J U D G E D
Wednesday, Feb. 13, 2019’s Superior Court Docket
Party | Courtroom | Time | Docket |
---|---|---|---|
Allen, Nathan James Lollich-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900579 |
Antonik, Jacob James-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900585 |
Asbury, William Blaine-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1500225 |
Bondurant, Alicia Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900334 |
Brown, Aliesha Michelle-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900580 |
Canez, Benjamin Wayne-Defendant | Eight | 8 a.m. | TR1514914 CR1900592 CR1803879 CR1802212 |
Carr, Tyler Everett-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900586 |
Casey, Christopher Nels-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1701091 |
Chadwick, James Kieth-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1805812 CR1805418 |
Church, Jason Michael-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1705062 |
DadamiVenable, Geneva Laurel-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800682 |
Dittmar, Michael Richard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900583 |
Foust, Leona Fae-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1702996 CR1702991 |
Gibb, Melissa Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1704970 |
Gower, Jason Adam-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900567 |
Hardison, Scotty Lee-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900584 CR1805717 CR1604609 |
Harwood, Shawn Aundre-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900590 CR1805498 |
Hoffman, Joseph Allen-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1402075 |
Humphrey, Christopher Lamont-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900588 |
Johnson, Wayne Ray-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804328 |
Lewallen, Shad Christopher-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900609 |
Lira, Philip -Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900595 CR1700680 CR1603890 CR1603173 CR1504893 CR1500217 |
McCovey, Dorothy Marie-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1803880 |
Miller, Paul Raynard-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900608 |
Miller, Stephen Douglas Jr-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1802710 CR1605775 |
Nelson, Andrew Joseph-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1804638 CR1701345 CR1404310 |
Ryan, Amanda Charlene-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1801420 CR1602148 CR1600367 |
Shrader, Eric Carl Kim-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900344 CR1801278 CR1702121 CR1502984 |
Slade, Kyrie Leanne Alofa Le-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900642 CR1804314 CR1703261B CR1604621B |
Thompson, Janessa Leilani-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1800748 |
Toste, Lewis Alan-Defendant | Eight | 8 a.m. | CR1900589 CR1900330 CR1805606 CR1801383 |
Armstrong, Jason Everett-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1405308 |
Deveraux, Tiffany Nicole-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1602533A |
Eden, Scott Dean-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR026107S |
Janney, Ezra Nathaniel-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802889 CR1603865 CR1600867 CR1502674 |
Lasinski, Clayton Lee-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1605605 |
Moreno, Leonicio Ramon-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1603854 CR1402915 |
Morenomunguia, Leonicio Ramon-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805820 |
Randall, Johnny Edward Victor Jr-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1802733B CR1704473 CR1500203B |
Snyder, Ian Timothy-Defendant | Five | 8:30 a.m. | CR1805675 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Collins, Tamera E-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Billie Lee-Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Billy Lee-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Gary J-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Merlin W Jr-Cross Complainant |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Merlin W Jr-Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Rocky Lee-Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Rocky Lee-Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Sarah -Cross Defendant |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
R. Goodwin vs. B. Goodwin Goodwin, Sarah -Plaintiff |
Four | 8:30 a.m. | DR130381 |
Benson, Frank Andrew-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804882 |
Benson, Frank Andrew III-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1900054 |
Bichard, Michael J V D-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1800232 |
Caston, Matthew Gary-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1900002 CR1804989 CR1601906 |
James, Ray Michael Sr-Defendant | One | 8:30 a.m. | CR1804770 |
B. Dunphy vs. S. Dunphy Bailey, Beth -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL140243 |
B. Dunphy vs. S. Dunphy County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL140243 |
