J U D G E D
Tuesday, Aug. 6, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Barsanti, William Robert-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1605352 |
Bennett, Robert Harley-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701109 |
Brooks, Scott Risling-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902990 |
Chamberlain, Fallon Irene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR094474S |
Frizzell, Jeffrey George Phillip-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902458 CR1700524 |
George, Travis Randell-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900892 CR1802574 |
HernandezGarcia, Alejandro -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903374 |
Hunter, Armand Deontray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902499 |
Mastin, Michael Stephen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903413 |
McLain, James Melvin-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903048 |
Meinhart, Jason Aaron-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902894 |
Mercer, Roxanne -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902616 CR1900977 CR1805869 CR1802817 CR1702407 |
Powers, Daniel Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701277 |
Rocheleau, Iris Dorene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902218 CR1703878 CR1503634 |
Seymour, Stephenie Kay-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903596 |
Simar, John Wesley-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903508 CR1902033 |
Smith, Jason John-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1300150B |
Springs, Ralph Otis Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903465 |
Therres, Jessica Lea-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903431 |
Viveiros, Luke McCane-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903432 CR1802806 |
Barber, Eric Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802875 |
Harvey, Sirrena Lea-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1801956A |
Hensley, Bret Aaron-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901894 CR1901841 CR1702474 |
Johnson, Jorge Sanchez-Defendant | Five | 8:30 a.m. | TR1900045 CR1902791 CR1902526 CR1902356 |
Reynolds, William Zane-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900650 CR1900407 CR1801956B CR1800683 |
Craig, Dustin Dartanuan-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804927A CR1804185 CR1803790 CR1704495 CR1702447 CR1601422 |
Neal, Erik F-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1803657 CR1803426 CR1802657 CR1801301 |
Neal, Erik Francis-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1805276 CR1801184 CR1800893 |
C. Higgins vs. A. Escareno County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL050404 |
C. Higgins vs. A. Escareno Escareno, Alvaro -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL050404 |
C. Higgins vs. A. Escareno Escareno-Higgins, Minor -Minor |
Six | 8:30 a.m. | FL050404 |
C. Higgins vs. A. Escareno Higgins, Christina -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL050404 |
C. Jordan vs. R. Jordan Jordan, Robert -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
C. Jordan vs. R. Jordan Washington, Candace Kay-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140355 |
C. Walton vs. R. Hodnett Hodnett, Roy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190320 |
C. Walton vs. R. Hodnett Walton, Chantal -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190320 |
D. Dolf vs. B. Dolf CalSTRS -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL190005 |
D. Dolf vs. B. Dolf Dolf, Benjamin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190005 |
D. Dolf vs. B. Dolf Dolf, Dawnine -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190005 |
E. Eschker vs. K. Eschker Eschker, Erick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180784 |
E. Eschker vs. K. Eschker Eschker, Kathleen -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180784 |
J. Arbaugh vs. C. Bellis Arbaugh, Joshua -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL120320 |
J. Arbaugh vs. C. Bellis Bellis, Cija -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL120320 |
J. Arbaugh vs. C. Bellis County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL120320 |
K. Chambers vs. D. Chambers Chambers, Dorothy Loree-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160418 |
K. Chambers vs. D. Chambers Chambers, Kelton John-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160418 |
K. Chambers vs. D. Chambers County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160418 |
Matter of: Davenport Minors Davenport-Bear, Victoria -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR080252 |
Matter of: Davenport Minors Davenport, Chelsea M-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR080252 |
Matter of: Davenport Minors Davenport, Riley K-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR080252 |
Matter of: Davenport Minors Deceased -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR080252 |
Matter of: Davenport Minors Garcia, Thomas -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR080252 |
Matter of: Davenport Minors Garcia, Trisha L-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR080252 |
M. Cooper vs. T. Cooper Cooper, Michael -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190003 |
M. Cooper vs. T. Cooper Cooper, Theresa -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190003 |
M. Havens vs. T. Keffer Havens, Mason Watson-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170763 |
M. Havens vs. T. Keffer Keffer, Tosha Alexandra-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170763 |
Natalia Hill vs Mark Hill County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL180243 |
