vs. C. Bachemin Smith, Cynthia -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190083 |
Moreno, Leonicio Ramon-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1603854 CR1402915 |
Morenomunguia, Leonicio Ramon-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805820 |
Wickerd, Michael Samuel-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1700862 CR1700059 |
Yang, Seng -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1800127 |
Matthews, Melvin Dwayne Jr-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803214 CR1801307 CR1800302 CR1705277 CR1704832 CR1702609 |
McCann, Jaimie Logan-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804829 |
Mendez, Bryan Isaic-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1703769 |
Pitts, Niamani I-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900997 CR1603887 |
Daniels, Jack Kyle-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804514 |
Garner, Carnell Demon-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901738 CR1805746 CR1804121 CR1502083 |
Howatt, Arthur John-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900496 |
Howatt, Arthur John Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900611 |
Lee, Jerry Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901667 CR1901021 |
Madonia, Ezekiel Xanthos-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901681 |
Neal, Erik F-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803657 CR1803426 CR1802657 CR1801301 |
Neal, Erik Francis-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805276 CR1801184 CR1800893 |
Simas, Katie Ann-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900044A CR1703679 CR1703678 |
Stamper, Jason Tate-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900215 CR1804231 |
Sunderland, Chad Eric-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900044B CR1801127 CR1700027 |
Timm, Richard Gordon-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900870 |
Vogel, Raymond Sean-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805273 |
White, Kevan Bruce-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901749 |
Allen, David Ray Eugene-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901418 CR1804252 CR1602608 |
Cameron, Timothy Ray-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801651 |
Earl, Wesley Emerson-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803285 CR1803284 CR1803019 CR1704090 CR1601792 |
Frank, Jesse A-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1802847 |
Frank, Jesse Alan-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1901820 CR1901527 CR1901442 CR1803995 CR1802752 |
Gabriel, Jacob Webber-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1705314 |
Haley, Brandon Ray-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900126 CR1802279 |
Howell, Juanita -Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1803066 |
Jensen, Tyler Scott-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900970 CR1802275 CR1601781 |
Jorgensen, Jonathan Pierce-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1701678 |
Mata, David Alessandro-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1900885 |
Ranger, Judy Lynn-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804180 |
Sherer, Kenneth Edward-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801163 CR1602036A |
Smith, James Thomas-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR054832S |
Solares, Silvia Maria Lara-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1801431 |
Sousa, Angel Elizabeth-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1804865 |
Sweeney, Ashlyn Marie-Defendant | Two | 9:15 a.m. | CR1704265B |
Confidential | Three | 9:30 a.m. | CV190356 |
CanasPumay, Juan Gabriel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900317 CR1802131 |
Castoral, Clifford A-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804649 |
Coyne, Kevin Patrick-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900087 CR1504742 |
Dennon, Jasen Michael-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804385 |
Edwards, Shelly Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900016 CR1802699 CR1505619 |
Fansler, Zacharie James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900212 |
Hancock, John Alden Andrew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1603257A |
IrvineMckeown, Nikolas Joran-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805836 |
Knobelock, Lemonte Anthony-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803386 CR1803385 |
Matos, Michael -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805651 |
Mello, Joseph Armas-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900596A |
Metheny, Rick Wayne-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803400 |
Metheny, Ricky Wayne-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800215 CR1503029 |
Meyer, Hernan -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804455 |
Potts, Michael Charles-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803971 CR1602935 |
Seres, Zion Elizabeth-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900038 |
Ziegler, Timothy Allen-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901338 |
Benedict, Marshall Craig Jr-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1003064 |
Campbell, Lisa Dawn-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900184 |
Davis, Kenneth Steven-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1702567 |
Deveraux, Tiffany Nicole-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1602533A |
