J U D G E D
Thursday, Aug. 8, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Andrews, Alyssa Rene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801706 |
Andrews, Matthew Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804311 |
Baker, Travis James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900702 |
Bodwolf, Samantha Louise-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902691 |
Brause, Alex Donovan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903467 CR1902604 CR1902074 |
Brown, Alfreda Lynn-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1502385A |
Carrera, Jonathan -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903469 |
Colegrove, Robert Nathaniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901981 |
Cringle, Nicholas Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903388 |
Cruz, Ismael Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1404414 |
Dematos, David Lourenco-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903600 |
Dillenbeck, Bhakti Jnana-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701888A CR1500566 |
Frank, Jesse A-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802847 |
Frank, Jesse Alan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901820 CR1901527 CR1901442 CR1803995 CR1802752 |
Haley, Brandon Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900126 CR1802279 |
Haley, Monica Donnette-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903026 CR1803515 |
Holt, Alexander Nathaniel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800671 CR1601278 CR1600178 |
Hower, Vincent Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902564 |
Johnson, Anicia Margaret-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903418 |
Machado, Ronald Alan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1705265 CR1602398 CR1502182 |
May, Michael Lee Kimo-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901541 |
Mccarty, Mark Edward-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903592 |
Mcclain, David Scott-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903435 |
Moore, Michael Jon-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902358 CR1901208 CR1900954 CR1703720 CR1500327 |
Muro, Linnie Charlena-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1901373B |
Phillips, Briana Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903420 |
Pool, Dustin Cody-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900273 |
Robinson, William Lewis-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903486 CR1802276 |
Roper, Jesse James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903468 CR1902424 |
Sanchez, Ramon -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1603917 |
Storre, Forrest Raymond-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902510 |
Webber, Terry Keith-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1903253 CR1805323 |
Wright, Cirstafer Eugene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1902156 |
Achane, Ronette Marie-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1704016 |
Cordeiro, Tanner Joaquin-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802468 |
Davenport, Timothy Brian-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1703422 |
Enloe, Clifford Andrew-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1900824 CR1900384 |
Ferguson, Bryon Christopher-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1902686 CR1901443 |
H. Lake vs. S. DeVito DeVito, Sean -Respondent |
Four | 8:30 a.m. | FL160135 |
H. Lake vs. S. DeVito Lake, Heather J.-Petitioner |
Four | 8:30 a.m. | FL160135 |
Bilquist, Scott Andrew-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1902108A CR1901515 |
Brazil, Jeffery Travis-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1902463 CR1901640 CR1803076 |
Broussard, Marc Edward-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1704623 |
Cornejobecerra, Rolando -Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901329A |
Dockstader, Crystal Linda-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1901329B |
C. Greenlaw vs. B. Greenlaw Greenlaw, Brandtley -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190289 |
C. Greenlaw vs. B. Greenlaw Greenlaw, Carrie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190289 |
D. Dolf vs. B. Dolf CalSTRS -Claimant |
Six | 8:30 a.m. | FL190005 |
D. Dolf vs. B. Dolf Dolf, Benjamin -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190005 |
D. Dolf vs. B. Dolf Dolf, Dawnine -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190005 |
D. Harris vs. C. Harris Harris, Craig Pierce-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190333 |
D. Harris vs. C. Harris Harris, Dana Parrott-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190333 |
J. Burger vs. M. Burger Burger, Joseph T-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160299 |
J. Burger vs. M. Burger Burger, Melissa A-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160299 |
M. Pidgeon vs. R. Pidgeon Pidgeon, Matthew -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170428 |
M. Pidgeon vs. R. Pidgeon Pidgeon, Rebecca -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170428 |
P. Munoz vs. C. Overson Munoz, Patricio -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL160362 |