Natalia Hill vs Mark Hill Hill, Mark -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180243 |
Natalia Hill vs Mark Hill Hill, Natalia -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180243 |
N. Wild vs. K. Wild Wild, Keejon -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190082 |
N. Wild vs. K. Wild Wild, Nicole -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190082 |
R. Dees vs. M. Dees Dees, Michele -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180861 |
R. Dees vs. M. Dees Dees, Richard -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180861 |
S. Vincent vs. K. Vincent County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL160097 |
S. Vincent vs. K. Vincent Vincent, Kenny -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160097 |
S. Vincent vs. K. Vincent Vincent, Sarah -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160097 |
T. Miner vs. J. Spadafora Miner, Tiffany -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180401 |
T. Miner vs. J. Spadafora Spadafora, Joshua -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180401 |
Heal, Jennifer Maxine-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1901110 CR1804191 |
Robinson, Keith Oliver-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900522 |
Vang, Nou Kia-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804597 |
Winslow, Victoria Celeste-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805470 CR1801417 |
Law, Bonnie Gaye-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1802092 CR1801200B CR1603880 |
McTigue, Patrick William Francis-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1803132 |
Olan, Teresa Roseann-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900901 |
C. Daniels vs. S. Daniels County of Humboldt -DCSS |
Six | 9 a.m. | FL170748 |
C. Daniels vs. S. Daniels Daniels, Carl -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL170748 |
C. Daniels vs. S. Daniels Daniels, Sarah -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL170748 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Pimentel, Nathan -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL130242 |
K. Swenson vs. N. Pimentel Swenson, Kammi -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL130242 |
Zuniga, Elyssa Viola-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801776 |
Ables, Melissa Marie-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1506027 |
Burrow, Tyler Thomas-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901190 CR1803762A |
Carr, Serena Renee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903100 CR1703172 CR1305278 CR1303624 |
Dutcher, Paige Leanne-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900441 |
French, Shonna Renee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805303 |
Howard, Andrew Louis-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR990420S |
Hutson, Taylor Kelly-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901606 |
Land, Brandy Anne-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901925A CR1805507 CR1704497 CR1602318 CR1602074 |
Long, Thomas Dewayne-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901540B CR1804160 CR1804159 CR1803061B CR1703080 CR1400499 CR1305297B |
Ostlund, Lance Eric-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903463 CR1902789 CR1902672 CR1802616 CR1802363 |
Owens, William Christian-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802334 CR1801442 |
Rucker, Dusty Ray-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901991 |
Shepard, Ervin Leroy-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903459 CR1902839 |
Smiley, Thomas Heath-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801062 |
Whipple, Andrew Richard Sr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805694 CR1805580 CR1600469 |
Widmark, Israel David-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900412 |
Wright, Charles Timothy-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903671 CR1903458 CR1902828 |
Wright, Charles Timothy Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801234 CR1800531 |
Zanelli, Denise Kelly Dome-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901925B |
Zuniga, Elyssa Viola-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1800830 |
Casarez, Elijah Rashaun-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902944A |
Norton, Justin Edward-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903171 |
Payne, Jason Luther-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903502 CR1903174B |
Renfro, Ashley Laura-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1404909 |
Ridley, Steven Micheal-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903113 CR1600607 |
Rogers, Russell Ray-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903358 CR1902944B |
Sanchez, Daniel Pacheco-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903614 CR1903455 |
Whitmore, Casey Charles-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902464 |
Arango, Ariel Christoffer-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900187 |
Balke, Brian Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900881A CR1805863 |
Bengtson, Matthew Robert-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903044 |
Brewer, Vincent Duane-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805632 CR1801330 CR1704831 |
Burns, Kyle Winfield-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902021 |
Feack, George Clifford-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901438 |
Ferrington, David William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901317 |
Fontillas, Chester Gregory-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902191 |