Enloe, Clifford Andrew-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1900824 CR1900384 |
Ferguson, Donald Thomas-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901130 CR1901037 CR1601221 |
Hinrichs, Pamela Roberts-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1805513 CR1805197 |
Hooven, Aaron Chris-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1804175 |
Logan, Shawn -Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1805124 CR1703555 |
Martin, Stormee RoseGodinez-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1803784 |
Mathes, Peggy Ann-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1802118 |
Wojcik, Daniel Michael-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1200640A |
Ziegler, Timothy Allen-Defendant | Two | 10:15 a.m. | CR1901063 |
Awan, Wajahat Javed-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802454 |
GarciaVielma, Alberto -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803661 |
Gonzales, Crystal Anita-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1704107 |
Gray, Pamela Joy-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805006 |
Lemi, AllanTyson Kaimana-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802433 |
Moreno, Anthony Luz-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803261 |
Ortiz, Juan Martinez-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802879 |
Regelin, Justin Scott-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804354 |
Spott, Seeley Lane III-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702503 |
Tovar, Melinda Ann-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800938 |
C. Capolupo vs. Humboldt Area CHP Capolupo, Carrie -Plaintiff |
Four | 10:30 a.m. | DR190055 |
C. Capolupo vs. Humboldt Area CHP Humboldt Area CHP -Defendant |
Four | 10:30 a.m. | DR190055 |
B. Smith vs. W. Sand County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL190123 |
B. Smith vs. W. Sand Sand, William -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL190123 |
B. Smith vs. W. Sand Smith, Brittany -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL190123 |
Co of Humboldt vs Andrew Bednar Bednar, Andrew T-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS110298 |
Co of Humboldt vs Andrew Bednar County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS110298 |
Co of Humboldt vs Andrew Bednar Mausa, Jennifer L-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS110298 |
Co of Humboldt vs Jason Lorenzen County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS120084 |
Co of Humboldt vs Jason Lorenzen Humphrey, Alyssa L-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS120084 |
Co of Humboldt vs Jason Lorenzen Lorenzen, Jason S-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS120084 |
Co of Humboldt vs Robert Hilderbrand III County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180256 |
Co of Humboldt vs Robert Hilderbrand III Hilderbrand, Robert Daniel III-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180256 |
Co of Humboldt vs Robert Hilderbrand III Markowitz, Eva -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180256 |
Co of Humboldt vs Timothy Settles County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180326 |
Co of Humboldt vs Timothy Settles Ervin, Hailey Lynn-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180326 |
Co of Humboldt vs Timothy Settles Settles, Timothy Lee-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180326 |
Co of Mendocino vs Christopher Anderson Anderson, Christopher J-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190083 |
Co of Mendocino vs Christopher Anderson Bradley, Amber -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS190083 |
Co of Mendocino vs Christopher Anderson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS190083 |
Co of Mendocino vs Christopher Anderson County of Mendocino -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190083 |
County of Humbolt vs. Ryan Jordan Allen, Michelle L-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS020121 |
County of Humbolt vs. Ryan Jordan County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS020121 |
County of Humbolt vs. Ryan Jordan Jordan, Ryan W-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS020121 |
C. Palmer vs. F. Swenson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL170427 |
C. Palmer vs. F. Swenson Palmer, Charles -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL170427 |
C. Palmer vs. F. Swenson Swenson, Felicia -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL170427 |
D. McInerney vs. J. McInerney County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL020045 |
D. McInerney vs. J. McInerney McInerney, Diane Marie-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL020045 |
D. McInerney vs. J. McInerney McInerney, Jeremy -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL020045 |
Larry Roth vs Heaven Roth County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Robert Colburn Electric, Inc -Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Roth, Heaven R-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Roth, Larry R Jr-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Western Electrical Conractors Association(WECA)-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FL140349 |
M. Flores vs. M. Flores County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL130059 |
M. Flores vs. M. Flores Flores, Marisa Genelly-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL130059 |