P. Munoz vs. C. Overson Overson, Cassandra -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL160362 |
S. Ervin vs T. Mlakar County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170537 |
S. Ervin vs T. Mlakar Ervin, Shannon -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170537 |
S. Ervin vs T. Mlakar Mlakar, Thomas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170537 |
T. Tinsman vs. D. Tinsman Tinsman, Diana -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190340 |
T. Tinsman vs. D. Tinsman Tinsman, Todd -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190340 |
V. Wimmer vs. J. Nicklas Nicklas, John -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170727 |
V. Wimmer vs. J. Nicklas Wimmer, Valerie -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170727 |
Confidential | Six | 8:30 a.m. | CV190436 |
Pole, Halli Lee-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1903103 CR1902245C |
Warne, Jessica Ann-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1902411 |
Warren, Jerry Kert-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1903172 |
Warren, Jerry Kurtis-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804471 |
Wilson, Jessica Christine-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1902101 |
Younger, Amber Marie-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1703579B |
Mccovey, Madelyn Kay-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1903224 |
McNeil, Ryan Michael-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1901108 CR1900495 CR1802056 |
Newcomb, Christopher Gregory-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1800098A CR1501809 CR1501689 |
Olan, Teresa Roseann-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900901 |
PulidoSegura, Patricio -Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1804179 |
AlcantaraMartinez, Francisco -Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804369 CR1800818 CR1604211 |
Astry, Kevin Charles-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1701464 CR1700673 |
Bell, Quentin Laone-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901367 CR1900975 CR1703307 CR1702778 CR1701789 CR1700060 |
Dutcher, Paige Leanne-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900441 |
Frisch, Martin Eric-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803431 |
Harris, Gordon John-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901407 CR1901328 |
Humphrey, Zeb Jeffrey-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802976 CR1701842 CR1600655 |
Hungerford, Aaron Douglas-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902619 CR1900673 CR1900388 |
Lonewolf, Stormie Lilia Rose-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1604599 |
Long, Kenneth James-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1803362 CR1803305 CR1701983 |
Madonia, Ashley Deonna-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901434 |
McEnry, Michael Dana-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1800757 |
Payton, Nathan Thomas-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1901571 CR1805731B CR1804648 CR1800444 CR1703293 CR1603231 CR1600087C |
Quarante, Steven Lee-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1601260A |
Romito, Victor Alan-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1902883 CR1805387 |
Sells, Jonathan Cody-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804347 |
Todoki, Brian Micheal-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1804435 CR1804239 |
Widmark, Israel David-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1900412 |
Barnes, Andrew Hartwell-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903212 CR1902195 CR1705059 |
Bennett, Sherry Jo-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903371A |
Johnson, Gabriel Benjanmin-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805871 |
Maizland, Charles Flynt-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1901029 |
Mann, Travis Robert-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1903371B |
Zacevich, Katherine Virginia-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1703322 |
Alvarez, Robert Brandon-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903039 CR1704774 |
Dollison, John Daniel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1903124 |
Fansler, Zacharie James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900212 |
Garbutt, Brian Kent-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900682 |
Hensley, Shayne Thomas Weldon-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900506 |
Horn, Jeffery Craig-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902070 |
Lechuga, Timothy Richard-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1801668A |
Lienhart, Timothy Patrick-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900598 CR1702016 |
Lowe, Brian Robert-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1902152 |
Norton, Peter Nathaniel-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901817 CR1800069 |
Ownsbey, Gage Leelan-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901675 |
Reynolds, Maria Mayshiann-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1800814 |
Richardson, Tia Lorraine-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900456 |