George, John Patrick-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901709 CR1900732 CR1900527 CR1704835 |
Gerard, Gregory Carl-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902453 |
Manzo, Silvia Maribel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903448 CR1902446 |
Matilton, Kyle Milton-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900008 CR1505812 |
Murray, Nayena Rosa-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901145 |
Olson, Dan Olen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901354 |
Perez, Chenda -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902523 |
Sienicki, Bering C Andrew-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902275 |
Tibbles, Tyler William-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902352 |
Vedborg, Hans Willem Larsen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902243 |
Zidell, Steven Glenn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902455 |
Campbell, Lisa Dawn-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900184 |
Lloyd, Charles Richard-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902148 |
Reed, Gregory Jonathan-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903030 CR1901659 |
Ruther, Sean Casey-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901363 CR1900868 CR1900190 CR1804642 CR1804422 CR1802333 |
Tardy, Reed Raymond-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1703607 |
Tavares, Kaitlin Alexis-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802308 |
Yang, Roger -Defendant | Eight | 10:30 a.m. | TR1904573 |
Renfro, Johnny -Defendant | One | 1:28 p.m. | CR1804100 CR1802855 |
Renfro, Johnny Mack-Defendant | One | 1:28 p.m. | CR1902845 CR1900162 |
Jones, Amanda Marie-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1701195 |
Amy Long vs. Kevin Long County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL080608 |
Amy Long vs. Kevin Long Long, Amy S-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL080608 |
Amy Long vs. Kevin Long Long, Kevin D-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL080608 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz California Public Employees Retirement System-Claimant |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Brook -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Brook Cruz vs Kenneth Cruz Cruz, Kenneth Adam-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL130294 |
Co of Humboldt vs Homer Kelly County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180058 |
Co of Humboldt vs Homer Kelly Kelly, Homer Patrick-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180058 |
Co of Humboldt vs Homer Kelly Kimball, Cheri Danielle-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180058 |
Co of Humboldt vs Sara Bean Bean, Sara N-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS190082 |
Co of Humboldt vs Sara Bean County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS190082 |
Co of Humboldt vs Sara Bean Crog, Patrick M-Other Parent-Father |
Eight | 1:30 p.m. | FS190082 |
C. Palmer vs. F. Swenson County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL170427 |
C. Palmer vs. F. Swenson Palmer, Charles -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL170427 |
C. Palmer vs. F. Swenson Palmer, L & C -Minor |
Eight | 1:30 p.m. | FL170427 |
C. Palmer vs. F. Swenson Swenson, Felicia -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL170427 |
D. Mendez vs. J. Solano Mendez-Herrera, Daisy Jacqueline-Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL150377 |
D. Mendez vs. J. Solano Solano, Jose -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL150377 |
R. Garcia vs. R. Garcia County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL170386 |
R. Garcia vs. R. Garcia Garcia, Ruby -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL170386 |
R. Garcia vs. R. Garcia Garcia, Rudy -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL170386 |
T. El-Idrissi vs. S. Gorman County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180393 |
T. El-Idrissi vs. S. Gorman El-Idrissi, Tariq -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180393 |
T. El-Idrissi vs. S. Gorman Gorman, Sarah -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180393 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Kirkpatrick, Valerie -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Von Pate, Devine -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL180305 |
Confidential | Eight | 1:30 p.m. | CV190480 |
K. Anderson vs. State of California All Phase Excavating & Construction , Inc.-Cross Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California Anderson, Kyle Alden-Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California City of Eureka -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California County of Humboldt, Department of Public Works-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California Deleon, Michael Edward (Doe 1)-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California Moore, Kayle -Creditor |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California Moore, Shannon -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California Ranney, Selena Nicole-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California State Compensation Insurance Fund -Claimant |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California State of California, Department of Transportation-Cross Complainant |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
K. Anderson vs. State of California State of California, Department of Transportation-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR120609 |
Cardoza, Linda Sue-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1902694 |