B. Dunphy vs. S. Dunphy Dunphy, Sean -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL140243 |
C. Palmer vs F. Swenson County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL170427 |
C. Palmer vs F. Swenson Palmer, Charles -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL170427 |
C. Palmer vs F. Swenson Swenson, Felicia -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL170427 |
D. Wheeler vs. J. Bartow Funk Bartow, Justine -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190042 |
D. Wheeler vs. J. Bartow Funk Wheeler, Devan -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190042 |
E. Seely vs. M. Chegini Chegini, Manijeh -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180107 |
E. Seely vs. M. Chegini Seely, Edward -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180107 |
G. Thomas vs. G. THomas Thomas, Ginnifer -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190047 |
G. Thomas vs. G. THomas Thomas, Gregory -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190047 |
K. Paradise vs. L. Paradise Paradise, Kamran D-Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL150025 |
K. Paradise vs. L. Paradise Paradise, Liberty -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL150025 |
L. Landry vs. S. Washington Landry, Lenoxx -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130521 |
L. Landry vs. S. Washington Washington, Shinese -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130521 |
Matter of: D. Steele et al Bodwolf, Samantha -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: D. Steele et al Mallett, Lynda -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: D. Steele et al Steele, David E-Father |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: D. Steele et al Steele, David L-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: D. Steele et al Steele, Laverne L-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR070248 |
Matter of: Moran Minors Moran, David -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Jacob -Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Katelynn Rose-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Nelda Sue -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Robert -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR050048 |
Matter of: Moran Minors Moran, Vivian -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR050048 |
Matter of: T. Nelson Gillette, Jeffrey M.-Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Gower, Lindsay -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Harris, Hunter -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Hicklin, Michael -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Lay, Norman -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Lay, Shalon -Mother |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Long, Marcel -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Nelson, Cory -Father |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Nelson, Diane -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Nelson, Trinity Grace-Minor |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Ogburn, Linda -Guardian |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
Matter of: T. Nelson Sovereign, Brandon -Relative 1st/2nd Degree, etc |
Six | 8:30 a.m. | PR110265 |
M. Gilbert vs. R. Clayborn Claybon, Rose -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190018 |
M. Gilbert vs. R. Clayborn Gilbert, Melvin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190018 |
M. Tafoya vs. C. Stover Jr. Stover, Carl Jr.-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190040 |
M. Tafoya vs. C. Stover Jr. Tafoya, Melissa -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190040 |
M. Valencia vs. G. Farias Farias, Gabriel -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190054 |
M. Valencia vs. G. Farias Valencia, Marisol -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190054 |
O. Silva vs. C. Silva Silva, Corinne Ruth-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180813 |
O. Silva vs. C. Silva Silva, Omberto -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180813 |
Q. Donahue vs. T. Langley County of Humboldt -DCSS |
Six | 8:30 a.m. | FL130276 |
Q. Donahue vs. T. Langley Donahue, Quintin -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL130276 |
Q. Donahue vs. T. Langley Frittz, Tiffany -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL130276 |
R. McCutchen vs. T. McCutchen McCutchen, Rose -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL180074 |
R. McCutchen vs. T. McCutchen McCutchen, Thomas -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL180074 |
R. Throop vs. J. Wood I Throop, Rebecca -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL110535 |
R. Throop vs. J. Wood I Wood, Jonathan B I-Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL110535 |
S. Mainus vs. M. Mainus Mainus, Maria -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190043 |
S. Mainus vs. M. Mainus Mainus, Santos -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190043 |
S. Spain vs. R. Jones Jones, Ruben -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | CP140255 |
S. Spain vs. R. Jones Spain, Savanna -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | CP140255 |