Santos, Anthony Michael-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804921 |
Sapp, Angela Renee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1901912 |
Seres, Zion Elizabeth-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900038 |
Ambruster, Vicente -Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903029 CR1902957 |
Breit, Autumn Nichole-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900183A |
Carlson, Justin Blaine-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900582 CR1701041 CR1700722 |
Felder, Kimberly Ann-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1702574 |
Gunter, Chadwick Delany-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903456 |
Guthart, Jordan Marty-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1903399 CR1901867 CR1901475 CR1700077 CR1605548 |
James, Benjamin Andrew-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1803263 |
Kirkpatrick, Cadie Leigh-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1702292 |
Kistler, Nicholas I-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1701479 |
Lenhart, Joseph Jural-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1900581B |
Mercuri, Albert Taurus-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR040042S |
Mogensen, Michael Scott-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1703437 |
Osborn, Tom -Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1801654 |
Patmon, Jason J-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1804986 |
Prather, Zim Carlos-Defendant | One | 10:15 a.m. | CR1702293 CR1701588 |
BarrettEllis, Brandon Lee-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805523 CR1803163 |
Campusano, Martin Micheal-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1402076 |
Canez, Leonardo Jr-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1901916 |
Chavez, Alvaro Martinez-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1102559 |
Edwards, Shelly Marie-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900016 CR1802699 |
Gonzales, Crystal Anita-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1704107 |
Harper, Zuma Dale-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900505 |
Johnson, Jeffrey Lee-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900635 |
Jones, Sarah Irene-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1800398 |
Maldonado, Troy Daniel-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1900458 CR1805095 |
Maskill, Chandler ElijahGardner-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803088 |
Mielke, Jody Lee-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1901486 |
Ostrander, Paul Robert-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805875 |
Siren, Tara Cassidy-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1805790 |
Taylor, Brian Douglas-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1701554 |
Vandelinder, Jordan Louis-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1803982 |
Antoinette Stubbs v Joshua Bosie Bosie, Joshua -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180141 |
Antoinette Stubbs v Joshua Bosie County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FS180141 |
Antoinette Stubbs v Joshua Bosie Stubbs, Antoinette -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180141 |
A. Steinebach vs. B. Workman County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL130011 |
A. Steinebach vs. B. Workman Steinebach, Amanda -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL130011 |
A. Steinebach vs. B. Workman Workman, Benjamin -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL130011 |
C. Dewitt vs. B. Dewitt County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL030735 |
C. Dewitt vs. B. Dewitt Dewitt, Bryan -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL030735 |
C. Dewitt vs. B. Dewitt Dewitt, Crystal -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL030735 |
Co of Fresno vs Bai Yang County of Fresno -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS170093 |
Co of Fresno vs Bai Yang Lee, Tsia -Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS170093 |
Co of Fresno vs Bai Yang Yang, Bai -Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS170093 |
Co of Humboldt vs Nathan Sjoquist Backman, Bobbi L-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS180323 |
Co of Humboldt vs Nathan Sjoquist County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS180323 |
Co of Humboldt vs Nathan Sjoquist Sjoquist, Nathan Andrew-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS180323 |
Co of Humboldt vs Robert Albaugh Albaugh, Robert L.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS080217 |
Co of Humboldt vs Robert Albaugh County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS080217 |
Co of Humboldt vs Robert Albaugh Morgan, Tammy A.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS080217 |
Co. of Hum. vs. D. Stone Anderson-Spannaus, Devin D.-Other Parent-Mother |
Eight | 1:30 p.m. | FS050881 |
Co. of Hum. vs. D. Stone County of Humboldt -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FS050881 |
Co. of Hum. vs. D. Stone Stone, David C.-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FS050881 |
M. Willburn vs. C. Willburn-Rodacker Coleman, Misty -Petitioner |
Eight | 1:30 p.m. | FL070603 |