Christensen, Robert William-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1902177 |
Lamberson, Andrew James Jr-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1700946B CR1602755 |
Martin, Blaine Richard-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903321C |
McManus, Joshua Adam-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1704189 |
Ruther, Sean Casey-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1901363 CR1900868 CR1900190 CR1804642 CR1804422 CR1802333 |
Bennett, Sherry Jo-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903371A |
Clark, Justin Gilmore-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903524A CR1903523 CR1903521 CR1902992 CR1801789 CR1704644 |
Diaz, Peter Gabriel III-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903105 CR1803747 CR1704775 |
Espitia, Maximo -Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1702513 CR1702113A |
Grzymski, Jessica Darlene-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903267A CR1802733A |
Hall, Daniel Morgan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902904 |
Mann, Travis Robert-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903371B |
McDaniel, Michelle Lynn-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1803249 |
Nyambi, Tita Nyandja-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903522 CR1903480 CR1903319 CR1800989 |
Owen, Saeed Micheal-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902958 CR1805857 |
Paquette, Mia Lee-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901979 |
Rau, Joshua Dale-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903267B CR1903261 |
Thurmond, Wesley Douglas-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902539 |
Urbano, Lucas Trinidad-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901942 CR1901341 CR1900198 |
Vogt, Mathew Mike-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902732 CR1900998 |
Wade, Michael Anthony-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903601 |
Workman, Anthony Ryan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903532 CR1903503 CR1903475 |
Bennett, Alexander Poy-Defendant | One | 1:31 p.m. | CR1902752 |
Crews, Harvey Robert Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1801058 CR1800650 CR1404817 |
Foster, Lennot Natris-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903662 CR1602916 |
Pachecoquijada, Manuel Alejandro-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903665 |
Pratt, Daniel Jr-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903663B |
Sonnier, John Conrad-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903660 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson III Carlson, Daisy M.-Other Parent-Mother |
Eight | 2:30 p.m. | FS040656 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson III Carlson, Thomas W III-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS040656 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson III County of Del Norte -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS040656 |
Co of Del Norte vs Thomas Carlson III County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS040656 |
Larry Roth vs Heaven Roth County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Robert Colburn Electric, Inc -Claimant |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Roth, Heaven R-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Roth, Larry R Jr-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
Larry Roth vs Heaven Roth Western Electrical Conractors Association(WECA)-Claimant |
Eight | 2:30 p.m. | FL140349 |
Leslie Graff vs Tyrum Dean County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FS180288 |
Leslie Graff vs Tyrum Dean Dean, Tyrum Herbert-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FS180288 |
Leslie Graff vs Tyrum Dean Graff, Leslie L-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FS180288 |
M. Castro Polo vs P. Castro Polo Castro, Marysa -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL140558 |
M. Castro Polo vs P. Castro Polo Castro, Pierre -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL140558 |
M. Castro Polo vs P. Castro Polo County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL140558 |
M. Dean vs. T. Dean County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL160066 |
M. Dean vs. T. Dean Dean, Maegan -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL160066 |
M. Dean vs. T. Dean Dean, Tyrum -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL160066 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Ladybug Herbal Sanctuary Co-op -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Ladybug Herbal Sanctuary Co-op, Inc -Cross Complainant |
Four | 4 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Redwood Capital Bank -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Shultz, Jonathan -Cross Complainant |
Four | 4 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Shultz, Jonathan -Cross Defendant |
Four | 4 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Shultz, Jonathan -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Smith, Lori -Cross Defendant |
Four | 4 p.m. | DR180827 |
L. Smith vs. J. Shultz, et al. Smith, Lori -Plaintiff |
Four | 4 p.m. | DR180827 |
M. Hilliard vs. R. Holsinger Hilliard, Monnique -Plaintiff |
Four | 4 p.m. | DR170237 |
M. Hilliard vs. R. Holsinger Holsinger, Ralph -Cross Defendant |
Four | 4 p.m. | DR170237 |
M. Hilliard vs. R. Holsinger Holsinger, Ralph -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR170237 |
M. Hilliard vs. R. Holsinger Sargent, Christopher -Cross Complainant |
Four | 4 p.m. | DR170237 |
M. Hilliard vs. R. Holsinger Sargent, Christopher -Defendant |
Four | 4 p.m. | DR170237 |