S. Woras vs. A. Bryant Bryant, Alejandra -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190028 |
S. Woras vs. A. Bryant Woras, Shane -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190028 |
T. Porter vs. R. Pryor Porter, Tary -Petitioner |
Six | 8:30 a.m. | FL190037 |
T. Porter vs. R. Pryor Pryor, Ryan -Respondent |
Six | 8:30 a.m. | FL190037 |
Brown, Arlen Troy-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900025 |
Dickens, Chris David-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1600127 |
Fiore, Brian Cole-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR092553S |
Fiore, Brian -Petitioner | Three | 8:30 a.m. | CR1600213 |
Humboldt County District Attorney -Respondent | Three | 8:30 a.m. | CR1600213 |
Robison, Maxx Carson-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1603049 |
Rodriguez, Ulisses -Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804051 |
Savieo, Nicholas Edwin-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1804029 CR1804025 CR1803256 CR1802693 |
Watkins, Anthony Maurice-Defendant | Three | 8:30 a.m. | CR1900037 CR1501224 |
Moore, Chad Allen-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1900281 CR1900258 CR1802482 CR1800817 CR1604317 CR1406061 |
Moran, Whiski Bruce-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805744A |
Young, Patricia Andrea-Defendant | Two | 8:30 a.m. | CR1805744B |
E. Steed vs. J. Peters Peters, Jessica R-Respondent |
Six | 9 a.m. | FL170413 |
E. Steed vs. J. Peters Steed, Evan -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL170413 |
L. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Linay -Petitioner |
Six | 9 a.m. | FL170681 |
L. Glavich vs. L. Glavich Glavich, Linden -Respondent |
Six | 9 a.m. | FL170681 |
Ziegler, Timothy Allen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804563B |
Battersby, Erick Allen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801086 CR1600291 |
Boyle, Christopher Thomas-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701975 |
Brown, Tammy Jean-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1701367 |
Cooke, Chelsey -Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1100075 |
Glover, Jennifer Lynn-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1600828 CR1600614 CR1600074 |
Gomez, Zoe Cody-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1502195 |
Kinsang, Wilson -Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1801845 |
Machado, Tia Percy-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1800317 |
Mitchell, Ryan David Phillip-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900510 |
Peters, Jessica Renee-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804701B |
Phines, Eric Williams-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1704809 CR1703807 CR1701714 CR1500698 |
Rakestraw, Pamela Janeen-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1803333 CR1803331 CR1702725 CR1701669 CR1701055 CR1604015 |
Sobilo, Kathryn Rose-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1502145 |
Thompson, Brittany Diane-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1605258 |
Utterback, Timothy Michael-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1804149 |
Vanek, Francis Gerard-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1802012 |
Vazquez, Pedro Jr-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1900043 |
Wiggins, Daniel Jerry-Defendant | Five | 9:15 a.m. | CR1500355 |
Hill, Titus Gerell-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802888 CR1802692 CR1802581 |
Hill, Titus Gerrell-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1802561 CR1704605 CR1704233 |
Walters, Ruel Carl-Defendant | One | 9:15 a.m. | CR1705192 |
Boone, Joshua Lamarr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805831 |
Conness, Richard Andrew-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900662 |
Harper, Cassidy Santos-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900528 |
Henley, Desiree Mae-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1704192 |
Houghton, Brad Lee-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805223 |
Jones, Harold Dee Jr-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805485 |
Kilduff, Matthew Granville-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900408 CR1803649B CR1801782 CR1502252 |
Maggio, Mario Rosario-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1802497 |
Murphy, Adrianne -Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1805763 CR1704268 |
Murry, Amyia Terressa-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900276A CR1805671 CR1801000 |
Ownbey, Kristie Ann-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900276B CR1605430 CR1604999 |
Riggs, Eric Duane-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804833 |
Robinson, Erica Monet-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1802966 |
Robinson, Keith Oliver-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1900522 |
Strauhal, Justin Case-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1800987 |
Wilson, Michael Lee-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1804813 |
Wright, Carter Randolph IV-Defendant | Three | 9:15 a.m. | CR1803548 |