M. Willburn vs. C. Willburn-Rodacker County of Humboldt -DCSS |
Eight | 1:30 p.m. | FL070603 |
M. Willburn vs. C. Willburn-Rodacker Willburn Rodacker, Christopher Jarrett-Respondent |
Eight | 1:30 p.m. | FL070603 |
Fernandez, Jessica Lynn-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903152 CR1900836 CR1802426 |
Friend, Ryan Matthew-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1805279 |
Harris, Wade Daniel-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903657 CR1903653 |
McManus, Joshua Adam-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903648 CR1704189 |
Meagher, John Peter-Defendant | One | 1:30 p.m. | CR1903257 |
People of the State of CA vs. $8,646 US Currency $8,646 US Currency -Defendant |
Three | 1:30 p.m. | CV190429 |
People of the State of CA vs. $8,646 US Currency People of the State of CA -Plaintiff |
Three | 1:30 p.m. | CV190429 |
People of the State of CA vs. $8,646 US Currency Perri, Kathryn M-Claimant |
Three | 1:30 p.m. | CV190429 |
Bettes, Eleanor Floy-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903136A CR1406069A |
Briggs, Gordon Dale Jr-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903615 CR1901882A |
Burns, Anita Gail-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901347A CR1901346 |
Cade, Jonathan James-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901472 |
Cobley, Tyler Michelle-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1803521 CR1705307 |
FilyauAlfred, Cheyenne Autumn-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901882B |
French, Robert Samuel-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1901347B |
Gower, Jason Adam-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902230A CR1900852 CR1900567 |
Hall, Daniel Morgan-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902904 |
Harris, Kasie Marie-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902778 |
Hartley, Jon Aaron-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1700125 |
HartleySundell, Jon Aaron-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902780 CR1705001 |
Hendley, Craig James-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903646 CR1903627 CR1902319 CR1900325 CR1803723 CR1801882 |
Martin, Asa Thomas-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902942 CR1901406 |
Noble, Stephen Ray-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1903617 CR1405735 |
Redd, Kenny Terrell-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900757 |
Reoch, Jennifer Shiree-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902969 |
Tyrrell, Haley Kerrin-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1902230B CR1805248 |
Watkins, Anthony Maurice-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1900037 CR1501224 |
Gardiner, Breah Brooke-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903706 |
Jensen, Michael Dylan-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903727 CR1805557 |
Jones, Amanda Marie-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903700 CR1903426 CR1701195 |
Marrocco, Bao -Defendant | One | 2 p.m. | CR1903738 |
Pachecoquijada, Manuel Alejandro-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903665 |
Reeves, Andrew Joseph-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903701 |
Reeves, Andrew Joseph Wayne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903611 |
Renfro, Johnny -Defendant | One | 2 p.m. | CR1903702 CR1804100 CR1802855 |
Renfro, Johnny Mack-Defendant | One | 2 p.m. | CR1902845 CR1900162 |
Wentworth, Tamara Anne-Defendant | One | 2 p.m. | CR1903709 CR1901982 CR1901957 CR1901662 CR1805321 CR1801753 CR1603219 |
Matter of: A. Vorpahl Moody, James -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190170 |
Matter of: A. Vorpahl Vorpahl, Althea Bernice-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190170 |
Matter of: C. Duran Duran, Carmen Gutierrez-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190057 |
Matter of: C. Duran Rodriguez, Rodolfo Gutierrez-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190057 |
Matter of: C. Taylor Taylor, Clydean Marie-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180161 |
Matter of: C. Taylor Taylor, Tammi Rae-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180161 |
Matter of: D. Jackson Jackson, Donna S-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160295 |
Matter of: D. Jackson Jackson, Douglas P-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR160295 |
Matter of: D. Raven Raven, Darrol James-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190062 |
Matter of: D. Raven Reardon, Tracy L-Executor |
Six | 2 p.m. | PR190062 |
Matter of D. Vrzina Jr. Department of Health Care Services -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR160359 |
Matter of D. Vrzina Jr. Downey, Mike -Public Administrator |
Six | 2 p.m. | PR160359 |
Matter of D. Vrzina Jr. Vrzina, Dewey Joseph-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR160359 |
Matter of: Fred Hawkins Jr Hawkins, Fred Jr-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170104 |
Matter of: Fred Hawkins Jr Mike Downey, Public Administrator -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170104 |
Matter of: H. Clayton Stevenson Jr. Drake, Morgan L-Executor |
Six | 2 p.m. | PR190056 |
