J U D G E D
Wednesday, Aug. 7, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Falconer, Nicolas Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702857 |
Gray, Brandee Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901371 CR1805870 |
Hotaling, Tyler Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903466 |
Howard, Kyli Alese-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900749 CR1803807A CR1703261A |
Howard, Kyli Alise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803183 |
Mallett, Chad Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900521 CR1803207 |
Milligan, Misty Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803392 CR1700030 CR1504636 CR1504311 |
Omstead, Angelique SophiaMarie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903433 CR1902391 CR1805576 CR1802383 CR1401451 |
Page, Ronald Eugene Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704196 CR1605816 |
Pennington, Halie Sorrel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804868 |
Pierce, Nathaniel Dale-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903517 CR1602197 |
Potter, Monty Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903414 |
Rodriguez, Rosa Maria-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802947 |
Rouse, Tyrus Tyrone Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805096 |
Stevens, Darin Patrick-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702825 |
Zenda, Anthony Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903010 CR1803459 |
Frederickson, David William-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900269 |
Gates, Derick Thomas-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1803020 |
Hafdahl, Paula Lynn-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901642 |
Hardy, Ronald Okeefe Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802123 |
Harrigan, Scott Daniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902537 CR1802192 |
Hensley, Bret Aaron-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1901894 CR1901841 CR1702474 |
Hostler, Kristi Caprice-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902459 CR1901232 CR1602855 |
Landowski, Ryan Taylor-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900607C |
Miller, Jeffery Cody-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902239A CR1705346 |
Miller, Jeffrey Cody-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902263 CR1902240 |
Ramos, Ed Jessie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902239B |
Ziegler, Timothy Allen-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901063 |
Carmona, Jose Roberto-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1703462 CR1700466 CR1101160 |
Cornejobecerra, Rolando -Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901329A |
Dockstader, Crystal Linda-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901329B |
A. Manzi vs. P. Newmaker Mlanzi, Arlene -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190545 |
A. Manzi vs. P. Newmaker Newmaker, Patty -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190545 |
C. Chastain vs. F. Wall Chastain, Cassandra -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190325 |
C. Chastain vs. F. Wall Wall, Franklin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190325 |
D. Weist vs. C. Lee Lee, Corey James-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190557 |
D. Weist vs. C. Lee Weist, Dana M-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190557 |
J. Bayless vs. K. Bayless Bayless, Jennifer R-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL090563 |
J. Bayless vs. K. Bayless Bayless, Kevin M.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL090563 |
J. Bayless vs. K. Bayless County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL090563 |
J. Daugherty vs. D. Quinn Daugherty, Jessie Ann-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190541 |
J. Daugherty vs. D. Quinn Quinn, Daniel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190541 |
K. Bailey vs. S. Strickland Bailey, Kellie Christine-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190497 |
K. Bailey vs. S. Strickland Strickland, Stephen Christopher-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190497 |
K. Lincoln vs. D. Lincoln Lincoln, Dawn -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190341 |
K. Lincoln vs. D. Lincoln Lincoln, Kiai -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190341 |
K. Rocha vs. T. Rocha Rocha, Kristi A.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190079 |
K. Rocha vs. T. Rocha Rocha, Tony -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190079 |
K. Swafford vs. C. Overson Overson, Cassandra -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190532 |
K. Swafford vs. C. Overson Swafford, Kenneth -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190532 |
L. Martinez vs. M. Wells Perez-Martinez, Luis -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190550 |
L. Martinez vs. M. Wells Wells, Michelle -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190550 |
L. Weschke vs. G. Thomas County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL150452 |
L. Weschke vs. G. Thomas Thomas, Gregory -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150452 |
L. Weschke vs. G. Thomas Weschke, Letha -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150452 |
Matter of: B. and R. Canfield Canfield, Brooke -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR190082 |
Matter of: B. and R. Canfield Canfield, Christopher -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR190082 |
Matter of: B. and R. Canfield Canfield, Mr -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR190082 |
Matter of: B. and R. Canfield Canfield, Riley -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR190082 |
Matter of: B. and R. Canfield Canfield, Savanah -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR190082 |
Matter of: B. and R. Canfield Hill, Jennifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR190082 |
Matter of: B. and R. Canfield Hill, Jennifer -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR190082 |
Matter of: B. and R. Canfield Johannson, Dorina -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR190082 |
Matter of: B. and R. Canfield Turntine, James -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR190082 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Glover, Antuane -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Glover, Ava Monae-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Glover, Eugene -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Hunt, Debra -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Laster, Patricia -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Laster, Richard -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Laster, Richard -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Taylor, Arthur -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Taylor, Judy Mae-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Taylor-Laster, Nakiah Marie-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: Glover and Taylor-Laster Minors Taylor, Shannon -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR130305 |