D. Howard vs. K. Martin Erdman, Mark -Defendant |
Two | 9:15 a.m. | DR130578 |
D. Howard vs. K. Martin Howard, David -Plaintiff |
Two | 9:15 a.m. | DR130578 |
D. Howard vs. K. Martin Martin, Kelly -Defendant |
Two | 9:15 a.m. | DR130578 |
D. Howard vs. K. Martin Payne, Benjamin -Plaintiff |
Two | 9:15 a.m. | DR130578 |
Balke, Sara Ann-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803409 |
Bauer, Lin Sun-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900091 |
Beach, Mike Gene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1703517 |
Bonney, Davarius R Donnell-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1505499 |
Carr, John Chester-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805769A |
Cate, Christopher Eugene-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803874 |
Church, Benjamin Lee-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805741 |
Crouch, Jeanne Marie-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900021 |
CuencaBonilla, Juvani -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1900247 |
Humphrey, David Adam-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805769B |
Iovi, Magdelina -Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805460 |
Jarvis, George Wallice-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805769C |
Johnson, Jacob Tyler-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1803528 |
Marshall, Ericka Elaine-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805030 |
Montoya, Jose Antonio-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805508 CR1800291 CR1405050 |
Roberts, Dylan James-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805337 CR1801071 |
Roe, Arynn Joseph-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804967 |
Roe, Haley Kathleen-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1805911 |
Todoki, Brian Micheal-Defendant | Eight | 10 a.m. | CR1804435 CR1804239 |
Aguiar, Caleb Nathaniel-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1405141 |
Bennett, Jessica Marie-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1804155A CR1802617 CR1801463 |
Bignon, Zachary Stevens-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR011926BS |
Brown, Michael Wayne-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1800585 CR1603516 CR1602098 |
Coffelt, Burt Carl-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1602054A |
Davis, Zachary Michael-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900138 |
Dean, Scott Cooper-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604128 |
Gatlin, Jeff Clair-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1805372 |
Goddard, Gary Earl-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1504545A CR1405815 |
McDaniel, Joseph Albert-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1402186 |
Miller, Stetson Cole-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900161 CR1805292 |
Morgan, Diana Lynn-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1804438 |
Swan, Michael Dallas-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1804434 CR1803942 |
Vanbuskirk, Michael Eisah-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1900665 |
Vercoe, Katrina Raquel-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1805596 CR1804340B CR1505101 |
Wiggins, Daniel Jerry-Defendant | Five | 10:15 a.m. | CR1604075 |
Lachance, Rebecca Lynn-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1503647 |
LopezFregoso, Robert Alonso-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804017 CR1704755 |
Mentink, Amber Charmaine-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1704981 |
Mueller, Brian Scott-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804590 |
Owens, Julian Simon-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1702462 |
White, Nathan Charles-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1802919 |
Williams, Francisco Paulino-Defendant | Eight | 10:30 a.m. | CR1804973 |
Labs, Tucker Jordan-Defendant | Three | 1:29 p.m. | CR1504545B |
Rakestraw, Pamela Janeen-Defendant | Three | 1:29 p.m. | CR1900735 |
J. McKee vs. K. Donotknowhislast name Donotknowhislastname, Khari -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC180321 |
J. McKee vs. K. Donotknowhislast name McKee, Jacklyn -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC180321 |
S. Moranda vs. M. Avelar Avelar, Andrea -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC180163 |
S. Moranda vs. M. Avelar Avelar, Mario -Defendant |
Eight | 1:30 p.m. | SC180163 |
S. Moranda vs. M. Avelar Moranda, Susan -Plaintiff |
Eight | 1:30 p.m. | SC180163 |
Confidential | Eight | 1:30 p.m. | CV190046 CV190036 CV190033 |
Anderson, David Bernard-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805683 |
Anderson, David Bernard II-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805692 |
Boyd, Anthony Paul-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804929 |
Donahue, Edwin Gail-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1703098 |
Donahue, Edwin Gail Sr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805828 CR1803216 |
Ferrer, David Vincent-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1601910 |