Matter of: H. Clayton Stevenson Jr. Stevenson, Harley Clayton Jr-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190056 |
Matter of: J. Cignetti Cignetti, Judith Elaine-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180047 |
Matter of: J. Cignetti Danielson, Thomas Eric-Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180047 |
Matter of: J. Cignetti Madden, Cynthia Rae-Objector |
Six | 2 p.m. | PR180047 |
Matter of: J. Cignetti Madden, Cynthia Rae-Real Party in Interest |
Six | 2 p.m. | PR180047 |
Matter of: K. Owen Owen, Kermit J-Conservatee |
Six | 2 p.m. | PR190138 |
Matter of: K. Owen Sobol, Amos -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190138 |
Matter of: L. Smith City Ambulance of Eureka -Creditor |
Six | 2 p.m. | PR190046 |
Matter of: L. Smith Lockwood, Katherine D-Previous Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190046 |
Matter of: L. Smith Smith, Lynn Lee-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190046 |
Matter of: M. Patino Patino, Maria Gracia-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190171 |
Matter of: M. Patino Patino, Omar -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190171 |
Matter of: N. Kelly Kelly, Norma June-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190013 |
Matter of: N. Kelly Kelly, Richard -Administrator |
Six | 2 p.m. | PR190013 |
Matter of: P. Span Span, Jesse -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR180154 |
Matter of: P. Span Span, Paul Edward-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR180154 |
Matter of: T. Joseph Crlenjak, Joanne -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR190154 |
Matter of: T. Joseph Dumas, Theodore Joseph-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190154 |
Matter of: Valera Vierra Public Administrator -Petitioner |
Six | 2 p.m. | PR170105 |
Matter of: Valera Vierra Vierra, Valera -Decedent |
Six | 2 p.m. | PR170105 |
Matter of: Y. Morrison Beck, Matthew G-Executor |
Six | 2 p.m. | PR190002 |
Matter of: Y. Morrison Morrison, Yvonne Mae-Decedent |
Six | 2 p.m. | PR190002 |
Zanine, Robert D-Administrator | Six | 2 p.m. | PR190046 |
Matter of: A. Moon Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190165 |
Matter of: A. Moon Moon, Arthur -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190165 |
Matter of: B. Bishop Bishop, Benjamin Micah-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170317 |
Matter of: B. Bishop Bishop, Julie -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170317 |
Matter of: B. Bishop Bishop, Michael -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR170317 |
Matter of: G. Anderson Anderson, Guy -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180203 |
Matter of: G. Anderson Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180203 |
Matter of: G. Jones Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR180318 |
Matter of: G. Jones Jones, Gary S-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180318 |
Matter of: J. Bretschneider Bretschneider, Jack -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180197 |
Matter of: J. Bretschneider Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180197 |
Matter of: J. Bryne Byrne, Juanita -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180165 |
Matter of: J. Bryne Eureka Rehab & Wellness Center -Creditor |
Six | 2:15 p.m. | PR180165 |
Matter of: J. Bryne Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR180165 |
Matter of: L. Barff Barff, Edward Sr-Objector |
Six | 2:15 p.m. | PR190164 |
Matter of: L. Barff Barff, Leticia L-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR190164 |
Matter of: L. Barff Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR190164 |
Matter Of: M. Pope Pope, Mary Louise-Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR950276 |
Matter Of: M. Pope Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR950276 |
Matter of: R. Van Meter Humboldt Public Guardian -Conservator |
Six | 2:15 p.m. | PR180109 |
Matter of: R. Van Meter Van Meter, Ronnie -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR180109 |
Matter of: S. Hoyos Hoyos, Sara -Conservatee |
Six | 2:15 p.m. | PR170248 |
Matter of: S. Hoyos Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:15 p.m. | PR170248 |
Matter of J. Miller Humboldt Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:16 p.m. | PR190139 |
Matter of J. Miller Miller, James -Conservatee |
Six | 2:16 p.m. | PR190139 |
Matter of: S. Miller Humboldt County Public Guardian -Petitioner |
Six | 2:16 p.m. | PR190140 |
Matter of: S. Miller Miller, Shirley -Conservatee |
Six | 2:16 p.m. | PR190140 |
Confidential | Six | 2:17 p.m. | PR25939 PR190166 PR180143 PR170141 PR170116 PR100261 PR070046 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL130046 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi Rychlik, Lyle -Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL130046 |
Lyle Rychlik vs Chelsea Rossi Seals, Chelsea -Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL130046 |
R. Oneill vs. V. McLaughlin Jr. County of Humboldt -DCSS |
Eight | 2:30 p.m. | FL150060 |
R. Oneill vs. V. McLaughlin Jr. McLaughlin, Virgil V-Respondent |
Eight | 2:30 p.m. | FL150060 |
R. Oneill vs. V. McLaughlin Jr. ONeill, Rhonda L-Petitioner |
Eight | 2:30 p.m. | FL150060 |