Matter of: J. Aragon Abbott, Cyle -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160111 |
Matter of: J. Aragon Abbott, King -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160111 |
Matter of: J. Aragon Aragon, Jody Lee Jr-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR160111 |
Matter of: J. Aragon Aragon, Jody Lee Sr-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR160111 |
Matter of: J. Aragon Dias, Bebette -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR160111 |
Matter of: J. Aragon Dias, Krystina -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR160111 |
Matter of: J. Aragon Unknown, Unknown -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR160111 |
Matter of: O. Cook Cook, Jefferson Jay-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR070160 |
Matter of: O. Cook Cook, Odelle Mytina Adeja-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR070160 |
Matter of: O. Cook Morey, Alissa -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR070160 |
Matter of: O. Cook Morey, Lehrin -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR070160 |
Matter of: O. Cook Taylor, Tiffany -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR070160 |
M. Her vs. K. Her Her, Kou -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110561 |
M. Her vs. K. Her Her, Misha -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110561 |
M. Toops vs. A. Pratt Pratt, Alexiss -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190432 |
M. Toops vs. A. Pratt Toops, Marlon J-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190432 |
M. Weshnak vs. J. Gibbons Gibbons, James Ezekial-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190556 |
M. Weshnak vs. J. Gibbons Weshnak, Megan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190556 |
N. Nochera vs. T. Nochera Nochera, Nick -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160218 |
N. Nochera vs. T. Nochera Nochera, Tammy -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160218 |
N. Preston vs. J. Preston Preston, Jo Dee -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190543 |
N. Preston vs. J. Preston Preston, Neel -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190543 |
P. Robblee vs. R. Rhymes, Sr. and M. Burkdoll Burkdoll, Morgan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190526 |
P. Robblee vs. R. Rhymes, Sr. and M. Burkdoll Rhymes, Ryan Sr-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190526 |
P. Robblee vs. R. Rhymes, Sr. and M. Burkdoll Robblee, Pam -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190526 |
R. Martensen vs. R. Martensen Martensen, Robert B.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190558 |
R. Martensen vs. R. Martensen Martensen, Robert J.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190558 |
R. Nguyen vs. T. Truong Nguyen, Raymond -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190337 |
R. Nguyen vs. T. Truong Truong, Thi -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190337 |
S. Izatt vs. M. Izatt Izatt, Mark Jerome-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190091 |
S. Izatt vs. M. Izatt Izatt, Stacy -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190091 |
T. Applewhite vs. T. Applewhite Applewhite, Thomas Ross-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL040598 |
T. Applewhite vs. T. Applewhite Applewhite, Torie Lyn-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL040598 |
V. Allen vs. J. Allen Allen, John M.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130075 |
V. Allen vs. J. Allen Allen, Valerie G.-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130075 |
Ruja, Joshua Antonio-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1902941 |
Sanders, Jason Albert-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1805093 CR1803608 |
Warne, Jessica Ann-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1902411 |
McNeil, Ryan Michael-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1901108 CR1900495 CR1802056 |
PulidoSegura, Patricio -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804179 |
B. Sharp vs. A. Sharp Sharp, Amber -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL180206 |
B. Sharp vs. A. Sharp Sharp, Billy Gene-Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL180206 |
L. Stokes vs. K. Stokes CA Public Employees Retirement -Claimant |
Six | 9 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes CA State Teachers Retirement System-Claimant |
Six | 9 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes Stokes, Kevin -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL160908 |
L. Stokes vs. K. Stokes Stokes, Laurel -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL160908 |
Barrena, Kathryn Elizabeth-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1600538 |
BrownGallegos, Rebecca Marie-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1805393 CR1604292 |
Burrow, David William-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902054 |
Chellew, Zachary Daniel-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802856 |
Daudu, Robert Ikpomwonsa-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1600813 |
Davis, Levi E-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1100369 |
Fitzgerald, Jennifer Jean-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902815 |
Hamilton, Shawn David-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901073 CR1900874 CR1900768 CR1700860 |
Hood, Jeffry Robin-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802215 |
Lamb, Andrew Evans-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902530 CR1402466 |
Lane, Joshua Hampton-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1700111 |
Lopez, Eduardo -Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803462 CR1802872 CR1801960 |
Morris, Dawnette Morie-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900514 CR1900446 CR1805208 CR1801905 |
Nixon, Jonathan St Clair-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1903515 CR1901827 CR1900785 |
Page, Raymond Allen-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804293 |
Parfet, Justin Courtland-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803138 |
Taylor, Richard Thomas-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1505610 |
Thomas, Russell Mark Jr-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1801751 |