M. Flores vs. M. Flores Flores, Michael Ryan-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL130059 |
N. Xiong vs. C. Vang County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS961611 |
N. Xiong vs. C. Vang Vang, Chao -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS961611 |
N. Xiong vs. C. Vang Xiong, Neng -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS961611 |
Sarah Mackley vs Mark Newcomb County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS120229 |
Sarah Mackley vs Mark Newcomb Mackley, Sarah -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS120229 |
Sarah Mackley vs Mark Newcomb Newcomb, Mark -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS120229 |
S. Hodgin vs. T. Hodgin County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180428 |
S. Hodgin vs. T. Hodgin Hodgin, Steffine -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180428 |
S. Hodgin vs. T. Hodgin Hodgin, Thomas -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180428 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. Anderson, Melissa -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. Lyman, John A Jr-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS090249 |
State of Arizona vs. J. Lyman Jr. State of Arizona -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS090249 |
T. Davis, Jr. vs. H. Bolanos-Escobar Bolanos, Hance P.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180611 |
T. Davis, Jr. vs. H. Bolanos-Escobar County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180611 |
T. Davis, Jr. vs. H. Bolanos-Escobar Davis, Thomas Cliffton Jr.-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180611 |
Aiton, Todd Aaron-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1901454 CR1900145A |
Anguiano, Alberto Rafael-Defendant | One | 1:30 p.m. | 95CR0194S |
Jackson, Ernest Eugene Jr-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1703320 |
Machado, Alvin Cody-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1901429 CR1701864 |
Severns, Edmund Eugene-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1801536 |
People vs. $36,472.00 US Currency $36,472 US Currency -Defendant |
Two | 1:30 p.m. | CV180861 |
People vs. $36,472.00 US Currency Jackson, Franklin A-Respondent |
Two | 1:30 p.m. | CV180861 |
People vs. $36,472.00 US Currency People of the State of CA -Plaintiff |
Two | 1:30 p.m. | CV180861 |
People vs. $36,472 U.S. Currency $36, 472 US Currency -Respondent |
Two | 1:30 p.m. | CV180805 |
People vs. $36,472 U.S. Currency Hendrich, Jeffrey -Claimant |
Two | 1:30 p.m. | CV180805 |
People vs. $36,472 U.S. Currency People of the State of California -Petitioner |
Two | 1:30 p.m. | CV180805 |
Boone, Joshua Lamarr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805831 |
Groff, Thomas Edwin Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1803374 CR1803373 CR1704069 CR1702044 CR1401698 |
Hamrick, Brandt Alan-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1703972 |
Hanna, Samantha Leann-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804346 CR1803257 |
Hendrich, Jeffrey Hamilton-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805668A |
Hooven, Aaron Chris-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1804175 |
Jackson, Franklin Allen-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1805668B |
Lamberson, Andrew James Jr-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1700946B CR1602755 |
Leydecker, Timothy Byron-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1802844 |
MacDonald, Tabatha Lyn-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1506012B |
Ownbey, Corey Ray-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900145B |
Rincon, Arthur David-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1901783 CR1901581 |
Wildman, Jeremy Dean-Defendant | Two | 1:30 p.m. | CR1900621 CR1603056 CR1601568 CR1504689 |
Diltz, Tyler James-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901843 |
Hempe, Thomas Earl-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901865 CR1803185 CR1602581 |
Himmelberger, Dominique Isiah-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901670A CR1900557 |
James, Amy Nicole-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901846 |
Jordan, Ryan Wade-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901842 CR1901180A CR1802368 CR1801481B |
McCaslin, Trena Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901844 |
Vitolo, Darin Blaine-Defendant | One | 2 p.m. | CR1901866 CR1701368 |
Matter of: C. Grate Dailey, Barbara -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170151 |
Matter of: C. Grate Grate, Carolyn E-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170151 |
Matter of: C. Oldham Oldham, Clyde J-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180263 |
Matter of: C. Oldham Oldham, Ray -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180263 |
Matter of: C. Schafer City Ambulance of Eureka -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180130 |
Matter of: C. Schafer Howard, John -Executor |
Six | 2 p.m. | PR180130 |
Matter of: C. Schafer Schafer, Carol Lee-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180130 |
Matter of: D. Graham Graham, Donald Allen-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: D. Graham Graham, Faye -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: D. Graham Graham, Stephen -Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR160214 |
Matter of: D. McGillivray Hindman, Robert A-Objector |