GarciaZamora, Ramon S-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804812 |
Giddens, Elsheleke Paul Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805540 |
Parrott, Jackson Arnold-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805858 CR1805770 |
Wallaker, Daniel Scott-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805463 CR1804412 CR1800506 CR1703498 |
Ward, Amber Lee-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1805040 CR1804608 |
Young, Michael Troy Jr-Defendant | Five | 1:30 p.m. | CR1804969 CR1602889 |
A. Nichols vs. E. Jansson Jansson, Erik M.D.-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180412 |
A. Nichols vs. E. Jansson Nichols, Alison -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180412 |
B. Housel vs. A. Thomas Housel, Brandin -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180714 |
B. Housel vs. A. Thomas Thomas, Alice Faye-Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180714 |
D. Cardarelli vs. O. Gregorio Cardarelli, Daniel -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170264 |
D. Cardarelli vs. O. Gregorio G & B Metal Management LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170264 |
D. Cardarelli vs. O. Gregorio Gregorio, Ozzie -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170264 |
J. Jeffries vs. Humboldt Motorsports 2, LLC Humboldt Motorsports 2, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180506 |
J. Jeffries vs. Humboldt Motorsports 2, LLC Jeffries, Jacob -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180506 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Blue Goose Aviation, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Cal Ore Life Flight, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Gabel, Ken -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Hernandez, Ramon -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Lifeport, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Nesbitt, Margarita -Guardian Ad Litem |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Northern Air, Inc -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Reach Air Medical Services, LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Reno Flying Services, Inc. -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Rodriguez, Mika -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
M. Nesbitt vs. Cal Ore Life Flight Villa, Mia -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR180505 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Cavanaugh, Conan -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Chatterton, Randall -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Does 1 - 25 -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Dubiel, Thomas -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Immortal Sunshine LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC People of the State of California -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Proctor, Benjamin -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
People vs. Sustainable Mountain Ctr LLC Sustainable Mountain Center LLC -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170500 |
R. Crossley vs. S. Evans-Freke Crossley, Maggie -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170271 |
R. Crossley vs. S. Evans-Freke Crossley, Robbie -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170271 |
R. Crossley vs. S. Evans-Freke Evans-Freke, Stephen -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170271 |
Riverside Acres Assoc. vs. L. Cassara Cassara, Linda -Defendant |
Four | 1:30 p.m. | DR170684 |
Riverside Acres Assoc. vs. L. Cassara Riverside Acres Association -Plaintiff |
Four | 1:30 p.m. | DR170684 |
A. Lucas vs. J. Lucas Lucas, Antares -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL190071 |
A. Lucas vs. J. Lucas Lucas, John -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL190071 |
C. Lucas vs. J. Lucas Lucas, Cynthia Brittny-Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL190013 |
C. Lucas vs. J. Lucas Lucas, John Jeff-Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL190013 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate County of Humboldt -DCSS |
Six | 1:30 p.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Kirkpatrick, Valerie -Petitioner |
Six | 1:30 p.m. | FL180305 |
V Kirkpatrick vs D Von Pate Von Pate, Devine -Respondent |
Six | 1:30 p.m. | FL180305 |
John, Shelly Elaine-Defendant | Three | 1:30 p.m. | CR1501879 |
Wells Fargo Bank vs. A. Roberts Champion Mortgage Company -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR180183 |
Wells Fargo Bank vs. A. Roberts Estate of James A. Roberts -Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180183 |
Wells Fargo Bank vs. A. Roberts Roberts, Anna G-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180183 |
Wells Fargo Bank vs. A. Roberts Roberts, James A-Defendant |
Four | 1:45 p.m. | DR180183 |
Wells Fargo Bank vs. A. Roberts Wells Fargo Bank, N.A. -Plaintiff |
Four | 1:45 p.m. | DR180183 |
Bates, Tyler Matthew-Defendant | Three | 2 p.m. | CR1900718 |
Jones, Kenyatta -Defendant | Three | 2 p.m. | CR1702106 |
Randall, Johnny Edward Victor Jr-Defendant | Five | 8:30 p.m. | CR1704473 |