Vanpelt, Kaycam Titiken-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803563 |
Winogradov, Alexander Vally-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902794 CR1901744 |
Woodward, Pamela Ann-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803506 |
Clark, Justin Gilmore-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903524A CR1903523 CR1903521 CR1902992 CR1801789 CR1704644 |
Crumley, Morgan Rose-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901903 |
Esquivel, Edward Taylor Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903199A |
Gonzalez, Julissa Fatima-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902628 |
Lyon, Alexander Wade-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903588 CR1903575 |
Marcks, Jeramy Merle-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903476 CR1901386 |
Mccovey, Madelyn Kay-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903224 |
Melvin, Royce Earl III-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804391 |
Weaver, Zachary Vernon-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1902345 |
Wright, Carter Randolph IV-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1803548 |
Zacevich, Katherine Virginia-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1703322 |
Confidential | Two | 9:15 a.m. | CV190681 |
Barrett, Barnaby Charles-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902181 |
Brown, Aliesha Michelle-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900580 |
Brown, Charlene Audrey-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1400769 |
Burris, Mark Duval-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901460 |
Collender, Michele Linnea-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902591 |
DiazFernandez, Nicolas Javier-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900079 |
Foster, Titus Marcus-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902592 |
Grossman, Kimberly Anne-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902568 |
Lewis, Roy Mitchell-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900587 |
Manjarrez, Katherine Rosa-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902749 CR1902270 |
Mengel, Carl Maxwell-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902123 CR1803428 |
Mirabal, Jessica Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902587 |
Mour, Ami Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800639 CR1604125 |
Rau, Susan Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902631 |
Robertson, Aaron Allen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902014 CR1805230 CR1700913 CR1505262 CR1502790 |
Schoonmaker, Vicki Lynn-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902073 CR1800256 |
Taylor, Keyontae Lamar-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1006002 |
Wade, Michael Wayne Jr-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804321 |
Wise, Dustin Allen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902570 |
Allbright, Ann Marie-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1504851 |
Banatskyi, Ivan -Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900685A |
Boardman, David Lee-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1003999 |
Cooper, Timothy Lee-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902937 |
Craig, Jason Matthew-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903360 |
Dickey, Rolland Walter-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1805614B |
Faherty, Christopher Jon-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902970 |
Juchtzer, Garrett Quinton-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1800128 |
Machado, Alvin Cody-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901429 CR1701864 |
Madonia, Ezekiel Xanthos-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902186 CR1901681 |
Marvel, Joseph Everett-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902620 |
Osborne, Leslie Warren-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1803097B CR1602118A |
Pavlus, Oleg Aleksandrovich-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900685B |
Pugach, Nikolay Nikolayevich-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900685C |
Stoll, Jed Arthur-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1702892 |
Stone, Shannon Lee-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1902462 CR1902461 CR1805623 |
Viescas, Nina Lashonn-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1901509 |
Richard, Brenton Charles-Defendant | One | 1:29 p.m. | CR1900723 CR1700814 |
C. Gaiser vs. L. Hale Gaiser, Chris -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC190047 |
C. Gaiser vs. L. Hale Hale, Lee -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC190047 |
Confidential | Eight | 1:30 p.m. | CV190528 |
Confidential | Four | 1:30 p.m. | CV190601 |
Camilli, Douglas Clyde-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1603359A |
Mccovey, Terrance Arthur Jr-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903603 |
Stapp, Ryder Dale-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903609 |
Wright, Marion Andrew-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1805060 CR1803278 |
Allman, Sean Michael-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902817 |
Brown, Orrin Bradley-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902429 CR1800475 CR1705092 CR1602609 CR1602124 |
Green, Joshua Paul-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903610 |
Hendley, Craig James-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903646 CR1903627 CR1902319 CR1900325 CR1803723 CR1801882 |
Henley, Amanda Jo-Defendant | Three | 1:30 p.m. | TR1903835 CR1902746B CR1700707 |
Moore, Daniella Patrica-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903177 CR1801480 |
Noble, Stephen Ray-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903617 CR1405735 |
Pittman, Joel Von-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903618 |
Reeves, Andrew Joseph-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903701 |
Reeves, Andrew Joseph Wayne-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903611 |
Roberts, Caleb Michael-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903616 CR1703340 |
Stewart, Gary William-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903620 CR1805262 |
Strange, Joshua Seth-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1804227 |
Work, Jimmie Don-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1804774 CR1803993 |
Work, Jimmie Don Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902781 CR1902695 CR1901182 CR1901176 CR1704546 |
Hillemeier, Teri Norlene-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903672 |
Wentworth, Joshua Thomas-Defendant | One | 2 p.m. | CR1902189 CR1901886 |