Six | 2 p.m. | PR120035 |
Matter of: D. McGillivray McAuley, James W-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR120035 |
Matter of: D. McGillivray McGillivray, Dwight J-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR120035 |
Matter of: D. McGillivray McGillivray, Gerald Jr-Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR120035 |
Matter of: D. McGillivray McGillivray, Gloria -Objector |
Six | 2 p.m. | PR120035 |
Matter of: D. McGillivray McGillivray, Gloria -Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR120035 |
Matter of: D. Miller Badzik, Pamela -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190071 |
Matter of: D. Miller Miller, Donna Lee-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190071 |
Matter of: G. Kinkade Dept. of Health Care Services -Previous Creditor |
Six | 2 p.m. | PR140280 |
Matter of: G. Kinkade Kinkade, Glen -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR140280 |
Matter of: G. Kinkade Kinkade, Grant -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR140280 |
Matter of: G. Taylor Taylor, Gladys L-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170334 |
Matter of: G. Taylor Taylor, Steven L-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170334 |
Matter of: L. Gardner Gardner, Kenneth -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180066 |
Matter of: L. Gardner Gardner, Leland -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180066 |
Matter of: M. Chambers Chambers, Mary Gloria-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180208 |
Matter of: M. Chambers White, Lori Ann-Executor |
Six | 2 p.m. | PR180208 |
Matter of: M. Landing Landing, Mathew -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180114 |
Matter of: M. Landing Landing, Michael D-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180114 |
Matter of: M. Landing Wells Fargo Bank,N.A. -Previous Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180114 |
Matter of: P. Rice Rice, Julie -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190077 |
Matter of: P. Rice Rice, Leslie -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190077 |
Matter of: P. Rice Rice, Michael -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190077 |
Matter of: P. Rice Rice, Phyllis Jean-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190077 |
Matter of: P. Rice Santos, Holly -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190077 |
Matter of R. Alves Alves, Betty Joy-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180080 |
Matter of R. Alves Alves, Raymond Eugene-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180080 |
Matter of: S. Amirault American Express National Bank -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180295 |
Matter of: S. Amirault Amirault, Christopher -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180295 |
Matter of: S. Amirault Amirault, Steven John-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180295 |
Matter of: S. Amirault Community Credit Union of So. Hum -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180295 |
Matter of: S. Lindstrom AscensionPoint Recovery Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR180180 |
Matter of: S. Lindstrom Lindstrom, Kim -Executor |
Six | 2 p.m. | PR180180 |
Matter of: S. Lindstrom Lindstrom, Sondra Helen-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180180 |
Matter of: The Robert St. Peters 2018 Trust Medina, Lyzandra -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190068 |
Matter of: The Robert St. Peters 2018 Trust St Peters, Robert -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190068 |
Matter of: The Robert St. Peters 2018 Trust St Peters, Shannon Bree-Respondent |
Six | 2 p.m. | PR190068 |
Matter Of: A. Madden Madden, Adrian -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR010253 |
Matter Of: A. Madden Madden, Lorie -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR010253 |
Matter of: A. Roberts Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR140148 |
Matter of: A. Roberts Roberts, Ann G.-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR140148 |
Matter of: D. Silva Humboldt County Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR180168 |
Matter of: D. Silva Silva, Diane -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180168 |
Matter of: D. Silva Silva, Michael Foustine-Objector |
Six | 2:15 p.m. | PR180168 |
Matter of: J. Curtis Curtis, Joan -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190069 |
Matter of: J. Curtis Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190069 |
Matter of: J. Eberhardt Eberhardt, John Dave-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180017 |
Matter of: J. Eberhardt Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180017 |
Matter of: L. Silva Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190061 |
Matter of: L. Silva Silva, Linda -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190061 |
Matter of M. Stevenson Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR140002 |
Matter of M. Stevenson Stevenson, Mary -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR140002 |
Matter of: S. Morrison Hassenfritz, Jolene -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190073 |
Matter of: S. Morrison Morrison, Silas Frank-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190073 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR190070 PR190020 PR180026 PR170042 PR160365 PR150297 PR140306 PR140115 PR140065 PR130238 PR120003 PR060016 PR050027 |